آستین همت بسیج با کمک های مومنانه/ توزیع تداوم همدلی در جامعه
آستین همت بسیج با کمک های مومنانه/ توزیع تداوم همدلی در جامعه

به گزارش سفیرهراز؛ شیوع ویروس کرونا هرچند مردم را با چالش های جدی روبه رو کرد ولی در میان خبرهای تلخ، کمک های مردمی و این همبستگی ها باعث شد، قلبها در جامعه به هم نزدیکتر شود. با شروع ویروس کرونا و شرایط اقتصادی بعد از آن با گفته های مقام معظم رهبری یک دومینوی […]

به گزارش سفیرهراز؛


شیوع ویروس کرونا هرچند مردم را با چالش های جدی روبه رو کرد ولی در میان خبرهای تلخ، کمک های مردمی و این همبستگی ها باعث شد، قلبها در جامعه به هم نزدیکتر شود.

با شروع ویروس کرونا و شرایط اقتصادی بعد از آن با گفته های مقام معظم رهبری یک دومینوی تازهای برای کم شدن بار بر دوش خانواده های نیازمند برداشته شد و آن توزیع کمک های مومنانه بود.
اینکه تا به امروز همچنان بسته های معیشتی ادامه دارد، نشان میدهد چقدر خوب توانسته در جامعه نهادینه شود و دیگر از مرز و چهارچوب نمی شناسد هر کسی با هر توان مالی به تهیه بسته های معیشتی می پردازد، بخصوص در مناسبت های مختلف بهانه می شود تا این کار زیبا تداوم پیدا کند.
هرچند در این جا فقط کمک های مادی مطرح نیست، کمک روحی و روانی و گاهی مهمتر از بعد مادی شکل گرفته است.
برای همه افراد همدلی و کمک به همنوع هرچند کوچک اما با آنچه در توان دارند، دیگران را خوشحال کنند؛ چرا که شاید همان کمک موجب جلوگیری از گرفتاری خانواده‌های زیادی به ناهنجاری‌های اجتماعی شود و در نتیجه بازتاب ها به خود فرد و خانواده برمیگردد.
فرهنگ کمک به همنوع خوشبختانه با وجود بسته های معیشتی همگیر شده است و افراد زیادی احساس مسئولیت نسبت به نیازمندان شهر می کند همانطور که امام ما حضرت علی علیه السلام از دسترنج خود در نیمه های شب به خانواده های نیازمند کمک می کرد و امروز نیز این کار پر خیر و برکت خانواده های زیادی را شاد میکند و گره از مشکلات آنان هر چند اندک اما به طور مستمر باز می کند و در جامعه همدلی را نهادینه می کند.

سردار سیاوش مسلمی، فرمانده سپاه کربلا مازندران در حاشیه توزیع هزار بسته معیشتی که در سالن ۹ دی سپاه امل برگزار شد، گفت: مازندران مجموعا برای هفته بسیج حدود ۴۰ هزار بسته معیشتی به صورت متمرکز از طرف سپاه و بسیج آماده شد و تحویل نیازمندان شد.
وی با بیان اینکه مقرر شد از طرف مجموعه خیرین بسیج و بسیجیان حدود ۴۰ هزار بسته معیشتی دیگر آماده شود، عنوان کرد: مجموعا قرار است هشتاد هزار بسته معیشتی به مناسبت هفته بسیج در مازندران توزیع شود که ارزش هر بسته یک میلیون تومان است.
وی از توزیع ۶ هزار بسته معیشتی در امل خبر داد و خاطرنشان کرد: شهرستان آمل هم تا امروز ۵ مرحله که در هر مرحله هزار بسته توزیع شد و امروز نیز توزیع ۱۰۰۰ بسته معیشتی را خواهیم داشت که مجموعا در شهرستان آمل حدود ۶ هزار بسته معیشتی توزیع شد که به ارزش ۶ میلیارد تومان است.
مسلمی از به بیش از ۴ هزار پایگاه مقاومت بسیج در استان مازندران اشاره کرد و افزود: به واسطه اینکه در همه محلات پایگاه بسیج حضور دارد و بیش از ۴ هزار پایگاه مقاومت داریم از طریق پایگاه مقاومت افراد نیازمند شناسایی شدند و در بانک اطلاعاتی توسط بسیج بررسی شدند و به واسطه این شناسایی قبلی صورت گرفته هم بحث های کرونایی و هم در بسته های کمیته امداد کمک های به این خانوادهها میشود.

سرهنگ داغمیچی فرمانده سپاه آمل از تداوم رزمایش کمک های مومنانه در آمل اشاره کرد و افزود: ۶ هزار و ۵۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع خواهد شد.
وی ادامه داد: در هفته بسیج ۱۰ هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان توزیع خواهد شد.