اراضی کشاورزی مازندران ساماندهی می شوند/ اعتبار ۲ هزار میلیارد تومان برای بخش کشاورزی
اراضی کشاورزی مازندران ساماندهی می شوند/ اعتبار ۲ هزار میلیارد تومان برای بخش کشاورزی
معاونت امور توسعه و مدیریت منابع وزارت کشاورزی گفت: 2 هزار میلیارد تومان اعتبار برای بخش کشاورزی استان در نظر گرفته شده که این میزان مازاد بودجه استانی برای مازندران است .

به گزارش سفیر هراز،

علی اکبر متکان، معاونت امور توسعه و مدیریت منابع وزارت کشاورزی  در حاشیه مراسم افتتاح ۵۹  پروژه بخش کشاورزی مازندران در جمع خبرنگاران گفت: یکی از پروژه‌های بسیار بزرگ، که متا پروژه است و قرار است از سال آینده انجام شود ساماندهی اراضی مازندران هست.

وی با بیان ساماندهی اراضی کشاورزی مازندران ، عنوان کرد: با زهکشی و ساماندهی اراضی امکان سه بار کشت نیز فراهم خواهد شد که قرار است با همکاری قرارگاه خاتم الانبیا و نیروهای مصلح این امکان فراهم شود .

معاونت امور توسعه و مدیریت منابع وزارت کشاورزی  ادامه داد: در درجه اول این پروژه در مرکز مازندران و دلتای هراز انجام خواهد شد و در حال حاضر در حال تحقیق و بررسی هستیم در حال تحقیق و بررسی هستیم

وی تصریح کرد: ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار برای بخش کشاورزی استان در نظر گرفته شده که این میزان مازاد بودجه استانی برای مازندران است و همچنین توسعه باغات و کشت گیاهان دارویی از دیگر پروژه های دولت برای بخش کشاورزی مازندران است.

متکان با تاکید بر نقش حمایتی دولت بر پروژه ها خاطرنشان کرد: با وجودی که سالهای گذشته همه پروژه‌ها دولتی بودند، امروزه بیشتر پروژه ها در این چند سال اخیر با اعتبار به بخش خصوصی افتتاح شده است.

وی  با اشاره به ۵ پروژه بزرگ استان عنوان کرد: از این  افتتاح ۵ پروژه بزرگ، ۳ تا در آمل است و همه پروژه ها بخش خصوصی بوده است.