اقتصادی
شنبه - ۰۷/مرداد/۱۳۹۶

کابوس واردات برنج‌های خارجی در فصل برداشت محصول

برداشت محصول برنج برای کشاورزان آنچنان حائز اهمیت است که برای حمایت از تولیدات داخلی، واردات برنج خارجی به کشور در فصل برداشت ممنوع شده‌ بود. اما با اتخاذ تصمیم جدید از سوی مسؤولان، این مدت ممنوعیت کاهش یافت.

 
پنجشنبه - ۰۵/مرداد/۱۳۹۶

پیشنهاد گرانی ۱۰درصدی آب‌وبرق در راه است/آزادسازی قیمت تا ۱۴۰۰

وزیر نیرو با بیان اینکه "هم‌اکنون درصددیم تا پیشنهاداتی برای افزایش ۱۰درصدی قیمت آب‌وبرق مطرح کنیم"، گفت: مطابق قانون برنامه ششم وزارت نیرو باید به تعدیل قیمت آب‌وبرق اقدام کند لذا تا پایان برنامه باید به قیمت واقعی برسیم.

 
پنجشنبه - ۰۵/مرداد/۱۳۹۶

دست مافیای کشاورزی در افزایش قیمت پیاز/ افزایش قیمت و خاکسپاری محصولات دستاوردِ نبود الگوی کشت

در حالی عدم توجه مسئولین به الگوی کشت سبب شده تا بسیاری از کشاورزان از کشت محصول پیاز خودداری کنند که این محصول در روز های اخیر رکوردار افزایش قیمت در کشور شده است.

 
چهارشنبه - ۰۴/مرداد/۱۳۹۶

رکود در بازار عمیق‌تر شد +نمودار

بانک مرکزی از افزایش ۲۶۸ درصدی تعداد چک‌های برگشتی در دولت یازدهم خبر داد.

 
چهارشنبه - ۰۴/مرداد/۱۳۹۶

اعتراض نماینده شرق مازندران به واردات برنج در زمان برداشت +عکس‌نوشت

موضوع واردات برنج خارجی به کشور در زمان برداشت محصول برنج ایرانی، باعث شده تا نماینده شرق مازندران در مجلس نیز نسبت به آن واکنش نشان دهد.

 
چهارشنبه - ۰۴/مرداد/۱۳۹۶

آسیب‌های نهان خودکفایی گندم

سال گذشته دولت اعلام کرد در تولید گندم به خودکفایی داخلی رسیده‌ایم، حجم خرید و گندم انبار شده نشان از مازاد مصرف داخلی می‌داد به طوری که دولت برای ذخیره این حجم زیاد گندم، بخش خصوصی را وارد عرصه کرد.

 
چهارشنبه - ۰۴/مرداد/۱۳۹۶

پیاز؛ طعمه جدید دلالان در بازار/ الگوی کشت؛ کلید مفقوده تولید پیاز

افزایش ناگهانی قیمت پیاز طی هفته های اخیر و رسیدن آن به کیلویی 40 هزار ریال مصرف کنندگان این محصول در استان سیستان و بلوچستان را شگفت زده و این قصه پر غصه اشک آنها را درآورده است و قیمت این محصول حتی از برخی نوبرانه های تابستان نیز سبقت گرفت .

 
چهارشنبه - ۰۴/مرداد/۱۳۹۶

فروش گوشت چرخ‌‌‌کرده فاسد با رنگِ فرش!/ تیر برخی قصابی‌‌ها بر سلامت مردم به بهای کسب سود بیشتر

فروش گوشت اسب و الاغ و تخلفاتی از این دست باعث شده است که دامپزشکی‌‌‌های کشور از مردم بخواهند از خرید گوشت چرخ کرده آماده در مغازه‌ها اجتناب کنند.

 
سه شنبه - ۰۳/مرداد/۱۳۹۶

تغییر میزان صفرها در خودپردازها صحت ندارد

بانک مرکزی که در موضوع تغییرواحد پول ملی اطلاع رسانی ضعیفی از خود نشان داد سرانجام سکوت را شکست و اعلام کرد: تغییر واحد پول صرفا "لایحه" است.

 
سه شنبه - ۰۳/مرداد/۱۳۹۶

مرغ و جوجه را به بورس ببرید

یک مقام مسئول گفت: بزرگترین مزیت معاملات محصول مرغ در بورس کالا برقراری تعادل قیمتی و ایجاد آرامش هر چه بیشتر در بازار است و به تولیدکننده اطمینان خاطر داده می‌شود.

 
سه شنبه - ۰۳/مرداد/۱۳۹۶

قیمت پیاز اشک همه را درآورد/ بعد از کشاورزان نوبت به مردم رسید

هم اکنون پیاز با قیمت ۴ هزارتومان به طور خرده فروشی در بازار کهنوج عرضه می‌شود و موج افزایش قیمت‌ها همچنان بر دوش مردم کوچه و بازار سنگینی می‌کند.

 
سه شنبه - ۰۳/مرداد/۱۳۹۶

ماجرای اذعان معاون وزیر نفت به توانمندی شرکت های داخلی برای قراردادهای نفتی/ سونامی قراردادهای جدید در راه است/ نهادهای امنیتی ورود کنند

عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق‌(ع) گفت: استدلال اینکه می‌توانست بدتر باشد، دارد به فرهنگ تبدیل می‌شود؛ وقتی در ایام انتخابات صحبت می‌کردیم، کسانی که سینه‌چاک روحانی بودند آخرین حرفشان این بود که نه! روحانی خوب نیست، اما می‌توانست بدتر باشد؛ در مورد IPC نیز می‌گویند از 50 تا 60 میلیارد مقداری به ما می‌رسد که خوب است.

 
دوشنبه - ۰۲/مرداد/۱۳۹۶

پرونده‌ اعطای وام، در بانکها خاک می‌خورد/ بی‌اعتنایی به پرداخت

اگرچه اکنون طرح‌هایی برای اجرا به نظام بانکی تکلیف می‌شود که پیاده‌سازی آنها به نفع مردم است؛اما بانکها روی خوشی به آنها نشان نمی‌دهند و همین امر، منجر به صف پرونده‌هایی شده که خاک می‌خورند.

 
دوشنبه - ۰۲/مرداد/۱۳۹۶

واحد پول ایران تومان و برابر ۱۰ ریال تعیین شد

هیئت وزیران در جلسه عصر یکشنبه خود به ریاست رئیس‌جمهور، گزارش کمیسیون اقتصاد را درباره لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی کشور بررسی کرد.

 
دوشنبه - ۰۲/مرداد/۱۳۹۶

«بهنمیر» قطب تولید توت‌فرنگی در کشور

بخش بهنمیر شهرستان بابلسر، تولیدکننده عمده محصولات توت‌فرنگی کشور است که این محصول از کیفیت بالایی نیز برخوردار است.

 
| قبلی | | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 بعدی

 
کیمیا سامانه