برجسته کردن نقش خبرنگاران در امیدآفرینی/انتخابات واگرایی جامعه را به همدلی سوق می دهد
برجسته کردن نقش خبرنگاران در امیدآفرینی/انتخابات واگرایی جامعه را به همدلی سوق می دهد
سرپرست فرمانداری آمل گفت: ابزار باید در راستای هدف باشد، تا سلامت در کار را ایجاد کند و امیدافرینی در جامعه بسیار مهم است، به این معنا نیست که خبرهای واقعی را عنوان نکنیم، امیدافرینی در راستای واقعیت جامعه باید باشد تا اگر فساد و یا مسئله ای ایجاد شد، تا جایی که می توانیم قلم به نحوی باشد که امیدافرینی را دنبال کند.

به گزارش سفیرهراز؛

ذات الله زارعی، سرپرست فرمانداری آمل در همایش تجلیل از خبرنگاران با اشاره به اینکه قلم ابزاری برای خبرنگاران است، گفت: این ابزار هم می‌تواند باعث هدایت شود و هم افکار جامعه را به سمت و سویی ببرد .
وی با بیان اینکه کار خبرنگار در راستای فلسفه قیام امام حسین ع است، عنوان کرد: فلسفه قیام عاشورا، امربه معروف و نهی از منکر است، اگر نبود قیام امام حسین ع تا به امروز وجود نداشت.
سرپرست فرمانداری آمل اهمیت روز خبرنگار را به نوعی کار زینبی دانست و اظهار کرد: جامعه را عده ای حسینی و عده ای زینبی و اگر این دو نباشند یزیدی تقسیم می کنند، که طبیعتا شیعیان ما در گروه سوم قرار ندارند، با وجود اینکه با قرآن سوزی می‌خواهند، شیعیان را به حاشیه قرار دهند.
وی ادامه داد: به واسطه کار زینبی که توانست واقعه کربلا را روایت گری کند، خبرنگار نیز رسالت الهی را بر عهده دارد و با بصیرت افزایی با جهل و نادانی مبارزه می کند و اجازه نمی‌دهد جامعه توسط حقه بازان هدایت شود و این جایگاه ویژه و ممتازی برای خبرنگاران است.
زارعی نقش خبرنگار را در حوزه اجتماعی در امیدآفرینی نقش بی نظیری خواند و خاطرنشان کرد: دشمن در پی القای ناامیدی است و می‌خواهد مردم را ناامید کند و با القای انگار ناکارآمدی نظام، احساس حقارت در جامعه ایجاد کند.
وی به تاکید برجسته کردن نقش امیدافرینی در جامعه تصریح کرد: به این معنا نیست واقعیت ها را مطرح نکنیم، برخی از چیزها اشکال وجود دارد و با برجسته کردن ممکن است موجی از ناامیدی ایجاد کند.

زارعی ادامه داد: ابزار باید در راستای هدف باشد، تا سلامت در کار را ایجاد کند و امیدافرینی در جامعه بسیار مهم است، به این معنا نیست که خبرهای واقعی را عنوان نکنیم، امیدافرینی در راستای واقعیت جامعه باید باشد تا اگر فساد و یا مسئله ای ایجاد شد، تا جایی که می توانیم قلم به نحوی باشد که امیدافرینی را دنبال کند.

وی فرهنگ را در ذات حرفه خبرنگاری دانست و اظهار کرد: بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی توسط خبرنگاران در ذهن مردم جامعه به عنوان یک عمل نامناسب و یا یک مورد ارزش قرار خواهد گرفت و از این جهت کج روی و انحرافات را اصلاح کندو مسیر را برای برخی از افراد به انحراف کشیده شدند که نقش خبرنگار در اینجا برجسته است.
زارعی انتخابات را هم در حوزه اجتماعی و هم سیاسی خواند و تاکید کرد: حماسه ها با کمک خبرنگاران و مشارکت مردم، واگرایی جامعه را به همدلی سوق می دهد و واگرایی اصلا به نفع مردم نیست، اصحاب رسانه در ایجاد فضای همدلی و همگرایی نقش آفرین هستند و میتوانند فضایی سالمی را ترویج کنند.

سمانه قلی پور