مازندران در کمین خشکسالی/تنش آبی در ۴۷ شهر استان
مازندران در کمین خشکسالی/تنش آبی در ۴۷ شهر استان

به گزارش بلاغ؛بهزاد برارپور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران در حاشیه افتتاح طرح آبرسانی در گفتگو با خبرنگاران گفت: با تعامل همه دستگاه‌های اجرایی ادارات آب و فاضلاب نیز حتی در شب های عید به دنبال اجرای پروژه‌ها بودند و به مازندرانی‌ها و مسافران خدمات می‌دادند. وی با بیان هشدار خشکسالی در مازندران، […]

به گزارش بلاغ؛بهزاد برارپور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران در حاشیه افتتاح طرح آبرسانی در گفتگو با خبرنگاران گفت: با تعامل همه دستگاه‌های اجرایی ادارات آب و فاضلاب نیز حتی در شب های عید به دنبال اجرای پروژه‌ها بودند و به مازندرانی‌ها و مسافران خدمات می‌دادند.
وی با بیان هشدار خشکسالی در مازندران، عنوان کرد: در این استان دغدغه آبی وجود دارد و هم اکنون ۴۷ شهر مازندران با تنش آبی مواجه است، برای تامین کمبود آب پیگیری‌های مدوام از سوی استان در حال انجام است و اعتبارات خوبی از محل تنش و سفر ریاست جمهوری به مازندران اختصاص یافته است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران ادامه داد: آمل با وجود کمک‌دهی به چند شهرستان اطرافش نباید با مشکل آب مواجه و دغدغه داشته باشد، تاکنون برای بخش‌های این شهرستان با نشست‌های متعدد سعی شده آن مشکلات تنش آبی حل شود تا مردم گله‌مندی نداشته باشند.
وی تصریح کرد: تحت پوشش قرار نگرفتن لاریجان در حوزه آب و فاضلاب اصلا مناسب نیست و آب و فاضلاب آمادگی بر پوشش دهی کامل را با وجود آن اعتبار مالی فراهم است.
وی از عقب‌ماندگی این شهر در اجرای پروژه فاضلاب شهری ابراز ناراحتی کرد و افزود: البته این عقب‌ماندگی به پنج شهر استان برمی‌گردد که به دلیل کمبود اعتبار تعطیل شده است.
برارپور با علام اینکه زیرساخت‌های آب و فاضلاب نیاز به مساعدت شورای شهر دارد، اظهار کرد: به ویژه برج سازی‌هایی که انجام می‌شود، خیابان‌های چندین سال قدمت شهرهای مازندران نیاز به اصلاح شبکه دارند که با اعتبارات سازمان و کمیته برنامه‌ریزی توانایی اصلاح ترمیم امکان پذیر نیست.
سید عباس حسینی فرماندار شهرستان آمل در ادامه با تاکید بر توجه ویژه بر تامین آب شرب شهر آمل و جلوگیری از قطعی آب در زمان پیک مصرف تصریح کرد: با افزایش جمعیت تامین آب موردنیاز منطقه نیاز به طرح ها و برنامه های جدید دارد.
وی با اشاره به بهره برداری از طرح آبرسانی به شهر آمل با هدف تقویت و تامین آب شرب سالم و بهداشتی با بهره مندی جمیعتی بالغ بر ۴۲۰۰ خانوار از محل اجرای این طرح، عنوان کرد: برای این طرح بالغ بر ۴۰ میلیارد راله هزینه شده است وبرای اجرای طرح تقویت تامین آبرسانی به آمل عملیاتی شامل حفر و تجهیز یک حلقه چاه با آبدهی ۷۰ لیتر در ثانیه و اجرای خط انتقال آب به طول ۶۰۰ متر انجام شد.
فرماندار آمل با بیان اینکه تقویت آبرسانی به روستاهای آمل نیز ضروری است، گفت: ییلاقات و روستاهای آمل از جمعیت زیادی برخوردار است و نیاز به تامین آب بسیاری از این روستاها مورد درخواست اهالی روستاست.