اقتصادی
دوشنبه - ۰۱/آذر/۱۳۹۵

تمهیدات دولت برای کمک‌ به بازار کشمش

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: صادرکنندگان کشمش مجازند ارز ناشی از صادرات کشمش را به واردات موز اختصاص دهند و مشمول 21 درصد بخشودگی تعرفه واردات شوند.

 
دوشنبه - ۰۱/آذر/۱۳۹۵

کویت به خرید گاز از آمریکا روی آورد

دولت کویت به دلیل کمبود منابع گازی و نبود تاسیسات لازم برای تهیه گاز مایحتاج مورد نیاز خود، خرید گاز از ایالات متحده آمریکا را در دستور کار خود قرار داده است.

 
دوشنبه - ۰۱/آذر/۱۳۹۵

روحانی: 809 هزار خودروی فرسوده را از رده خارج کردیم/ ابتکار: 700 هزار خودروی فرسوده از سوی دولت از رده خارج شده است!

با بالاگرفتن کار دولت برای ارائه آمار و ارقام، روحانی و ابتکار با گفتن چند آمار متناقض از خودروهای فرسوده از رده خارج شده نشان دادند که دولت همچنان در حال بازی با ارقام است.

 
دوشنبه - ۰۱/آذر/۱۳۹۵

عدم کارآمدی دولت در پاسخ به مطالبات معیشتی مردم

مردم حق دارند بدانند علت عدم کارآمدی دولت در پاسخ به مطالبات معیشتی مردم که محورهای اساسی سیاست‌های کلی در حوزه اقتصاد را تشکیل می‌دهد، چیست؟

 
شنبه - ۲۹/آبان/۱۳۹۵

ثبات قیمت طلا در هفته گشته/احتمال افزایش قیمت طلا در هفته آینده

رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا با اشاره به ثباتی که طی هفته گذشته بر بازار طلا حاکم بود، گفت: امکان دارد با سخنرانی رئیس فدرال رزرو آمریکا که امشب صورت خواهد گرفت بازار طلا تحت تاثیر این موضوع قرار بگیرد.

 
شنبه - ۲۹/آبان/۱۳۹۵

پشنهاد جدید اوپکی‌ها به ایران

طی روز جاری برخی کشورهای عضو اوپک در حاشیه نشست مجمع جهانی گاز، پیشنهاد جدیدی را برای ارائه به ایران آماده کرده‌اند. این کشورها از ایران می‌خواهند تا تولید خود را تا سقف ۳.۹۲ میلیون بشکه در روز تثبیت کند.

 
شنبه - ۲۹/آبان/۱۳۹۵

حکم اعضای کمیته تحقیق و تفحص صندوق ذخیره فرهنگیان صادر شد

عضو کمیسیون آموزش مجلس اعلام کرد حکم اعضای کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان صادر شد.

 
پنجشنبه - ۲۷/آبان/۱۳۹۵

آمل دارای ظرفيت‌های خوبی برای ايجاد اشتغال جدید است

معاون فرماندار ويژه آمل گفت: آمل از شهرهای شاخص در توليد و صنعت که از ظرفيت‌های خوبی برای ايجاد اشتغال جديد برخوردار است.

 
سه شنبه - ۲۵/آبان/۱۳۹۵

مجموعه اقتصادی کشور ضعف دارد

معاون اول رئیس جمهور گفت: انکار نمی‌کنیم در مجموعه اقتصادی کشور نقاط ضعفی وجود دارد در جامعه امروز به شدت نیازمند ایجاد اشتغال هستیم و بخش وسیعی از مردم ما نیاز دارند که به سرعت به مسائل معیشت آنها بپردازیم و مشکلات را حل کنیم.

 
سه شنبه - ۲۵/آبان/۱۳۹۵

تحریم‌های جدید علیه ایران در راه هستند

سناتور جمهوریخواه آمریکا در سخنانی از همکاری خود و کنگره با رییس جمهور منتخب این کشور برای پیشبرد اهداف ضد ایرانی خبر داد.

 
سه شنبه - ۲۵/آبان/۱۳۹۵

چرا صندوق ذخیره فرهنگیان در اروپا نماینده دارد؟/ شرکت‌های ایرانی و انتصاب نماینده خارجی

شهاب‌الدین غندالی مدیر عامل سابق صندوق ذخیره فرهنگیان حکم انتصابی برای فردی به عنوان نماینده این صندوق در اروپا صادر کرده بود، حال دلیل این انتصاب با توجه به اینکه تمام شرکت‌های تابعه صندوق، ایرانی هستند، چه بوده است؟

 
سه شنبه - ۲۵/آبان/۱۳۹۵

هشدار دربارۀ خطر تحریف اقتصاد مقاومتی توسط دولت/ اقتصاد نفتی، تضعیف تولید ملی و تداوم اقتصاد لیبرالی مهمترین انحرافات از مفهوم اقتصاد مقاومتی است

عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق(ع) گفت: تحریف مفهوم اقتصاد مقاومتی، تضعیف تولید ملی، افزایش شکنندگی اقتصادی و تحریف فرهنگ اقتصادی از اقدامات ضد اقتصاد مقاومتی دولت است.

 
سه شنبه - ۲۵/آبان/۱۳۹۵

هاشمی:با 600 تا 700 بانک در حال کار کردن هستیم/طیب‌نیا:برای ارتباط با بانک های بزرگ دچار مشکل‌هستیم/سیف: تا گشایش کامل بانکی فاصله بسیار است/ظریف: بانک‌های اروپا با ایران کار نمی کنند

اعداد و ارقام ضد و نقیض از رابطه بانک های ایرانی با بانک های خارجی و تلاش برای بزرگ نشان دادن دستاوردهای توافق هسته ای حاکی از آن است که دولت نیز به بدعهدی های غرب به ویژه آمریکا در دوران پسابرجام پی برده است اما شجاعت و قدرت بیان کارشکنی های آمریکا را ندارد.

 
سه شنبه - ۲۵/آبان/۱۳۹۵

واردات صدها تن سنجاق قفلی، خاک گربه، سنگ قبر و خون حيوان در 2 سال اخير/ شکوفایی اقتصاد مقاومتی در حرف و شعار

نگاهی به آمار واردات كالاهای صورت گرفته نشان می‌دهد روند واردات كالاهای عجيب و لوكس در حال افزايش است؛ اين همان مسيری است كه مورد انتقاد اقتصاددانان بوده و اين نگرانی را به وجود آورده كه دوباره مديريت منابع ارزی به سمت واردات كالاهای نهايی و مصرفی پيش برود.

 
سه شنبه - ۲۵/آبان/۱۳۹۵

رمزگشایی از ابعاد جدید پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان/ واردات خودروهای لوکس، تشکیل صد شرکت و خرید برج 230 میلیارد تومانی

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری در مجلس گفت: اسناد تازه ای از تخلفات انجام شده در صندوق ذخیره فرهنگیان به دست آمده که از پیچیده بودن این پرونده حکایت می کند.

 
| قبلی | | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 بعدی

آخرین اخبار
 

 
کیمیا سامانه