به گزارش سفیرهراز؛ ذات الله زارعی، فرماندار ویژه آمل در مراسم تجلیل از رتبه های برتر کنکور سراسری سال ۱۴۰۲و ۱۴۰۱ دانش آموختگا ن مدارس تیزهوشان آمل که به همت مجموعه فولادین فذا برگزار شد، با اشاره به اینکه در حوزه مسئولیت اجتماعی ورود پیدا کردن، کار بسیار ارزنده ای است، گفت: هرجامعه ای که […]


به گزارش سفیرهراز؛

ذات الله زارعی، فرماندار ویژه آمل در مراسم تجلیل از رتبه های برتر کنکور سراسری سال ۱۴۰۲و ۱۴۰۱ دانش آموختگا ن مدارس تیزهوشان آمل که به همت مجموعه فولادین فذا برگزار شد، با اشاره به اینکه در حوزه مسئولیت اجتماعی ورود پیدا کردن، کار بسیار ارزنده ای است، گفت: هرجامعه ای که به نیروی انسانی اش توجه ‌کند، جامعه به سمت تعالی حرکت خواهد کرد.
وی با بیان اینکه در حوزه نخبه پروری، مجموعه فذا خوب ورود پیدا کرده است، عنوان کرد: پیشرفت، بالندگی و رشد جامعه در گرو قشر نخبه و دانشجو است و باید به انان توجه شود.
فرماندار ویژه آمل ادامه داد: در نانو، انرژی هستی و موشکی رشد کردیم بخاطر حضور نخبگان است و جامعه ما به این سمت حرکت می کند، شرکت فذا علارقم اینکه وظیفه سازمانیشان نیست دارند در حوزه مسئولیت اجتماعی خوب عمل می کنند و سعی می کنند در داخل کشور جذب شوند و از این نیروها استفاده شوند.
وی با تاکید اینکه دشمن از راههای مختلف درصدد ضربه زدن به کشور ماست، اظهار کرد: اول دشمنان با تهی کردن جامعه از نخبگان، دوم استحاله فرهنگی و سوم با روش های مختلف درصدد تجزیه کشور هستند و مهم ترین ابزاری که به دنبال آن هستند استحاله فرهنگی است .
زارعی ادامه داد: دشمن اگر در مقابل نظام اسلامی ایستاد بخاطر حقوق بشر و یا دفاع از کشورهای مظلوم نیست؛ بلکه بخاطر این است که در بعد اقتصادی و سیاسی کشورمان هارتلند قلمداد می شود.
وی به بیانات رهبری درخصوص انتخابات اشاره کرد و افزود: رقابت سالم، امنیت و مشارکت در انتخابات حائز اهمیت است که ما بعنوان دستگاه مجری انتخابات، سلامت و امنیت انتخابات را برعهده داریم و باید فضا را آماده کنیم تا رقابت سازنده ای ایجاد شود.
فرمانده ویزه آمل رای مردم را مورد احترام خواند و تاکید کرد: هر کسی از مجاری قانونی عبور کند، اسمی از صندق ارا خارج خواهد شد، مورد احترام ماست .
اردشیر، مدیر مجموعه فولادین ذوب فذا در ادامه با اشاره به اینکه مهم ترین سرمایه جامعه، نخبگان هستند، عنوان کرد: دروازه های تمدن را باز می کنند و جواهری برای جامعه قلمداد می شوند؛ اگر جوانی مهاجرت کند، به شخصه تاسف میخورم.
وی از ایجاد بنیاد حمایت از نخبگان خبر داد و افزود: مهم ترین سرمایه جامعه نیروی انسانی و نخبگان هستند، به همین خاطر هرچه سریع تر بنیاد نخبگان شکل و دبیرخانه تشکیل خواهد شد، تا کمک های لازم انجام شود و نخبه ای نداشته باشیم که بخاطر مسائل مالی آسیب ببیند.
اردشیر ادامه داد: کسانی که مایل هستند می‌توانند پاره وقت در مجموعه فذا کار کنند و یا بورس شوند، دغدغه اینکه بعد از تحصیل کار نداشته باشند را نخواهند داشت.
وی با بیان اینکه نخبگان مغز برای بدن هستند، اظهار کرد: فرق بین پولدار بودن و سرمایه دار بودن و پولدار بودن این است که، عالم، شهید، ورزشکار و فرهنگ تربیت کند و این اتفاق را باید بسازیم.
مدیر مجموعه فذا خاطرنشان کرد: وقتی به سمت سرمایه داری کار میکنیم، قرار آباد کنیم، در چند سال اخیر مهاجرت اتفاق افتاد و و این کار دشمن است که ناامیدی ایجاد می کند.
وی با اشاره به هشت سال جنگ تحمیلی، بیان کرد: نتوانستند یک وجب خاکمان را بگیرند، کسی نگفت من مازندرانی ام یا فلان استان همه گفتند ایرانی هستیم ، بعد جنگ اقتصادی به راه انداختند و بهترین روش جنگ فرهنگی است، این ها نقاط ضعف ما نیست، بلکه مزیت ماست.

لازم به ذکر است، مجموعه فذا با بیش از ۷۰۰ میلیون تومان از رتبه های برتر کنکور سراسری سال ۱۴۰۲و ۱۴۰۱ تجلیل کرد، این مراسم با حضور رتبه های برتر و خانواده هایشان در دانشگاه فذا در دو روز برگزار شد.