فرهنگی
یکشنبه - ۱۱/مهر/۱۳۹۵

آغاز ثبت نام سومین دوره آزمون استخدامی از امروز

سخنگوی سازمان سنجش از ثبت نام جدید و ویرایش اطلاعات سومین دوره آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور و همچنین آزمون استخدامی برای دانشجویان علوم پزشکی خبر داد.

 
یکشنبه - ۱۱/مهر/۱۳۹۵

چه کسانی امام حسین (ع) را از حرکت به سمت کربلا، برحذر داشتند؟

از زمان خروج امام حسین (ع) از مدینه تا رسیدن به کوفه، بسیاری از یاران آن حضرت نزد ایشان آمدند و ایشان را از حرکت به سمت کوفه برحذر داشتند.

 
یکشنبه - ۱۱/مهر/۱۳۹۵

عطاران: برخی کلاس‌های بازیگری سوءاستفاده است

رضا عطاران در گفت‌وگویی از وضعیت برخی کلاس‌های بازیگری گلایه کرد و افزود:برگزاری برخی از کلاس‌های آموزشی که نه کیفیت دارد و نه شرایط خوبی، یکی از نمونه‌های سوءاستفاده است.

 
شنبه - ۱۰/مهر/۱۳۹۵

ادیب یزدی: ماه محرم، ماه تولد دوباره است

حجت‌الاسلام والمسلمین ادیب یزدی با بیان این که ماه محرم، ماه تولد دوباره است، گفت: تولد اول ما، تولد طبیعی ما است که بر آن اختیاری نداشتیم، اما پس از این تولد، تولد دیگری است که انسان برای آن آفریده شده است که آن تولد با اختیار خود انسان است و تولد دوم، تولد کمالیه است که می‌فهمیم در ورای این عالم خیلی حرف‌ها است.

 
شنبه - ۱۰/مهر/۱۳۹۵

ده کتاب عاشورایی در یک کتاب

کتاب «بی‌واسطه با حسین» نوشته «احسان بابایی» با جمع آوری و گلچین ده اثر از ارزشمندترین کتاب ها و سخنرانی ها پیرامون واقعه فرهنگ ساز عاشورا به همراه شرحی مختصر بر آنها مخاطب خود را با اهداف عاشوراء و وظایفش در زمان حال آشنا می کند.

 
شنبه - ۱۰/مهر/۱۳۹۵

فیلم «درخشنده» با موضوع اجتماعی جلوی دوربین می‌رود

«زیر سقف دودی» جدیدترین ساخته پوران درخشنده با بازی مریلا زارعی و فرهاد اصلانی جلوی دوربین می‌رود

 
شنبه - ۱۰/مهر/۱۳۹۵

زمان آغاز تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد

نام نویسی مرحله تکمیل ظرفیت و همچنین انتخاب کد رشته محل های جدید کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی سال 1395 دانشگاه آزاد اسلامی از امروز آغاز شد.

 
شنبه - ۱۰/مهر/۱۳۹۵

جایزه بهترین بازیگر زن به مریلا زارعی رسید

برگزیدگان مسابقه سینمای ایران جشنواره مقاومت به شرح زیر اعلام شدند.

 
شنبه - ۱۰/مهر/۱۳۹۵

شبی که جشنواره مقاومت چهار بار ایستاد/ سیمرغ‌هایی به رنگ انگشتر پدر شهید/قیام حاضران به احترام دختران شهید مغنیه و سردار سلیمانی/ درخواست شهیدی‌فرد از فرمانده سپاه+عکس

اینجا تنها جشنواره‌ای است که برای افراد سرشناس نمی‌ایستد. اینجا گاهی برای یک کودک 7 ساله همچون نرگس و گاهی برای یک مادر که در دور دست ترین جا زندگی می کنند می ایستند و تشویق می کنند. اینجا به حرمت مقاومت و شهامت می‌ایستند.

 
چهارشنبه - ۰۷/مهر/۱۳۹۵

وا اَسف بر ما که اینک غافلیم بر وصایای شهیدان کاهلیم

شاعر آملی  به مناسبت هفته دفاع مقدس در وصف دلیر مردان و رزمندگان  هشت سال جنگ تحمیلی شعری سرود‌.

 
چهارشنبه - ۰۷/مهر/۱۳۹۵

فریدون شهبازیان رهبر دائم ارکستر موسیقی ملی شد

فریدون شهبازیان طی حکمی از سوی مدیر عامل بنیاد رودکی به عنوان رهبر دائم ارکستر موسیقی ملی انتخاب شد.

 
چهارشنبه - ۰۷/مهر/۱۳۹۵

سلفی‌ها به این کتاب اعتراض کردند

رمان «شهید عشق» اثر احمد تورگوت که انتشارات کتابستان آن را منتشر کرده به چاپ پنجم رسید.

 
چهارشنبه - ۰۷/مهر/۱۳۹۵

دور از انصاف است ایران به عنوان نقطه‌ای ناامن در سینمای جهان معرفی شود

محمدتقی فهیم در نشست تحلیل سریال «خانم وزیر» گفت: سینماگران ایرانی باید با رویکرد ایجابی فیلمسازی کنند تا فیلم‌های ایرانی به دنیا پَر بکشند. چراکه ایران در میان کشورهای هم تراز خود در منطقه دارای بیشترین امنیت است.

 
چهارشنبه - ۰۷/مهر/۱۳۹۵

"یتیم خانه ایران" بخش حذف شده تاریخ ایران را احیا کرد/ فیلم به خاطر شتابزدگی و شعار زدگی نیاز به بازنگری مجدد دارد/ جای "یتیم خانه ایران" در سینمای کشور خالی بود

جواد افشار کارگردان سریال کیمیااظهار داشت: این فیلم حرف خود را خوب میزند چرا که بخش استثمار، تهاجم و وحشی گری دو دشمن همیشگی ایران و کسانی که در اطراف این سرزمین همواره به این مملکت دندان تیز کردند، به خوبی نشان داده شده است.

 
چهارشنبه - ۰۷/مهر/۱۳۹۵

قرار وثیقه هودفر از ۱۵۰ میلیون تومان به ۵۰۰ میلیون افزایش یافت/ اگر متهمی ممنوع‌الخروج باشد قبل از خروج موافقت مسئول پرونده را اخذ می‌کند

معاون اول قوه قضاییه گفت: به طور طبیعی هر متهمی که دادگاه با پذیرش قرار وثیقه‌اش موافقت می‌کند آزاد می‌شود و اگر ممنوع‌ الخروج نباشد می تواند از کشور خارج شود.

 
| قبلی | | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 بعدی

 
کیمیا سامانه