اقتصادی
سه شنبه - ۲۵/مهر/۱۳۹۶

چقدر درآمد از فروش سیگار نصیب دولت شد

براساس آمار منتشر شده در پنج ماهه ابتدایی سال جاری دولت از مالیات بر فروش سیگار بالغ بر 180 میلیارد تومان درآمد کسب کرده است.

 
دوشنبه - ۲۴/مهر/۱۳۹۶

سدی به نام نقدینگی در برابر رشد اقتصادی/ سرمایه گذاران حوزه مسکن را رها کرده اند

اکنون حجم نقدینگی به مثابه آب پشت سدی می ماند که از اقتصاد در رکود و نقدینگی حاصل از افزایش هزینه های جاری دولت به وجود آمده است.

 
شنبه - ۲۲/مهر/۱۳۹۶

مناطق آزاد قرار بود دروازه صادرات کشور شوند نه دروازه واردات کالاهای لوکس/ مردم در مناطق آزاد از سر بیکاری دست به دلالی و قاچاق زده اند

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع فساد های گسترده در مناطق آزاد تجاری و واردات بیش از اندازه در این مناطق تصریح کرد: قرار بود مناطق آزاد دروازه صادرات کشور شوند که امروز می بینیم به دروازه واردات کالاهای لوکس به کشور تبدیل شده اند و در پی این امر موضوع خروج ارز از کشور رخ داده است.

 
شنبه - ۲۲/مهر/۱۳۹۶

برای تسویه سهام عدالت، باید دولت پول را از سود سهام بردارد/ آیا تحرکات اخیر سازمان خصوصی سازی خلاف قرارداد اولیه است؟!

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: برخی از ملاکان سهام عدالت در حقیقت به مالک قبلی که دولت است قیمت سهم را بدهکار هستند که این بدهی باید از طریق سودسهام پرداخته شود و این مطلب صورت مسئله اصل سهام عدالت است، حالا در عمل نباید خارج از آنچه که در روز اول قرارداد بسته شده، عمل کنند.

 
چهارشنبه - ۱۹/مهر/۱۳۹۶

رنگ باختن چای ایرانی در هجوم محصولات هندی/ جزایر قشم و کیش پایگاه بسته بندی چای خارجی!

بازارهای هرمزگان مملو از چای خارجی نامرغوب، بی کیفیت و آلوده است که عمدتا به صورت قاچاق وارد کشور شده و با استاندارد های ملی همخوانی ندارد.

 
سه شنبه - ۱۸/مهر/۱۳۹۶

غول رکود،سرمایه گذارهای خارجی را می ترساند/ ترسیم اقتصاد ایران در چشم پولدارهای جهان

اگرچه سازمان بین المللی همکاری و توسعه اقتصادی؛ریسک سرمایه گذاری در ایران را 6 اعلام کرده ،اما این آمار سیاست زده نافی لزوم کاهش ریسک سرمایه گذاری در کشور نیست.

 
سه شنبه - ۱۸/مهر/۱۳۹۶

قیمت دلار به ۴۰۳۸ تومان رسید/ گرانی ۱۳۵ تومانی یورو در بازار

در ساعات پایانی معاملات امروز بازار آزاد سکه و ارز، قیمت سکه طرح قدیم با ۲۹ هزار و طرح جدید با ۱۹ هزار تومان افزایش مواجه بود؛ ضمن اینکه نرخ دلار هم به ۴۰۳۸ تومان رسید.

 
یکشنبه - ۱۶/مهر/۱۳۹۶

سیاست بده بستان دولت در اجرای یک‌ماده قانونی/ وقتی اعتقاد به اجرای قانون نباشد

وقتی دولت این نهادها را جدای از دستورات و حمایت‌های مالی می‌داند یقیناً این دستگاه‌ها از ابلاغیه‌های فرمایشی دولت تبعیت نمی‌کنند چون اگر تبعیت کنند دچار مشکلات مالی خواهند شد!

 
یکشنبه - ۱۶/مهر/۱۳۹۶

تولید سیگار ۲۰ درصد افزایش یافت

رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور گفت: در ۶ ماهه اول سال ۹۶ نسبت به مدت مشابه سال گذشته، تولید داخلی سیگار با افزایش ۲۰ درصدی و واردات آن با کاهش ۵۶ درصدی، روبرو بوده است.

 
یکشنبه - ۱۶/مهر/۱۳۹۶

تحقیق و تفحص از اتاق بازرگانی باید توسط خود اعضا درخواست شود/ درآمدهای اتاق باید افزایش پیدا کند

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران گفت: اتاق به عنوان پارلمان بخش خصوصی خودگردان است و باید توسط خود اعضا مورد سوال و جواب قرار بگیرد که تا کنون این کار صورت گرفته است.

 
یکشنبه - ۱۶/مهر/۱۳۹۶

تا پایان سال 50 هواپیمای دیگر وارد کشور می شود/ تاکنون 9 فروند هواپیمای جدید وارد کشور شده است

سید هادی بهادری، در خصوص خرید هواپیماها به روش فاینانس از سوی دولت تصریح کرد: قراردادهایی که برای خرید هواپیماها در دولت بسته شده بر اساس فاینانس نبوده و بر اساس مدل B.O.C بوده است.

 
شنبه - ۱۵/مهر/۱۳۹۶

عاقبت چند درصد به حقوق کارمندان در سال 97 اضافه می‌شود؟

پیشتر نوبخت گفته بود 5 درصد از این افزایش حقوق را ما به بودجه اضافه می کنیم و 5 درصد بقیه از طریق بهره وری خود دستگاه مربوطه و توسط خود دستگاه پرداخت می شود.

 
شنبه - ۱۵/مهر/۱۳۹۶

قیمت نفت اُفت کرد

در حالی که یک طوفان گرمسیری جدید در حال حرکت به سمت خلیج مکزیک است و در شرایطی که بازارهای چین یک هفته است که به دلیل هفته طلایی این کشور تعطیل هستند، معاملات بازار نفت در روز جمعه به شکلی محتاطانه در جریان است.

 
شنبه - ۱۵/مهر/۱۳۹۶

ارسال نامه به هیأت‌رئیسه مجلس برای تعیین تکلیف طرح سؤال از رئیس‌جمهور/ تشکیل جلسه فوری با نمایندگان در خصوص وضعیت موسسات مالی و اعتباری

نماینده مردم زنجان در مجلس با اشاره به موضوع طرح سوال از رئیس جمهور در خصوص نابسامانی مؤسسات مالی و اعتباری و وضعیت پیش آمده برای سرمایه گذاران این قبیل موسسات اظهارداشت: تا کنون علی پیگیری های مکرری که از هیات رئیسه مجلس در این باره داشته ایم متاسفانه پیگیری های ما در مجلس جواب نداده است.

 
جمعه - ۱۴/مهر/۱۳۹۶

سوءمدیریت چوب حراج به سهام اتحادیه دامداران مازندران زد/ سهم مازندران نصیب اصفهانی‌ها شد

بانک توسعه تعاون به جای آنکه چوب حراج به سهام مازندران در صندوق ملی دام بزند، می‌توانست این سهام را به دامداران مازندرانی بفروشد.

 
| قبلی | | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 بعدی

 
کیمیا سامانه