دشمن به فکر فتح اندیشه هاست/بهترین شیوه روایت صحیح است
دشمن به فکر فتح اندیشه هاست/بهترین شیوه روایت صحیح است

سردار عبدالله ملکی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس مازندران اختتامیه دومین جشنواره استانی «فانوس» ویژه تولیدات هنری در حوزه دفاع مقدس،ایثار و شهادت که در سالن اجتماعات شهرداری آمل برگزار شد، گفت: پنجمین دوره جشنواره ملی و دومین جشنواره استانی مازندران است که با استقبال خوب هنرمندان برگزار شد. وی با بیان […]

سردار عبدالله ملکی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس مازندران اختتامیه دومین جشنواره استانی «فانوس» ویژه تولیدات هنری در حوزه دفاع مقدس،ایثار و شهادت که در سالن اجتماعات شهرداری آمل برگزار شد، گفت: پنجمین دوره جشنواره ملی و دومین جشنواره استانی مازندران است که با استقبال خوب هنرمندان برگزار شد.
وی با بیان هدف از برگزاری این جشنواره گفت: برای نسل جدید روایت کنیم، متاسفانه در تدوین این موارد کوتاهی کردیم، دهه نودی و هشتادی را توجیح نکردیم که چه مشکلاتی این انقلاب کشیده شده است تا به اینجا رسیده است، ۱۷ هزار نفر افراد بیگناه را منافقین چطور شهید کردند.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس مازندران بی بصیرتی امروز را نتیجه کم توجهی در تولید محتوای انقلاب و دفاع مقدس خواند و اظهار کرد: بهترین شیوع هنر است و مدتی است که در این راستا بنیاد فعالیتی انجام می دهد، ولی دیرهنگام است، باید اینکه در هشت سال دفاع مقدس چه مشکلاتی کشیدند، دموکرات ها،کمله چه کسانی هستند نشان داده شود و چون نمیدادند برایش دست می زنند.
وی ادامه داد: ۳۰ هزار نفر برای شهادت امام حسین ع دست زدند؛ چون نمیشناختند و بصریت نداشتند، باید فعالیت برای روشنگری جامعه انجام شود.
مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با اعلام اینکه در این دوره ۱۳۵۵ اثر از هنرمندان به دبیرخانه جشنواره ارسال شد، بیان کرد: هنرمندان در هفت بخش تئاتر، موسیقی، موسیقی و موارد دیگر هنر از این جشنواره استقبال کردند که هنرمندان مازندرانی بیشترین رتبه را در بخش‌های متعدد کسب کردند.
وی ادامه داد: در زمینه دفاع مقدس با وجود فعالیت سه دستگاه سپاه، حوزه هنری و بنیاد باز هم برای این بخش خیلی کم کار شده و باید با ورود بیشتر نسل جوان و نوجوان را با ساخت سریال، نشر آثار، مستند و آثار هنری به حوزه دفاع مقدس، دفاع از امنیت و حرم و فرهنگ جهاد ایثار بیشتر آشنا کرد.
ملکی با بیان اینکه رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس چه مشکلاتی کشیدند، این جوانان نمی‌دانند کلمه دموکرات کمله چیست و چون نمی‌دانند برایش دست می‌زنند، گفت: ۳۰ هزار نفر برای شهادت امام حسین دست زدند چون این امام را نمی‌شناختند و بصریت نداشتند.
این مسئول با تاکید بر اینکه باید قوی و محکم باشیم و تلاش کنیم تا کوتاهی را جبران کنیم، اظهار داشت: نوجوان و جوان را دریابیم و در مهد کودک‌ها آموزش‌هایی داده شود.
مدیرکل دفتر امور سیاسی استانداری مازندران
در این مراسم به نقش بی بدیل هنرمندان در ترویج فرهنگ دفاع مقدس به نسل جدید اشاره کرد و افزود: امروز به برکت خون شهدا دشمنان اسلام نمی‌توانند کاری از پیش ببرند چون انقلاب تبدیل به درختی تنومندی با ریشه‌های قوی شده است.
ذات‌اله زارعی با بیان اینکه امروز استراتژی دشمن تغییر کرده است، عنوان کرد: فتح اندیشه‌ها و افکار و تغییر ذائقه جوانان شده است، امروز یک وجهه آن جنگ نرم است که تا حدودی این دشمن موفق بوده است.
وی با تاکید در جنگ ترکیبی هستیم، خاطرنشان کرد: دشمن با حجم پول و تبلیغات و پروگانداهای قوی کار خود را بر علیه انقلاب و نظام انجام دادند؛ یکی از مشکلات امروز در امر بصیرت ارتقا سطح بینش سیاسی جوانان و نوجوانان است که باید کار شود.
وی یکی از مشکلات امروز را عدم تحلیل جوانان خواند و تصریح کرد: جوانان نمی‌توانند تحلیل را حل کنند، در امر داده‌ها کار نشده است چیزی که دشمن در اتاق فکر خود کار می‌کنند و با کمک دانشمندان و قدرتمندان سیاسی کار می‌کنند.
زارعی تصریح کرد: در این زمینه داده‌شناسی کار نشده که هنرمندان بهترین قشر برای نقش این داده‌ها هستند و آن بصیرت افزایی را عمق ببخشند.
در پایان این مراسم به برترین‌های جشنواره فانوس با اهدای تندیس، لوح تقدیر و جوایز نقدی تجلیل کردند.