برگزاری ورکشاپ معماری نوترون در آمل
برگزاری ورکشاپ معماری نوترون در آمل

بهرام شعبانی ، مدیرگروه معماری اِلون در حاشیه برگزاری ورکشاپ معماری نوترون که در دانشگاه شمال برگزار شد در گفتگو با خبرنگاران گفت: سه شنبه هر هفته  و در ۱۱ جلسه، ۶ ساعته این دوره برگزار خواهد شد که علاوه بر افزایش دانش معماری و آموزش نرم افزارهای معماری با حضور اساتید مطرح کشور،  نحوه […]

بهرام شعبانی ، مدیرگروه معماری اِلون در حاشیه برگزاری ورکشاپ معماری نوترون که در دانشگاه شمال برگزار شد در گفتگو با خبرنگاران گفت: سه شنبه هر هفته  و در ۱۱ جلسه، ۶ ساعته این دوره برگزار خواهد شد که علاوه بر افزایش دانش معماری و آموزش نرم افزارهای معماری با حضور اساتید مطرح کشور،  نحوه ی ورود به بازار کار، ساخت رزومه و روش های متقاعد سازی مشتری را آموزش خواهند دید.
وی هدف از این دوره را ارتقای سطح دانش افراد در حوزه معماری خواند و تصریح کرد: برخی ها با فارغ تحصیلی در این رشته میخواهند وارد بازار کار شوند، در صورتی که داشتن مدرک به تنهایی کافی نیست و داشتن مدرک میتواند مجوزی برای فعالیت در این رشته باشد و مانند  گواهینامه برای رانندگیست و صرفا داشتن گواهینامه دلیل بر داشتن مهارت در رانندگی نمیباشد، آموزش و کسب تجربه می تواند نقش مهمی در حوزه معماری داشته باشد.
برگزارکننده و مدرس ورکشاپ معماری نوترون با بیان نحوه برگزاری این دوره آموزشی، عنوان کرد: یک جلسه در کارگاه ساختمانی برگزار می شود که آموزش کامل مباحث معماری و کارگاهی است که شامل کارگاه تولید در و پنجره، مبلمان، کارگاه شیشه و… که به صورت کامل توضیح داده خواهد شد و به جزئیاتی که فرد بعد از گذراندن چندین سال تجربه کسب خواهد کرد پرداخته شده و در اینجا آموزش داده خواهد شد.
وی ادامه داد: جذب مخاطب و مشتری  و اعتمادسازی یکی از مشکلاتی است که بسیاری از افراد در این حوزه درگیر آن هستند، حتی موار آموزشی جهت استخدام در شرکت های مرتبط و مسیری که بایدبدانند تا براحتی استخدام شوند و همچنین نحوه اعتمادسازی آموزش داده می شود.
شعبانی با ابراز امیدواری از استقبال خوب در این ورکشاپ، خاطرنشان کرد: ۲۷ روش کسب درامد در ۴۰ ساعت آموزش به صورت محتوای افلاین نیز بخشی از آموزش های این ورکشاپ  علاوه بر ۶۰ ساعت آموزش حضوری  است.
همینطور با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای شهر آمل، مدرک حضور در این دوره ها نیز ارائه خواهد شد.
وی از مزایای دیگر ورکشاپ نوترون، خاطرنشان کرد: بسیاری از ورکشاپ ها یک دوره اموزشی صرف است، اما ما سعی کردیم بعد از دوره نیز با مشاوره و دادن پروژه به شرکت کننده ها  به تقویت انان در بازار کار کمک کنیم و در تمام همایش های اموزشی که در یک سال اینده برگزار خواهیم کرد، می توانند رایگان شرکت کنند.
شعبانی با اشاره به خلاصه برنامه های این ورکشاپ، بیان کرد:  سه جلسه ۶ ساعته از دوره نوترون ، اموزش پلان های معماری و ترسیم و   طراحی با دست آزاد  که توسط دکتر مرتضی صدیق  نفر اول اسکیس ایران ،  آموزش داده خواهد شد.
وی ادامه داد: مباحث مقرارت ملی ساختمان توسط مهندس یاسر کریمی که یکی از بهترین های ایران در این حوزه بوده  و  استاندارهای مرتبط با معماری بر اساس آیین نامه های ساختمانی آموزش داده می شود، همچنین توسط جناب آقای دکتر هومن ملایری از مدرسین و چهره های تاثیر گذار معماری، برندسازی و اصول برندینگ را در این دوره آموزش خواهند داد.
شعبانی در پایان خاطرنشان کرد:  تکنیک های اموزش شبکه سازی  نیز توسط خودم آموزش داده میشود که امیدوارم مثل ادوار گذشته، بتوانیم نیروهای با استعدادی را شناسایی و وارد بازار کار نماییم.