مجوز معدن چلاو زیر ذره بین بازرسان/ با خاطیان برخورد می‌شود
مجوز معدن چلاو زیر ذره بین بازرسان/ با خاطیان برخورد می‌شود
نماینده ویژه استاندار در کوه خواری که با حضور فرماندار آمل و روسای دستگاه های محیط زیست و منابع طبیعی و همراهی گروه های مردم نهاد، اهالی منطقه چلاو و نیز سازمان مردم نهاد دیده بان ویشار از معدن چلاو آمل بازدید کرد.

به گزارش سفیرهراز،ناصر اکبرزاده عصر شنبه در بازدید از معدن چلاو آمل که با حضور فرماندار آمل و روسای دستگاه های محیط زیست و منابع طبیعی و همراهی گروه های مردم نهاد، اهالی منطقه چلاو و نیز سازمان مردم نهاد دیده بان ویشار صورت گرفت، با اشاره به اینکه درباره حساسیت ها و شرایط ویژه معدن چلاو آگاهی های لازم کسب شده است، بیان کرد: صدور مجوز یک معدن بدون در نظر گرفتن برخی شرایط قانونی از دلایل نارضایتی گروه های مردم نهاد و دستگاه های اجرایی است.
وی با بیان اینکه مساله صدور مجوز معدن چهارم در منطقه چلاو را به صورت ویژه بررسی می کنیم، اظهار کرد: صدور مجوز معدن چهارم، مسائل خاص خود را دارد که به نظر می رسد باید به صورت جدی تر مورد بررسی قرار گیرد.
اکبرزاده تصریح کرد: قطعا و مسلما با افرادی که مسببین این مساله هستند و به هر طریقی رای صادر کردند برخورد صورت می گیرد.
وی با تاکید بر پیگیری ویژه مساله معدن چلاو آمل، عنوان کرد: تمام مراحل قانونی این معدن بررسی و در صورت نیاز تا بررسی در نزد رییس قوه قضاییه نیز پیش خواهیم رفت.
نماینده ویژه استاندار مازندران در مبارزه با کوه خواری و زمین خواری با تاکید بر همراهی دستگاه های محیط زیست و منابع طبیعی، عنوان کرد: از دستگاه های مرتبط در این حوزه درخواست دارم استدلال های فنی محیط زیستی و حوزه منابع طبیعی و گزارش فنی خود را در این زمینه به فرمانداری ارائه دهند و موضوعات فنی به صورت مستدل مکتوب و در اختیار نهادها قرار گیرد.
اکبرزاده با اشاره به اینکه این مساله در استانداری مازندران با حضور رئیس کل دادگستری بررسی می شود، یادآور شد: استاندار در زمینه جنگل خواری و زمین خواری دغدغه مند هستند و ما مسائل موجود را منعکس می کنیم که این مساله به چه میزان بر روی مردم تاثیر گذار بوده است تا به صورت ویژه پیگیری شود.