خواب از چشم دشمنان اسلام گرفته ایم/ هدفگذاری دشمن در جنگ نرم است
خواب از چشم دشمنان اسلام گرفته ایم/ هدفگذاری دشمن در جنگ نرم است
سخنگوی ارشد و معاون فرهنگی ستاد کل نیرو های مسلح گفت: در طول هشت سال دفاع مقدس ضررهای اقتصادی زیادی دیدیم، ولی ثمره آن این است که دیگر دستمان مثل سابق به کشورهای دیگر برای گرفتن تجهیزات دراز نیست.

به گزارش سفیرهراز؛

سردار ابوالفضل شکارچی،  سخنگوی ارشد و معاون فرهنگی ستاد کل نیرو های مسلح در مراسم سی و دومین یادواره شهدای روستای گزانه لاریجان با اشاره به اینکه هشت سال جنگ تحمیلی مقابل یک کشور نبود، بلکه مقابل ابرقدرت ها بود گفت: فراز و نشیب های زیادی در این هشت سال بود، بیش از سی کشور جهان پشت خط مقدم عراق بودند، اشتباه است بگوییم جنگ ایران و عراق، بلکه جنگ جهانی علیه ایران بود.

وی با بیان اینکه انقلاب به کشورمان استقلال بخشید، عنوان کرد: را که رژیم شاهی برای حفظ منافع امریکا تشکیل شده بود، ولی حتی به نیروهای ایرانی اجازه نمی دانند یک پیج از وسایل امریکایی را درست کند، از طرفی منافع ما را غارت می کردند و در عین حال مثل یک برده با ما رفتار می کرند، این ناراحت کننده است که برخی افراد نا آگاه وضعیت امروز را با رژیم شاه مقایسه می کنند در حالی که اولین دستاورد کشورمان استقلال بود و مشتی که به دهن امریکا زده شد، در حالی که هیچ کس جرات مقابله با امریکا را نداشت؛ اما با توکل بر خدا و رهبری امام  اعتبار امریکا هایی ها شکست و باد این بادکنک خالی شد.

سخنگوی ارشد و معاون فرهنگی ستاد کل نیرو های مسلح ادامه داد: در طول هشت سال دفاع مقدس ضررهای اقتصادی زیادی دیدیم، جوانان زیادی شهید شدند، پدران ومادران صبر و استقامت را تجربه کردند، همسران و خانواده شهدا مقاومت کردند، اینها سخت است، ولی ثمره آن این است که دیگر دستمان مثل سابق به کشورهای دیگر برای گرفتن تجهیزات دراز نیست.

وی هدف جمهوری اسلامی را عدالت اجتماعی خواند و اظهار کرد: امروز با همه خسارت های جنگ، خواب از چشم دشمنان اسلام گرفته شده است و این شعار نیست، ما باید برای ارزانی روغن انقلاب نکردیم، برای اینکه از بردگی نجات پیدا کنیم، بری اقایی انقلاب کردیم، آرمان و هدفگذاری جمهوری اسلامی عدالت اجتماعی است، گاهی موریانه های رخنه می کنند، که به مردم کشورشان خیانت و به دشمنان خدمت می کنند.

سردار شکارچی با تاکید اینکه ذلت تبدیل به بزرگی شد، خاطرنشان کرد: امروز رزمایش مشترک با قدرت های جهانی چون چین و روسیه در صد کیلومتری مرزهای آمریکا گرفته میشود و این عمق بخشی انقلاب اسلامی را نشان می دهد.

وی دستاورد انقلاب اسلامی را اقتدار این روزهای کشورمان دانست و اظهار کرد: تهدید را از هزاران کیلومتر از مرزهای کشورمان دور کردیم و در صورت درگیری باید فروپاشی خود را ببینند و این دستاورد شهامت های شهداست و مدیریت علی وار امام و سه دهه بعد از آن توسط رهبر است.

سخنگوی ارشد و معاون فرهنگی ستاد کل نیرو های مسلح تصریح کرد: برخی می خواهند این دستاوردها دیده نشود، اما این دستاوردها مختص حوزه دفاعی نیست بلکه ما قدرت ساخت یه سوزن و یا ساخت قرص را بصورت مستقل نداشتیم،  قادر نبودیم مواد اولیه سد سازی را تولید کنیم و یا پل پیشرفته بسازیم .

وی اقتدار و عزت کشورمان را  زیر سایه ایمان، هجرت و جهاد در راه خداست با مال و جان خواند و بیان کرد: مصداق ان شهدا و جانبازان هستند، ما برای هر قطره خون شهدا مدیون هستیم، هر کسی خیانت کند قابل بخشش نیست.

سردار شکارچی ادامه داد: کسانی که از سفره بیت المال استفاده کردند و به قدرت رسیده امروز بر علیه حجاب حرف می زند و شهید والامقام و مقاومت مردم مظلوم منطقه را زیر سوال می برند، اینان پشت صحنه گرانی هستند و چوب لای چرخ اقتصاد می کنند و نمی گذارند مدیران جهانی کار کنند.

وی یکی تشخیص حق از باطل وظیفه تک تک افراد خواند و افزود: امروز یکی از دین های که در گردن ماست این است که حق را از باطل تشیخص دهیم؛ چرا که دشمنان حجوم سخت ناامید هستند، اما با حمله نرم تلاش می کنند جوانان از شهدا  جدا کنند آنان برا به سمت بی غیرتی و بی عفتی سوق دهند و به این خاطر میلیاردها دلار هزینه جنگ نرم می کنند و این هدف گذاری های دشمن در جنگ نرم است که به واسطه کوتاهی مسئولین فرهنگی کشور در جاهایی موفق نیز شدند.