آمل میزبان نخستین کنگره بین المللی سرطان/ایجاد اولین مرکز غربالگری و پیشگیری سرطان مازندران  کلید خورد
آمل میزبان نخستین کنگره بین المللی سرطان/ایجاد اولین مرکز غربالگری و پیشگیری سرطان مازندران  کلید خورد
بیماران سرطانی

به گزارش سفیرهراز؛ محسن آسوری دبیر اجرایی نخستین کنگره بین المللی رویکردهای نوین سبک زندگی پیشگیری و درمان سرطان در گفتگو با خبرنگاران گفت: اولین کنگره بین المللی رویکردهای نوین سبک ،زندگی پیشگیری و درمان سرطان با محورهای ؛ اتیولوژی، ریسک فاکتورها، تشخیص زودرس، روانشناسی سرطان، پیشگیری و غربالگری مراقبتهای پرستاری، هوش مصنوعی و سرطان، بیولوژی سلولی و ژنتیک بیوکامپیوتینگ رایانش زیستی، ملاحظات روانی ،اجتماعی اقتصادی و معنوی، سبک زندگی تغذیه فعالیت بدنی، خودمراقبتی، استرس)، برنامه و سیاست مدیریت سرطان در ایران و جهان، درمانهای پیشرفته جراحی رادیوتراپی ،ایمنوتراپی هورمون تراپی شیمی درمانی سلول های بنیادی و ژن درمانی برگزار شد.
وی با بیان اینکه این کنگره از ۱۳ تا ۱۵ مهرماه در دانشگاه شمال در حال برگزاری است، عنوان کرد: هدف ما این است که فرهیختگان با تازه های سرطان آشنا شوند و جامعه مخاطب ما با ارئه مقالها حرکت علمی ر حوزه سرطان اتفاق بیافتد و همچنین سبک زندگی درست را به عموم مردم اضافه کنیم.
دبیر اجرایی نخستین کنگره بین المللی رویکردهای نوین سبک زندگییشگیری و درمان سرطان ادامه داد: بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ نفر پروند دارند، که ساکن شهرستان آمل از شیمی درمانی رایگان استفاده می کنند، در کلنیک نیز همه کسانی که مراجعه می کنند می توانند از خدمات استفاده کنند.
وی از ایجاد اولین مرکز غربالگری و پیشگیری سرطان در مازندران خبر داد و اظهار کرد: مجوز مرکز غربالگری گرفته شده است که به ارائه خدمات غربالگری خواهد پرداخت.
آسوری در پایان خاطرنشان کرد: این کنگره بین المللی به همت کمیته آموزش و پژوهش انجمن آرین دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دانشگاه شمال، بیمارستان شمال و پژوهشکده شمال انستیتو پاستور برگزار شده است.
احسان زابلی، دبیر علمی نخستین کنگره بین المللی رویکردهای نوین سبک زندگی پیشگیری و درمان سرطان با اشاره به ارسال ۲۹۰ مقاله به دبیرخاله این کنگره، گفت: این مقاله ها در ۷ محور بوده که ۱۶۳ مقاله پذیرش شده است، ۶۳ مقاله به شکل سخنرانی و ۱۰۰ مقاله به شکل پوستر در روز اول و دوم برگزار می شود و برخی در روز سوم به شکل مجازی ارائه خواهد شد.
وی تصریح کرد: اکثر مقالات از ایران بوده است، برخی نیز از کشورهای استرالیا، آمریکا، آلمان نیزمقاله ارسال شده است.