فرهنگی
چهارشنبه - ۱۲/آبان/۱۳۹۵

تلاش نماینده حامی دانش آشتیانی برای عضویت غیر قانونی در هیأت علمی دانشگاه+ سند

جعفر زاده در زمان دولت احمدی نژاد بورس تحصیلی شده و در زمان نمایندگی مجلس قبلی به دنبال عضویت در هیات علمی دانشگاه بود که نهادهای دانشگاهی به دلیل تخلفات اداری با تلاش ها و اعمال نفوذ وی مخالفت کردند.

 
سه شنبه - ۱۱/آبان/۱۳۹۵

عدس منبع پروتئین و آنتی اکسیدان‌ها

عدس یک ماده غذایی مفید برای گیاهخواران محسوب می‌شود چون حاوی میزان قابل توجهی پروتئین گیاهی و جایگزین مناسبی برای گوشت قرمز است.

 
سه شنبه - ۱۱/آبان/۱۳۹۵

حقایقی تکان‌دهنده از سرانه مصرف نوشابه در کشور

با دانستن اجزا و مواد تشکیل دهنده نوشابه و مضرات آن از این پس دیگر سراغ این نوشیدنی‌های پرطرفدار نمی‌روید.

 
سه شنبه - ۱۱/آبان/۱۳۹۵

فلسفه اخلاق و مسئله حجاب

در بحث فلسفه حجاب هم می‌توان از ملاحظات غایت گرایانه مانند توجه به فوائد حجاب چه برای جامعه و چه برای فرد استفاده کرد و هم از ملاحظات وظیفه گرایانه.

 
دوشنبه - ۱۰/آبان/۱۳۹۵

امت اسلامی با ولایت‌پذیری و مقابله با جریان نفوذ روحیه انقلابی خود را حفظ کنند

رهبر و علمدار بصیر انقلاب در چند سال اخیر بر 2 مولفه بسیار مهم و تأثیرگذار و حساس تذکر دادند، اول حفظ روحیه انقلابی و ثانیا تحث تأثیر جریان نفوذ و نفوذپذیران قرار نگیرید.

 
دوشنبه - ۱۰/آبان/۱۳۹۵

وظایف سنگین در برج مراقبت پرواز تبریز

اینجا برج مراقبت فرودگاه شهید مدنی تبریز است، هیچ کس خود را جایز الخطا نمی‌داند چرا که یک غفلت برابر با عمری پشیمانی است.

 
دوشنبه - ۱۰/آبان/۱۳۹۵

اعتماد نابجای آموزش و پرورش به یک سازمان بدسابقه بین‌المللی/ دلیل محرمانه ماندن مفاد تعهد آموزش و پرورش به یونسکو چیست!؟

از زمان تعهدات ایران بیش از یک سال می گذرد اما به نمایندگان مجلس هم هنوز اطلاعات دقیقی داده نشده است. علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با ابراز بی اطلاعی از جزئیات این تعهدات می گوید: اگر وزارتخانه تعهدی بر انتقال اطلاعات محرمانه داده باشد مرتکب تخلف شده و خلاف اصل هفتاد و هفتم قانون اساسی عمل کرده است.

 
دوشنبه - ۱۰/آبان/۱۳۹۵

آیا فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاه‌ها می‌توانند در حوزه تعلیم و تربیت مهارت‌های تخصصی و کافی داشته باشند؟

با اعلام ظرفیت 20 هزار نفری وزارت آموزش و پرورش برای استخدام از سوی معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان در سال 95 – 96 و تقسیم این ظرفیت بین آزمون جامع استخدامی و فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان به طور مساوی، متقاضیان اشتغال در این وزارتخانه را با سردرگمی مواجه کرده است که آیا ملاک های علمی و عملی مهم تر و با اولویت بیشتری هستند یا همین تقسیم بندی پنجاه، پنجاه؟

 
یکشنبه - ۰۹/آبان/۱۳۹۵

از اخطارهای پیایی برای منع همکاری با «جم» تاصدور مجوز برای کارگردان فعال «جم»

در شرایطی که سازمان سینمایی در روزهای متوالی در دو اطلاعیه درباره عدم همکاری با شبکه جم به سینماگران تذکر می‌دهد اما در اقدامی عجیب در بخش دیگری از سازمان سینمایی به کارگردان شبکه جم مجوز نمایش ارایه می‌شود!

 
یکشنبه - ۰۹/آبان/۱۳۹۵

دیدار فرمانده سپاه با دانش‌آموزان نخبه بسیجی شهرستان آمل+ عکس

فرمانده سپاه آمل و هیئت همراه به مناسبت سال‌روز شهادت "شهید حسین فهمیده" با اعضای شورای حوزه و دانش‌آموزان نخبه بسیجی شهرستان آمل دیدار کردند.

 
یکشنبه - ۰۹/آبان/۱۳۹۵

دفاع‌های ناشیانه‌ای از تخلف در صندوق ذخیره

عضو فراکسیون روحانیت مجلس تصریح کرد شاهد دفاع‌های ناشیانه‌ای از تخلف در صندوق ذخیره فرهنگیان هستیم و رئیس‌جمهور باید با قدرت این موضوع را پیگیری و آن را حل‌ و فصل کند.

 
یکشنبه - ۰۹/آبان/۱۳۹۵

اختراع کلاه ایمنی هوشمند مجهز به GPS

یک مخترع جوان کلاه ایمنی ساخته که با GPS کار می‌کند و قابلیت نصب و استفاده بر روی هر موتورسیکلتی را دارد.

 
یکشنبه - ۰۹/آبان/۱۳۹۵

نمره تجدیدی اصناف و بازاریان به عملکرد اقتصادی دولت/ مالیات های غیر منطقی گره کور اتحادیه ها!

اقتصاد مهم ترین شاخصه برای ارزیابی عملکرد یک دولت است و دولت ها برای روی کارآمدن همواره بر بهبود این شاخصه اساسی که با روزمرگی های مردم ارتباط تنگاتنگ دارد به میدان می آیند. از این رو ارزیابی عملکرد اقتصادی دولت یازدهم خالی از لطف نیست.

 
یکشنبه - ۰۹/آبان/۱۳۹۵

تشکیل ستاد لابی مدیران کل آموزش و پرورش برای اولین بار در این وزارتخانه/ تلاش همه جانبه برای حضور «عنصر حامی فتنه‌» در کابینه

پس از حضور مدیران آموزش و پرورش، جلسه ای 4 ساعته با حضور فخرالدین دانش آشتیانی، گزینه پیشنهادی دولت به مجلس تشکیل شد و آشتیانی سیاست های پیش روی خود را ابلاغ کرد.

 
یکشنبه - ۰۹/آبان/۱۳۹۵

"یتیم خانه ایران"؛ گوشه ای جامانده از تاریخ که ابوالقاسم طالبی آن را احیا کرد/ با دیدن این فیلم قدر امنیت امروز ایران را بیشتر می دانیم

جعفر دهقان بازیگر فیلم "یتیم خانه ایران" گفت: به نوعی فراموش کرده بودیم که روزی در ایران قحطی وجود داشته و چه بلاهایی در اثر آن قحطی بر سر مردم آمده است؛ این گوشه از تاریخ جامانده بود که آقای طالبی، با مطالعه و تحقیقاتی که پیرامون این برهه از تاریخ کشور انجام داد، آن را به زیبایی به تصویر کشیده است.

 
| قبلی | 1 | [...] | | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | ... | 114 | بعدی

 
کیمیا سامانه