تجلیل از چهره های ماندگار پزشکی آمل/بیمارستان فوق تخصصی شمال برمدار پیشرفت و توسعه
تجلیل از چهره های ماندگار پزشکی آمل/بیمارستان فوق تخصصی شمال برمدار پیشرفت و توسعه

به گزارش سفیرهراز؛ به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی شمال نخستین همایش بزرگ پزشکان آمل به همت بیمارستان فوق تخصصی شمال در تالار اریکه این شهرستان برگزار شد. دکتر کربلایی زاده رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی شمال آمل در این مراسم با اشاره به تاریخ صد ساله […]

به گزارش سفیرهراز؛

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی شمال نخستین همایش بزرگ پزشکان آمل به همت بیمارستان فوق تخصصی شمال در تالار اریکه این شهرستان برگزار شد.

دکتر کربلایی زاده رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی شمال آمل در این مراسم با اشاره به تاریخ صد ساله دوره پزشکی در آمل گفت:
در گذشته کشورمان با حضور پزشک خارجی و کمبود نیروی پزشکی روبرو بوده، اما امروز جز پیشرفته ترین کشورها در علوم پزشکی هستیم که این‌ حاصل پشتکارهای طبابت پیشکسوتان و بزرگان پزشکی بوده است که دغدغه‌ مند بودند و بر تلاش خود استوار ماندند.
وی با بیان اینکه راه اندازی و ساخت بیمارستان شمال آمل از ۲۰ سال قبل آغاز شده، عنوان کرد: این بیمارستان با ظرفیت ۱۵۰ تختخواب تاسیس شد و قابلیت افزایش ۴۰۰ تخت دارد، که در حال حاضر ۲۵۰ تخت مجوز گرفته شده است.

رئیس بیمارستان شمال ادامه داد: آخرین و مدرن ترین تجهیزات پزشکی را ما دارا هستیم و همچنین سرمایه‌های انسانی متبحر و کوشا جهت خدمات سلامت باعث ارتقای این بیمارستان شده است.
وی ادامه داد: این بیمارستان دوران کرونا دوشادوش خدمات دولتی و سلامت مردم و شهر بوده و بدون منفعت طلبی فعالیت داشته است.
کربلایی زاده از تدوین برنامه استراتژی ۵ ساله و کشف پتانسیل ناشناخته و اجرای برنامه‌ های درمانی در کار بیمارستان خبر داد و اظهار کرد: در رشته زنان برنامه ریزی انجام شده و در رشته‌های دیگر بزودی برنامه های با همفکری پزشکان متخصص انجام می گیرد.
وی تصریح کرد: مجهزترین غربالگری شناسایی سرطان پستان، امکان هتلینگ سلامت، ارتقای سطح خدمات پرسنل، توسعه فضا و پرسنل پزشکی بخش اورژانس، رشد بخش قلب، توسعه و فعالیت مجدد اتاق‌های عمل، راه‌اندازی سه اتاق عمل بخش زایشگاه، طراحی زایمان بی‌درد، از برنامه‌های آتی این بیمارستان است.

دکتر منوچهر مجد رئیس سابق نظام پزشکی آمل و از چهره های ماندگار این حوزه در ادامه این همایش گفت: بیمارستان شمال جزو چهار بیمارستان مورد تایید وزارت بهداشت کشور است، که بلحاظ گردشگری و سلامت شناخته شده است .
وی با بیان اینکه بیمارستان شمال می تواند به قطب گردشگری سلامت تبدیل شود، عنوان کرد: این می تواند برای ارز آوری کشور بسیار اهمیت دارد و می تواند با وجود پتانسیل موجود اتفاقات خوبی در آینده رخ می دهد
مجد خاطرنشان کرد: این بیمارستان به دلیل تعرفه ناخالص و کم در بخش امور اقتصادی و مالی دچار چالش شده بود و اگر ادامه می داشت نمی توانست آن خدمات‌دهی درمانی را به مردم ارائه دهد در این راستا با ورود بخش خصوصی ؛ شرکت فذا در این بیمارستان جهت توسعه خدمات درمانی به طور جدی ورود پیدا کرد و قطعا این کار باعث بهتر و بیشترشدن ارائه خدمات می‌شود

مهندس حسام اردشیر قائم مقام مدیر عامل گروه در این مراسم گفت: بین قیمت و ارزش تفاوت وجود دارد و کار پرشکان خیلی با ارزش است.
کاری که امروز می کنیم نتیجه تلاشی است که گذشتگان کردند و هر چه ما بکاریم ایندگان از استفاده می کنند.
وی ضمن قدردانی از جامعه پزشکی مهمترین هدف این بیمارستان را تغییر رویکرد خدمات رسانی عنوان کرد تا برای نسل اینده بماند.
ایشان با تاکید بر جذب حداکثری پزشکان با پرداخت درست ؛ به بالا بردن سطح درامد کادر درمان اشاره داشت تا در نهایت ذائقه خدمت پذیری بالا برود.
وی در ادامه عنوان کرد:باید ظرفیت های موجود را به بهره برداری برسانیم و از ان استفاده کنیم تا در بحث درمانی در استان و کشور نمونه باشیم
مهندس اردشیر اذعان داشت : بیمارستان شمال به دلایل مختلفی ازجمله کیفیت ممتاز خدمات پزشکی، حضور پزشکان برجسته و خوشنام در سطح ملی و فراملی، تعرفه‌های درمانی منصفانه، برخورداری از آخرین دستاوردهای علمی و فناوری پزشکی و همچنین شرایط اقلیمی و آب ‌و هوایی مطلوب و دلپذیر همواره جزو مهم‌ترین مقاصد گردشگری سلامت در کشور بوده است.
قائم مقام مدیر عامل گروه به عدالت دردرمان اشاره کرد و گفت: عدالت در درمان به معنی دسترسی یکسان افراد جامعه به خدمات درمانی بوده و باید مراقب حقوق مردم باشیم
قائم مقام مدیرعامل گروه تصریح کرد: هدف ما این است که مردم بخاطر درمان مجبور نشوند به شهر های دیگر بروند و مشکلات مسافت و حمل و نقل کم شود و این مقصد انقدر مهم است که همه به سمت آن حرکت میکنیم و اتفاقات خوبی خواهد افتاد.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم که با حضور مسولین استانی و شهرستانی برگزار شد از جناب آقایان دکتر غفاری، دکتر مجد، دکتر حیدزاده، دکتر حمزه رضایی، دکتر خطیبی، دکتر قلی زاده، دکتر هاشمی، دکتر بحری، دکتر اخوان، دکتر کیانی ، دکتر نجفی، استاد مقیمی و سرکار خانم دکتر گودرزی تجلیل بعمل آمد