اتمام سرما در لاریجان خیلی دور، خیلی نزدیک/استارت ۴ کیلومتر گازرسانی بخش لاریجان
اتمام سرما در لاریجان خیلی دور، خیلی نزدیک/استارت ۴ کیلومتر گازرسانی بخش لاریجان
منطقه لاریجان، در روزهای از سال دمای منفی 30 درجه را هم لمس خواهد کرد و این شرایط مردم منطقه را برای انرژی گرمایشی سخت کرده است، گازرسانی برای این منطقه برای ساکنان تبدیل به رویا شده است، فصل سرما که برسد، گرما تبدیل به چالشی برای مردم این منطقه می شود.

به گزارش سفیرهراز؛منطقه لاریجان، در روزهای از سال دمای منفی ۳۰ درجه را هم لمس خواهد کرد و این شرایط مردم منطقه را برای انرژی گرمایشی سخت کرده است، گازرسانی برای این منطقه برای ساکنان تبدیل به رویا شده است، فصل سرما که برسد، گرما تبدیل به چالشی برای مردم این منطقه می شود.
سرما در لاریجان، نیاز روزمره مردم را به انرژی گرمایشی گره زده است و آن را به بزرگترین نیاز تبدیل کرده است، روند گازرسانی که به کندی انجام می شود، که بزرگترین دلیل صعب العبور بودن منطقه بوده است.
نبرد تکراری با سرما
همه این موارد از یکسو و کارتی شدن تحویل گاز مایع از سوی دیگر و نا اشنایی مردم بر مشکلات انان افزوده است، یکی از ساکنان این منطه در گفتگو با خبرنگار سفیرهراز با اشاره به کارتی شدن سهیمه سوخت، گفت: بدون هیچ آمادگی قبلی اعلام کردند که باید کارت سوخت دریافت کنیم و از فاصله اطلاع و ثبت نام تا کارتی شدن دچچار کمبود گاز و نفت بودیم تا کارت شارژ شود.
وی با بیان اینکه از ابتدا اطلاع رسانی خوبی نشد، عنوان کرد: خیلی از افرادی که بومی بودند فرم شهری را پر کردند و از این جهت سوخت کمتری دریافت کردند، کارت ها دیر رسید بود و دیر شارژ شدند، به ان افرادی که شارژ نشده بود گاز یا نفت ندادند و مدتی بسیاری دچار مشکل شدند.
این دامدار ادامه داد: هزار لیتر برای بومی ها و شهری ها ۳۰۰ لیتر در نظر گرفته شده است، فاصله های مسافت شعبات و محلات زیاد است و افراد برای حمل و نقل دچار مشکل می شوند مسیرطولانی را طی کنند .
جمعیت لاریجان را در برخی از ماههای سال به ۱۰۰ هزار نفر هم می رسد، ۳ هزار ونفر جمعیت ثابت هستند .
سید عباس حسینی فرماندار ویژه آمل، در گردهمایی روسای شوراهای اسلامی و دهیاران بخش لاریجان با اشاره به شرایط روز جامعه تصریح کرد: در شرایط فعلی حجم بالایی از مطالبات در این دوره وجود دارد و با توجه به شرایط اقتصادی کشور و استان و شهرستان باید بتوانیم از پتانسیل های منطقه ای استفاده کرده و روند فعلی را اصلاح کنیم.
وی با اشاره به اینکه لاریجان باید ویژه دیده شود با توجه به محرومیت این بخش نیاز به تغییرات اساسی در نوع نگاه به این منطقه وجود دارد، تصریح کرد: باید در لاریجان به سمت فعالیت‌های مولد، اشتغال و درآمدزا رفت و با وجود پتانسیل‌های نهفته ای که در این بخش وجود دارد همت و تلاش دهیاران و شوراها را می‌طلبد که بتوانیم در روند جدید موفقیت کسب کنیم.
نویدی گرما بخش
فرماندار ویژه آمل تاکید کرد: انتظار می‌رود تا در جلسه آینده دهیاران و شوراها با داشتن طرح و پروژه در جلسه حاضر شده و  در حوزه های مختلف به ویژه بهره‌مندی از تسهیلات برای قشر آسیب‌دیده و نیز توسعه روستایی اعتبارات مناسبی دیده شود، همچنین در ایجاد روستاهای الگو و نمونه نیز دهیاران باید برنامه ویژه ای داشته و برای اجرای آن تلاش کنند.
وی با اعلام اینکه مشکل گازرسانی در بخش لاریجان حل شده و برای چهار کیلومتر مجوز اولیه صادر و هفته آینده عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود، گفت: در حوزه راه با توجه به رانشی بودن بیشتر راه‌های منطقه و نیز بودجه ناچیز، کندی پروژه‌ها طبیعی است.
حسینی تصریح کرد: دستگاه‌های خدمات‌رسان موظف به ورود در زمان بحران هستند و نمی‌تواند خدمات دائم خود را مشروط بگذارد. گاردریل مورد نیاز منطقه نیز نیز با رایزنی مدیریت راهداری استان در دستور کار است اگرچه نیاز به پیگیری مسئول بخش لاریجان دارد تا این کار انجام شود.
فرماندار آمل با اشاره به اینکه دهیاران برای تحویل آب روستاها به اداره آب و فاضلاب تلاش کنند تا مشکلات موجود در حوزه آبرسانی رفع شود، گفت: در این زمینه شرایطی وجود دارد که با پیگیری دهیاران و رایزنی های اداری، رفع می شود.
وی در پایان تاکید کرد: پروژه گاز و فیبر نوری در لاسم نیز در حال پیگیری است و نقشه گازرسانی منطقه در حال انجام می‌باشد.
انتهای پیام/