برگزاری بزرگترین جشن غدیر کشور با برپایی ۱۱۷ موکب در آمل
برگزاری بزرگترین جشن غدیر کشور با برپایی ۱۱۷ موکب در آمل

به گزارش سفیرهراز؛ امام جمعه آمل از برگزاری بزرگترین جشن غدیر کشور با برپایی ۱۲۰ موکب در آمل خبر داد. حجت‌الاسلام علی یعقوبیان ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان قدرت رسانه را در ترویج اشاعه فرهنگی و برنامه‌های مهم مذهبی را مهم عنوان و اظهار کرد: جایگاه رسانه تا انجاست که […]

به گزارش سفیرهراز؛
امام جمعه آمل از برگزاری بزرگترین جشن غدیر کشور با برپایی ۱۲۰ موکب در آمل خبر داد.
حجت‌الاسلام علی یعقوبیان ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان قدرت رسانه را در ترویج اشاعه فرهنگی و برنامه‌های مهم مذهبی را مهم عنوان و اظهار کرد: جایگاه رسانه تا انجاست که می‌تواند سرنوشت یک واقعه مهم را تعیین کند این یعنی نقش رسانه بدل ناپذیر هست.
وی با بیان اینکه مطمئنا فعالیت‌ها اگر منعکس نشود اتفاق خاصی نمی‌افتد، بیان کرد: بعد شکل‌گیری ال بویه در بغداد شیعه برای اولین بار اجازه به سرزمین تبرستان و در آمل پیدا کرد و طی ۲۵ سال گذشته تاکنون جشن یا عزاداری آنچنانی در این سرزمین انجام نشد.
یعقوبیان با تاکید بر اینکه در خصوص غدیر نیز تلاش آنچنانی نداشتیم پس نیاز به برگزاری جشن بین‌المللی است، اظهار داشت: در این بزرگترین جشن اسلامی و مذهبی هشت کشور یمن، عراق، لبنان، عربستان، آذربایجان، هند و پاکستان و افغانستان حضور خواهند رساند.
امام جمعه آمل با بیان اینکه نمایندگان فرهنگی و علمی این کشورها می‌آیند، افزود: زمان برگزاری آن در ۱۵ و ۱۶ تیرماه از میدان ۱۷ شهریور تا قائم با برپایی ۱۲۰ موکب است.
وی ادامه داد: در این جشن به منظور چهار وظیفه با توجه به‌ سابقه تشییع در دیار علویان ترویج کارهای فرهنگی به ویژه مقوله حجاب و عفاف است که با قیمت و تخفیف ویژه در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد.
یعقوبیان با اشاره به اینکه یکی از موکب ارائه اًثاری در مورد امیرالمؤمنین و غدیر در کنار برگزاری مسابقه کتابخوانی است، گفت: هدف از برگزاری این جشن معرفی و اشاعه عقیده به امیرالمؤمنین است چرا که پایه تمام اعتقادات ما در غدیر شکل گرفته است بنابراین باید آن را به دنیا معرفی کنیم.