فرهنگی
سه شنبه - ۱۱/مهر/۱۳۹۶

آخرین شب عزاداری حضرت اباعبدالله‌ (ع) برگزار شد

آخرین شب مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله (ع) در شب شهادت زین‌العابدین حضرت امام سجاد (ع) با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی، در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد.

 
سه شنبه - ۱۱/مهر/۱۳۹۶

سرنوشت شوم قاتلان امام حسین (ع) پس از واقعه کربلا

قاتلان امام حسین (ع) و یاران ایشان پس از واقعه کربلا دچار سخت‌ترین بلاها شدند و به سزای اعمالشان رسیدند.

 
جمعه - ۰۷/مهر/۱۳۹۶

سیاسی کردن حجاب و وادادگی دستگاه‌های فرهنگی دو عامل بی‌حجابی در کشور

دلیلِ عدم بهبود وضعیت حجاب وادادگی دستگاه‌های فرهنگی است که دغدغه اصلی مسئولان امر برگزاری کنسرت است نه بهبود وضعیت حجاب.

 
چهارشنبه - ۰۵/مهر/۱۳۹۶

شکری نیا: دست یاری به سوی همه‌ فعالان انقلابی در عرصه فضای مجازی دراز می‌کنیم/ ذکی زاده: نرم افزار "سر به راه" یک کار "دلی" است

نشست خبری رونمایی از دو نرم افزار " سر به راه" تهیه شده در شبکه اطلاع رسانی راه دانا و نرم "سر بلند" تهیه شده در سازمان فضای مجازی سراج برگزار شد.

 
سه شنبه - ۰۴/مهر/۱۳۹۶

سینماها 5 روز تعطیل شد

سخنگوی شورای صنفی نمایش روزهای تعطیلی سینماها را به مناسبت عزاداری‌های دهه اول محرم اعلام کرد.

 
سه شنبه - ۰۴/مهر/۱۳۹۶

بازگشت «جناب‌خان» به «خندوانه» فایده‌ای دارد؟

با حضور رامبد جوان در برنامه اینترنتی فریدون جیرانی و صحبت‌هایی که از احتمال بازگشت دوباره «جناب‌ خان» به «خندوانه» حکایت داشت، باز هم نام این عروسک بر سر زبان‌ها افتاد؛ عروسکی که گفته می‌شود شاید بتواند حال «خندوانه» را اندکی بهتر کند.

 
سه شنبه - ۰۴/مهر/۱۳۹۶

اولین کسی که برای امام حسین (ع) غذای نذری داد

روایت شده که پس از شهادت امام حسین علیه السلام، زنان بنی هاشم برای سیدالشهدا (ع) به عزاداری پرداختند و امام سجاد برای آن‌ها غذا تهیه می‌کردند.

 
سه شنبه - ۰۴/مهر/۱۳۹۶

مسؤولان نظام به فرهنگ کم‌توجهی کرده‌اند/ دشمن دنبال به‌انحراف کشیدن هیئت‌ها است/ فعالیت 3800 مداح در مازندران

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران هیئات مذهبی را تریبون‌دار محافل اهل‌بیت(ع) برشمرد و گفت: دشمن از ثمره و اثر این محافل مطلع شده و به‌دنبال به‌انحراف کشیدن هیئات است تا با اسلحه دین، در این مسیر انحراف و آسیب ایجاد کند.

 
دوشنبه - ۰۳/مهر/۱۳۹۶

اقامه عزای حسینی در حسینیه سیدحسن ولی آمل

مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) در دهه اول محرم به همت هیات علی اصغر(ع) به مدت 10 شب در حسینیه سیدحسن ولی شهرستان آمل برگزار می‌شود.

 
دوشنبه - ۰۳/مهر/۱۳۹۶

امر به معروف پیام جامع امام حسین (ع) می باشد/ باوجود گذشت 38 سال، دفاع مقدس هنوز تازگی دارد

رئیس شورای اسلامی شهرگلستان گفت: بدون تردید قیام مجاهدانه اباعبدالله الحسین(ع) درسی برای بشریت است تا رمز ماندگری و عزت همیشگی را بیاموزند.

 
پنجشنبه - ۳۰/شهریور/۱۳۹۶

«قلک‌شکنی» آئین مازندرانی‌ها در شب اول ماه محرم +تصاویر

آئین قلک شکنی، از جمله آداب و سنن مازندران در ایام محرم است که با شور و حال خاصی در هر گوشه از استان به عشق امام حسین(ع) در شب اول ماه محرم برگزار می‌شود.

 
دوشنبه - ۲۷/شهریور/۱۳۹۶

واژگان روسی در زبان و گویش مازندرانی

زبان مازندرانی از زبان‌های کهن ایران بوده که به دلیل اولین حمله روس‌ها به سواحل دریای مازندران برخی از واژه‌های روسی به زبان تبری و فارسی وارد شد.

 
شنبه - ۲۵/شهریور/۱۳۹۶

همایش بزرگ پاکسازی منطقه کپین و تپه نور الشهدای خشواش آمل

همایش بزرگ پاکسازی منطقه کپین و تپه نور الشهدای خشواش آمل با همکاری گروه‌های کوهنوردی و دوستداران محیط زیست این شهرستان برگزار شد.

 
پنجشنبه - ۲۳/شهریور/۱۳۹۶

برای برگزاری هرچه بهتر مجالس اهل بیت در شهر آمل نیاز به تلاش مضاعف است/ درنظر گرفتن فضایی جهت تبلیغات شهری هیات‌های مذهبی در ایام محرم

عضو شورای اسلامی شهر آمل با بیان اینکه باید برای شناساندن قیام عاشورا به مردم و برگزاری هرچه بهتر مجالس اهل بیت(ع) با تمام توان وارد شد، گفت: ما باید خودمان را خرج جلسه اهل بیت کنیم.

 
چهارشنبه - ۲۲/شهریور/۱۳۹۶

هزار شهر کشور سالن سینما ندارد/ طرح ساخت سینما در پارک های شهر های ایران اجرایی می شود

رییس سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه قریب بیش از هزار شهر ما سالن ندارد گفت: این موضوع به این معنا نیست که باید برای هر هزار شهر سالن ساخته شود چرا که هزینه نگه داری سالن زیاد است اما طبیعی است که بسیاری از این شهرهای می تواند تابع این قاعده باشند و باید برای آنها سالن سینما ساخت.

 
| قبلی | | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 بعدی

 
کیمیا سامانه