اقتصادی
شنبه - ۱۵/مهر/۱۳۹۶

عاقبت چند درصد به حقوق کارمندان در سال 97 اضافه می‌شود؟

پیشتر نوبخت گفته بود 5 درصد از این افزایش حقوق را ما به بودجه اضافه می کنیم و 5 درصد بقیه از طریق بهره وری خود دستگاه مربوطه و توسط خود دستگاه پرداخت می شود.

 
شنبه - ۱۵/مهر/۱۳۹۶

قیمت نفت اُفت کرد

در حالی که یک طوفان گرمسیری جدید در حال حرکت به سمت خلیج مکزیک است و در شرایطی که بازارهای چین یک هفته است که به دلیل هفته طلایی این کشور تعطیل هستند، معاملات بازار نفت در روز جمعه به شکلی محتاطانه در جریان است.

 
شنبه - ۱۵/مهر/۱۳۹۶

ارسال نامه به هیأت‌رئیسه مجلس برای تعیین تکلیف طرح سؤال از رئیس‌جمهور/ تشکیل جلسه فوری با نمایندگان در خصوص وضعیت موسسات مالی و اعتباری

نماینده مردم زنجان در مجلس با اشاره به موضوع طرح سوال از رئیس جمهور در خصوص نابسامانی مؤسسات مالی و اعتباری و وضعیت پیش آمده برای سرمایه گذاران این قبیل موسسات اظهارداشت: تا کنون علی پیگیری های مکرری که از هیات رئیسه مجلس در این باره داشته ایم متاسفانه پیگیری های ما در مجلس جواب نداده است.

 
جمعه - ۱۴/مهر/۱۳۹۶

سوءمدیریت چوب حراج به سهام اتحادیه دامداران مازندران زد/ سهم مازندران نصیب اصفهانی‌ها شد

بانک توسعه تعاون به جای آنکه چوب حراج به سهام مازندران در صندوق ملی دام بزند، می‌توانست این سهام را به دامداران مازندرانی بفروشد.

 
چهارشنبه - ۱۲/مهر/۱۳۹۶

تولید داخلی در تنگنای دلالی بانکها

بانک به عنوان یک نهاد واسطه‌گری مالی موظف است سپرده های مردم را در اختیار تولید و رونق اقتصادی قرار دهد اما شاهد آن هستیم که بانکها با انجام دلالی عرصه را بر تولیدکنندگان تنگ کرده اند.

 
چهارشنبه - ۱۲/مهر/۱۳۹۶

حرارت مستاجران فروکش کرد

رقابت بین مستاجران بر سر واحدهای مسکونی مورد پسند آنها منجر به رشد ناگهانی اجاره بها در بعضی محله‌های پایتخت طی تابستان گذشته شد؛ رشدی که به عنوان پیش‌درآمد رونق مسکن خود را نشان داد و با این‌که در شروع مهرماه فروکش کرد قیمت اجاره را بالا نگه داشت.

 
چهارشنبه - ۱۲/مهر/۱۳۹۶

سریال ادامه دار واردات کالاهای غیرضروری به کشور/ غذای سگ در لیست کالاهای وارداتی!

واردات بی رویه کالاهای غیر ضروری به کشور کمر تولیدکنندگان داخلی و واحدهای صنعتی را شکسته است و تعداد بیکاران روز به روز در حال افزایش است .

 
چهارشنبه - ۱۲/مهر/۱۳۹۶

ناگفته های رکود صنعت برنج/ واردات بی رویه سدی بر سر راه شالیکارهای داخلی

برنج به عنوان قوت غالب مردم کشورمان و محصول استراتژیک از جایگاه ویژه ای در نگاه اقتصادی کشور برخوردار می باشد اما جایگاه برنج و برنجکاری در ایران آنقدر متزلزل و ناامید کننده است که امروز کیفیت مرغوب این محصول اصیل ایرانی با همتای خارجی خویش به انزوا افتاده است.

 
سه شنبه - ۱۱/مهر/۱۳۹۶

نهاوندیان رئیس کل بانک مرکزی می شود؟

جدیدترین گزارش ها از احتمال انتصاب محمد نهاوندیان به عنوان رئیس کل بانک مرکزی حکایت دارد.

 
سه شنبه - ۱۱/مهر/۱۳۹۶

پشت پرده رشد شدید بدهی بانک های خصوصی به بانک مرکزی/ معامله‌ای که دود آن به چشم مردم می‌رود

در بده و بستان های بانکی در نهایت متضرر اصلی مردم هستند؛ چرا که بانک های خصوصی در صورت افزایش بدهی های خود به ناچار سرمایه های اصلی خود که سپرده های مردم هستند را به عنوان بدهی های کلان خود یعنی بدهی به بانک مرکزی پرداخت کرده و از طرفی حقوق سهام داران خود را پرداخت می کنند

 
دوشنبه - ۱۰/مهر/۱۳۹۶

اهداف کاهش نرخ سود بانکی/ کاهش جذابیت بخش دلالی کاذب

وزیر اقتصاد با بیان اینکه باید از جذابیت بخش دلالی کاذب در اقتصاد کاسته شود، گفت: هدف از کاهش نرخ سود بانکی فراهم شدن شرایط برای سوق نقدینگی به بخش تولید است.

 
دوشنبه - ۱۰/مهر/۱۳۹۶

قیمت بنزین در سال 97 افزایش می یابد؟/افزایش قیمت بنزین در سال 97 ایده دولت است

به دنبال رکورد زنی مصرف بنزین در کشور ،نمایندگان مجلس شورای اسلامی از احتمال افزایش قیمت این فرآورده نفتی در سال 97 سخن می گویند.

 
چهارشنبه - ۰۵/مهر/۱۳۹۶

افزایش تمایل به زندگی لاکچری

فعالان بازار مسکن معتقدند رونق نسبی خرید و فروش آپارتمان‌های لوکس به تغییر فرهنگ مردم و تمایل آنها به داشتن زندگی لاکچری بازمی‌گردد و ارتباط با سوداگری و سفته بازی در بازار مسکن ندارد.

 
سه شنبه - ۰۴/مهر/۱۳۹۶

واردات 33 تن سنگ پا، 25 میلیارد ریال پفیلا ، تنها در 4 ماه!

واردات اقلام غیر ضروری به کشور به آفت و عارضه ای عمیق مبدل شده، نارسایی که لیست متنوعی از محصولات همچون سنگ پا، آدامس، شکلات، پفیلا، مربا، ژله، ویفر و... در آن دیده می شود.

 
سه شنبه - ۰۴/مهر/۱۳۹۶

احتمال افزایش قیمت بنزین در سال آینده

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از مطرح شدن بحث‌های درباره افزایش نرخ بنزین در سال آینده خبر داد.

 
| قبلی | | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 بعدی
 
کیمیا سامانه