فضاسازی شهری به سمت تبلغات مذهبی برود/ترویج فرهنگ قرانی در جامعه
فضاسازی شهری به سمت تبلغات مذهبی برود/ترویج فرهنگ قرانی در جامعه

به گزارش سفیرهراز؛ حجت السلام محمد باقر محمدی لائینی نماینده ولی فقیه مازندران در شورای توسعه فعالیت های قرآنی که در فرمانداری شهرستان آمل برگزار شد، گفت: آمل شهری با افتخارات بزرگ است، هر چه برای قران کار کنیم، کم است و در رابطه با قران هم دیر اقدام کردیم و هم کم که باید […]

به گزارش سفیرهراز؛

حجت السلام محمد باقر محمدی لائینی نماینده ولی فقیه مازندران در شورای توسعه فعالیت های قرآنی که در فرمانداری شهرستان آمل برگزار شد، گفت: آمل شهری با افتخارات بزرگ است، هر چه برای قران کار کنیم، کم است و در رابطه با قران هم دیر اقدام کردیم و هم کم که باید بیشتر از اینها از ابتدای پیروزی انقلاب فعالیت های قرانی انجام می شد .

وی با بیان اینکه برای قران چند نوع فعالیت داشته باشیم، عنوان کرد: فعالیت های ویژه برای قاری ها حافظان کسانی که میخواهند حفظ کنند مفسر یا حافظان قران باشند که یک بخش است، یک بخش دیگر مردم عامه هستند، اینکه بدنه جامعه اهل قران باشند، حلقه های قرانی داشته باشند بسیار مهم است.
نماینده ولی فقیه مازندران با تاکید اینکه خواندن قران را باید فرهنگ سازی کنیم، اظهار کرد: ابتدا باید اموزش و پرورش پای کار باشد و خواندن بی غلط قران را در دانش اموزان یاد دهند و دستگاههای فرهنگی باید فرهنگ سازی کنند، اینکه عامه مردم را به سمت خواندن قران سوق دهیم بسیار مهم است و در نتیجه آسیب های اجتماعی کم می شود .
وی شورای توسعه قرانی را برشی از شهرستان دانست و خاطرنشان کرد: این شورا میتواند نمایی از فعالیت های قرانی شهرستان داشته باشد، برنامه های که اجرا میشود، یکی از خواسته های ما افزایش تفسیر قران در سطح شهرستان باشد و اگر این بصورت بصورت خانگی باشد .
لائینی فضا سازی شهر به سمت و سوی مادی خواند و بیان کرد: متاسفانه کمتر مسائل معنوی تبلیغات شده و با مظلومیت جریان معنویت حرکت می کند، فضای تبلیغاتی در نهادهای معنوی و مذهبی باید بیشتر شود که خود مانع بسیاری از معضلات اجتماعی خواهد شد.
فرماندار ویژه آمل نیز در این نشست با بیان اینکه فرهنگ قرآنی یکی از جایگاه‌های مهم دستگاه‌های فرهنگی این شهرستان است، بیان کرد: اجرای برنامه‌های فرهنگی چون کتابت وحی و سی شب سی مسجد در ماه مبارک رمضان، همچنین اقداماتی از سوی آموزش و پرورش به خوبی در این شهرستان به اجرا درآمد.
سیدعباس حسینی با اشاره به اینکه بخش‌های خصوصی در برگزاری رویدادهای قرآنی پیشقدم هستند، افزود: در حوزه نشر و ترویج قرآنی با اجرای مسابقات استانی و محفل انس با قرآن گام‌های موثری برداشته شد.
وی تصریح کرد: با توجه به تشکیل شورای توسعه قرآنی در جهت ترویج قرائت قرآن به ویژه در بین مردم با نظم دهی بیشتر رشد بهتری پیدا خواهد کرد
.فرماندار آمل در ادامه عنوان کرد: فرهنگ قرانی یکی از خواستگاههای امل است، اجرای برنامه های چون کتابت وحی و اقداماتی که در حوزه مساجد و اموزش و پرورش به خوبی گویا ان است و حتی بخش های خصوصی در برگزاری رویدادی قرانی پیش قدم هستند.

وی ادامه داد: اتفاقات از این دست در حوزه نشر و ترویج قران خوانی انجام شد که این با شتاب مضاعف در حال شکل گیری است، امیدواریم ا شکل گیری این ستاد با نظم دهی بیشتر روند ان شتاب یابد.

انتهای پیام/ مهرداد محمدی