دغدغه تامین مالی چالش پیش روی بنگاههای اقتصادی/ روند مثبت بازار بورس در آینده
دغدغه تامین مالی چالش پیش روی بنگاههای اقتصادی/ روند مثبت بازار بورس در آینده

به گزارش سفیرهراز؛مجید عشقی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در حاشیه جلسه مدیران واحدهای تولیدی شهرستان آمل در گفتگو با خبرنگاران گفت: برخی فعالان اقتصادی به واسطه طرح توسعه دارند به دنبال تامین مالی هستند، یکی از مشکلاتی که با آن مواجهه هستیم عدم اشنایی بنگاههای اقتصادی برای تامین سرمایه است . وی با […]

به گزارش سفیرهراز؛مجید عشقی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در حاشیه جلسه مدیران واحدهای تولیدی شهرستان آمل در گفتگو با خبرنگاران گفت: برخی فعالان اقتصادی به واسطه طرح توسعه دارند به دنبال تامین مالی هستند، یکی از مشکلاتی که با آن مواجهه هستیم عدم اشنایی بنگاههای اقتصادی برای تامین سرمایه است .
وی با بیان اینکه در این جلسه واحدهای تولیدی نیازها و طرح های توسعه ای که داشتند اعلام کردند، عنوان کرد: را ه حل برای برخی واحدها انتشار اوراق را اعلام کردیم، برخی بنگاهها نیز امکان پذیرش در بورس و فرابورس را پیشنهاد دادیم که باید درخواست پذیرش را بدهند و پیگیری کنند.
رئیس سازمان بورس ادامه داد: برخی واحدهای اقتصادی نیز از تامین مالی های پیشرفته تر استفاده کنند؛ مانند اوراق بهادار، در خصوص شرکت برنج درخواست فرابورس داشتند که پیگیری میکنیم و هم برای تامین مالی انتشار اوراق برای خرید برنج در این پایانه انجام شود که بخشی از مشکلات بازرگانان حل خواهد شد و این فرایندی بستگی به پیگیری های است که انجام می شود از یک ماه تا دو سال طول کشیده است.
وی از با اشاره به آینده بازار بورس گفت: نوسانات بازار طبیعت بازار است که به فعالیت های روانی بازار برمی گردد و در همه جای دنیا وجود دارد و قابل پیش بینی نیست، با توجه به شرایط شرکت ها و اطلاعات موجود اگر اتفاق خاصی نیافتد روند مثبتی پیش بینی می کنیم، البته در بازار متغییرهای زیادی دخیل است و بستگی دارد چطور پیش رود.
عشقی در پایان در خصوص سود سهام عدالت خاطرنشان کرد: باید مجامع برای سودهای سهام عدالت تا آخر تیرماه تشکیل شود که زمانبدی برای پرداخت سود دارند و براساس ان سهام عدالت پرداخت خواهد شد و عموما زمانبدی سود سهامداران ۴ تا ۶ ماه بعد از تشکیل مجمع است.

سمانه قلی پور