اقتصادی
چهارشنبه - ۱۲/مهر/۱۳۹۶

تولید داخلی در تنگنای دلالی بانکها

بانک به عنوان یک نهاد واسطه‌گری مالی موظف است سپرده های مردم را در اختیار تولید و رونق اقتصادی قرار دهد اما شاهد آن هستیم که بانکها با انجام دلالی عرصه را بر تولیدکنندگان تنگ کرده اند.

 
چهارشنبه - ۱۲/مهر/۱۳۹۶

حرارت مستاجران فروکش کرد

رقابت بین مستاجران بر سر واحدهای مسکونی مورد پسند آنها منجر به رشد ناگهانی اجاره بها در بعضی محله‌های پایتخت طی تابستان گذشته شد؛ رشدی که به عنوان پیش‌درآمد رونق مسکن خود را نشان داد و با این‌که در شروع مهرماه فروکش کرد قیمت اجاره را بالا نگه داشت.

 
چهارشنبه - ۱۲/مهر/۱۳۹۶

سریال ادامه دار واردات کالاهای غیرضروری به کشور/ غذای سگ در لیست کالاهای وارداتی!

واردات بی رویه کالاهای غیر ضروری به کشور کمر تولیدکنندگان داخلی و واحدهای صنعتی را شکسته است و تعداد بیکاران روز به روز در حال افزایش است .

 
چهارشنبه - ۱۲/مهر/۱۳۹۶

ناگفته های رکود صنعت برنج/ واردات بی رویه سدی بر سر راه شالیکارهای داخلی

برنج به عنوان قوت غالب مردم کشورمان و محصول استراتژیک از جایگاه ویژه ای در نگاه اقتصادی کشور برخوردار می باشد اما جایگاه برنج و برنجکاری در ایران آنقدر متزلزل و ناامید کننده است که امروز کیفیت مرغوب این محصول اصیل ایرانی با همتای خارجی خویش به انزوا افتاده است.

 
سه شنبه - ۱۱/مهر/۱۳۹۶

نهاوندیان رئیس کل بانک مرکزی می شود؟

جدیدترین گزارش ها از احتمال انتصاب محمد نهاوندیان به عنوان رئیس کل بانک مرکزی حکایت دارد.

 
سه شنبه - ۱۱/مهر/۱۳۹۶

پشت پرده رشد شدید بدهی بانک های خصوصی به بانک مرکزی/ معامله‌ای که دود آن به چشم مردم می‌رود

در بده و بستان های بانکی در نهایت متضرر اصلی مردم هستند؛ چرا که بانک های خصوصی در صورت افزایش بدهی های خود به ناچار سرمایه های اصلی خود که سپرده های مردم هستند را به عنوان بدهی های کلان خود یعنی بدهی به بانک مرکزی پرداخت کرده و از طرفی حقوق سهام داران خود را پرداخت می کنند

 
دوشنبه - ۱۰/مهر/۱۳۹۶

اهداف کاهش نرخ سود بانکی/ کاهش جذابیت بخش دلالی کاذب

وزیر اقتصاد با بیان اینکه باید از جذابیت بخش دلالی کاذب در اقتصاد کاسته شود، گفت: هدف از کاهش نرخ سود بانکی فراهم شدن شرایط برای سوق نقدینگی به بخش تولید است.

 
دوشنبه - ۱۰/مهر/۱۳۹۶

قیمت بنزین در سال 97 افزایش می یابد؟/افزایش قیمت بنزین در سال 97 ایده دولت است

به دنبال رکورد زنی مصرف بنزین در کشور ،نمایندگان مجلس شورای اسلامی از احتمال افزایش قیمت این فرآورده نفتی در سال 97 سخن می گویند.

 
چهارشنبه - ۰۵/مهر/۱۳۹۶

افزایش تمایل به زندگی لاکچری

فعالان بازار مسکن معتقدند رونق نسبی خرید و فروش آپارتمان‌های لوکس به تغییر فرهنگ مردم و تمایل آنها به داشتن زندگی لاکچری بازمی‌گردد و ارتباط با سوداگری و سفته بازی در بازار مسکن ندارد.

 
سه شنبه - ۰۴/مهر/۱۳۹۶

واردات 33 تن سنگ پا، 25 میلیارد ریال پفیلا ، تنها در 4 ماه!

واردات اقلام غیر ضروری به کشور به آفت و عارضه ای عمیق مبدل شده، نارسایی که لیست متنوعی از محصولات همچون سنگ پا، آدامس، شکلات، پفیلا، مربا، ژله، ویفر و... در آن دیده می شود.

 
سه شنبه - ۰۴/مهر/۱۳۹۶

احتمال افزایش قیمت بنزین در سال آینده

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از مطرح شدن بحث‌های درباره افزایش نرخ بنزین در سال آینده خبر داد.

 
سه شنبه - ۰۴/مهر/۱۳۹۶

ابهام در ارائه گزارش حقوق های نجومی از سوی دیوان محاسبات به مجلس/ اصلاح قوانین پرداخت حقوق، مهم تر از رسیدگی به نجومی بگیران است

حسینی گفت: اگرچه رسیدگی به وضعیت نجومی بگیران مهم است اما از آن مهم تر اصلاح قوانین مربوط به پرداخت حقوق ها در کشور است؛ تا به امروز شورای حقوق و دستمزد یک مصوبه در این زمینه ابلاغ کرده است که بر اساس آن سقف حقوقی مشخص شده و به جز این هیچ اصلاحاتی در بحث حقوق و دستمزد مدیران دولتی انجام نشده است.

 
سه شنبه - ۰۴/مهر/۱۳۹۶

عوامل ۳ گانه افزایش قیمت طلا و ارز

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس عوامل ۳ گانه افزایش قیمت طلا و ارز را تشریح کرد.

 
دوشنبه - ۰۳/مهر/۱۳۹۶

طلای سیاه بر سر دوراهی/نتیجه سیاست انقباضی اوپکی ها چه خواهد بود؟

به نظر می رسد نتیجه نشست آینده اوپکی ها و غیر اوپکی ها، چیزی به جز تمدید توافق کاهش تولید نفت نباشد،البته همین ابزار قدیمی باید درست به کار گرفته شود، تا نتیجه مطلوب دهد.

 
دوشنبه - ۰۳/مهر/۱۳۹۶

متهم اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان با قرار وثیقه آزاد شده است/ حضور مسئولان صندوق در مجلس برای پاسخگویی

عضو هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: قرار است فردا مسئولان و مطلعان از صندوق جهت پاسخگویی به برخی سوالات به مجلس بیایند و بعد از اظهارات آنها پرونده تحقیق و تفحص نهایی می شود.

 
| قبلی | | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 بعدی

 
کیمیا سامانه