رشد والیبال ایران همگام با جهان/مازندران قطب بازیکن‌سازی والیبال است
رشد والیبال ایران همگام با جهان/مازندران قطب بازیکن‌سازی والیبال است

جواد مهرگان، رئیس کمیته اموزش فدارسیون والیبال کشور در شروع دوره مربیگری سطح یک بین المللی والیبال که در آمل در حال برگزاری است اظهار کرد: در کمیته آموزش فدراسیون سعی می کنیم با توجه به رشد والیبال در جهان و تحولاتی که در زمینه های مختلف به وجود آمده چه در زمینه طراحی تمرین، […]

جواد مهرگان، رئیس کمیته اموزش فدارسیون والیبال کشور در شروع دوره مربیگری سطح یک بین المللی والیبال که در آمل در حال برگزاری است اظهار کرد: در کمیته آموزش فدراسیون سعی می کنیم با توجه به رشد والیبال در جهان و تحولاتی که در زمینه های مختلف به وجود آمده چه در زمینه طراحی تمرین، چه در مبحث روانشناسی و امادگی ذهنی بازیکنان و مربیان سعی می کنیم برنامه مان را به روز کنیم؛ چرا که اگر طبق تحولات پیش نرویم جبران آن بعداً خیلی سخت خواهد شد. وی با بیان اینکه ارتباط بین المللی مان را با مربیان مطرح جهان حفظ کردیم، عنوان کرد: مدرسین برتر جهان تبادل اطلاعات داشته باشیم و از فرهنگ های والیبالی مختلف نه فقط از یک کشور بلکه در کلاس ها از کشورهای مختلف این دوره آقای آخار چشم از کشور ترکیه کلاس قبلی مربی از آلمان، از اسلوواکی از بلژیک، از یونان و از کانادا را دعوت کردیم و سعی می‌کنیم همه جای دنیا را رصد بکنیم و آنچه می تواند به مربیان کمک کند، در اختیارشان بگذاریم.

رئیس کمیته اموزش فدارسیون والیبال کشور تصریح کرد: اگر بخواهیم به سطح اول جهان برسیم باید نگرش مان سطح اول جهان باشد، به همین خاطر در اکثر کلاس ها تمرکزمان این است که بتوانیم مربیانی با نگرش سطح اول و درجه یک پرورش دهیم و بعد آن بقیه چیزها نشات می‌گیرد. وی با تاکید اینکه به دنبال تخصصی شدن کلاس ها هستیم، خاطرنشان کرد: از ۱۲ جلسه، سه جلسه مربوط به آماده سازی ذهنی و راجع به نگرش است، همچنین به دنبال تخصصی سازی کلاس ها هستیم، برای مربیان پیشرفته یک کلاس، برای مینی والیبال یک کلاس مجزا، آماده‌سازی جسمانی و برای سطح متوسط کلاس های جداگانه وجود دارد. مهرگان این دوره را بین المللی خواند و افزود: این کلاس کاملا تخصصی است و سوالات تماما انگلیسی خواهد بود، هرچند سخت است اما باید مربیان به این سطح برسند. وی به اهمیت مربیان با کیفیت تاکید کرد و ادامه داد: بیشتر از اینکه تعداد مربیان مهم باشد، اینکه کیفیت مربیان را بالا ببریم، نگاهمان به تعداد نیست، به این است که عمیق شویم. رئیس کمیته اموزش فدارسیون والیبال کشور والیبال را در کشور ما پویا و قابل رشد دانست و اظهار کرد: امل همیشه جز شهرهای پیشرو و موثر بوده است و بازیکنان و مربیانی خوبی دارد، چیزی که بیش از پیش در شهرستان آمل و استان مازندران نیار است، به طور کلی در زمینه تربیت مدرس است. وی ادامه داد: میتوان با داشتن تفاهم‌نامه با مراکز علمی و دانشگاه معتبر که در استان مازندران وجود دارد، علاوه بر اینکه قطب مهمی در بازیکن سازی است، بتوانیم در زمینه‌های علمی و آکادمیک هم نقش والیبال استان مازندران را تقویت کنند.

امید شعبان پور رئیس هیأت والیبال شهرستان آمل  در حاشیه مراسم دوره مربیگری سطح یک بین المللی والیبال که در آمل برگزار شد در گفتگو با خبرنگاران گفت: این دوره بین‌المللی پنج روزه با حضور چنگیز آکار چشمه از چهره‌های برجسته و مربی توانمند والیبال ترکیه، بهروز عطایی سرمربی تیم ملی والیبال بزرگسالان ایران و جواد مهرگان رئیس کمیته رئیس کمیته آموزش و پژوهش فدراسیون والیبال و مدرس والیبال برگزار می‌شود.

امید شعبان‌پور افزود: ۵۱ نفر از مربیان والیبال، ملی‌پوشان و افراد شاخص رشته والیبال از استان‌های مختلف کشور در این دوره آموزشی حضور دارند و جدیدترین دستاوردهای آموزش والیبال FIVB برای علاقمندان ارائه می‌شود.

 

وی با اعلام اینکه آمل از شهرهای شاخص والیبال در رده‌های مختلف سنی، تیم ملی، باشگاهی و مربیگری کشور است، تصریح کرد: هم‌اکنون نزدیک به یک هزار والیبالیست سازمان‌یافته توسط مربیان توانمند و مجرب آملی در حال آموزش فنون مختلف این رشته ورزشی هستند همچنین فعالیت تیم والیبال لبنیات هراز یکی از تیم‌های قدرتمند لیگ برتر که پس از ۱۰ هفته بازی‌های این رقابت‌ها با ۱۰ پیروزی و بدون شکست یه‌تاز جدول مسابقات است، برعلاقمندی خانواده‌ها و فرزندان‌شان برای کسب مهارت‌های والیبال افزوده است.