اقتصادی
جمعه - ۱۹/آذر/۱۳۹۵

اخذ سودهای نامتعارف در بازار ساعت مچی/ بیداد قاچاق و سکوت مسئولان در همه جا و در اینجا

در حالی که تعرفه قانونی اخذ سود برای عمده فروشان صنف ساعت 7 درصد و برای خرده فروشان تا 15 درصد تعیین شده است اما در عمل و در کف بازار گاها به 70 درصد هم می رسد.

 
جمعه - ۱۹/آذر/۱۳۹۵

حذف صفر پول تکذیب شد

در مجموع، مصوبه اخیر دولت به عنوان بخشی از لایحه قانون بانک مرکزی، با هدف رسمیت بخشیدن به عرف متداول و مرسوم در جامعه , تسهیل مبادلات و منطبق با واقعیات اقتصادی کشورو همخوانی با فرهنگ عمومی مردم تنظیم شده و فاقد آثار روانی و تورمی است و با توجه به وجود بستر فناوری اطلاعاتی مناسب و گسترش و نفوذ مناسب بانکداری الکترونیکی در کشور، با کمترین هزینه و زمان، قابلیت اجرا دارد.

 
جمعه - ۱۹/آذر/۱۳۹۵

صندوقی اقتصادی که همچنان وقف سیاست شده است/ رابطه مدیر جدید صندوق ذخیره فرهنگیان با سازمان منحله مجاهدین+ سند

مهدی نیکدل اگرچه در ظاهر سمت هایی در پارس خودرو و نیرومحرکه داشته است اما وی یکی از اعضای سازمان متحله مجاهدین انقلاب و از نزدیکان بهزاد نبوی است.

 
پنجشنبه - ۱۸/آذر/۱۳۹۵

تعداد واقعی نجومی بگیران 4 برابر تعدادی است که در گزارش دیوان محاسبات آمده است/ حداکثرحقوق در این گزارش به جای12میلیون،20 میلیون در نظر گرفته شد

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در حالی‌که در طرح جدید شفافیت دریافتی مدیران حداکثر حقوق 10 الی 12 میلیون در نظر گرفته شده است، گزارش دیوان محاسبات بر مبنای حداقل حقوق 20 میلیون ارائه شد.

 
چهارشنبه - ۱۷/آذر/۱۳۹۵

واحد پول ایران، تومان و برابر با 10 ریال ‏تعیین شد/ صدور مجوز اخذ وام از روسیه

در جلسه هیات دولت امروز چهارشنبه به ریاست روحانی واحد پول ایران، تومان و برابر با 10 ریال ‏تعیین شد.‏

 
چهارشنبه - ۱۷/آذر/۱۳۹۵

هزینه تعویض پلاک خودروها ۴۰ درصد گران شد

براساس لایحه تقدیمی بودجه سال ۹۶ از سوی دولت به مجلس دارندگان خودروهای با ارزش کمتر از ۵۰ میلیون تومان از این پس ۴۰ درصد نسبت به سال ۹۵ هزینه تعویض پلاک بیشتر خواهند پرداخت.

 
چهارشنبه - ۱۷/آذر/۱۳۹۵

نقش گسترش افراطی فروشگاه‌های زنجیره‌ای در تغییر سبک زندگی مردم/ وقتی خرده فروش‌ها اسیر ارزان فروشی‌های مدیریت شده می‌شوند

فروشگاه های زنجیره ای و هایپراستارها در حالی با رویکردی افراطی درحال گسترش است که علاوه بر به خطر انداختن بسیاری از فرصت های شغلی در مغازه های کوچک و محلی منجر به تغییر سبک زندگی ایرانی ها نیز شده است تا جایی که مردم به طور مثال به جای تهیه میوه و سبزی تازه و ایجاد فضای قدیمی و باصفا در محله های خود به خرید از این فروشگاه بزرگ می پردازند.

 
چهارشنبه - ۱۷/آذر/۱۳۹۵

رسیدگی به پرونده تخلف صندوق ذخیره فرهنگیان به تعویق افتاد/ بررسی مجدد پرونده تخلف صندوق ذخیره، هفته آینده در مجلس

زاهدی در خصوص اخرین وضعیت پیگیری تخلف صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: به دلیل مشکلاتی که وجود داشت موضوع پیگیری تخلف صندوق ذخیره فرهنگیان تا هفته آینده در مجلس به تعویق افتاده است.

 
چهارشنبه - ۱۷/آذر/۱۳۹۵

واردات سالانه 35 میلیون جفت کفش به ایران

تولید‌ کنندگان کیف و کفش با اشاره به اینکه 200 میلیون جفت کفش نیاز کشور است، گفت: 170 میلیون جفت کفش در کشور تولید می‌شود و بین 30 تا 35 میلیون جفت آن وارد می‌شود.

 
سه شنبه - ۱۶/آذر/۱۳۹۵

بنزین گران نمی شود

معاون وزیر نفت با بیان اینکه دولت برای سال ۹۶ برنامه ای به منظور افزایش قیمت بنزین ندارد، اعلام کرد: کارت بنزین فعلاً حفظ می‌شود و تا اطلاع ثانوی عرضه کارتی بنزین ادامه دارد.

 
دوشنبه - ۱۵/آذر/۱۳۹۵

بر باد رفتن آرزوها با سفیدشدن باغات مرکبات

برف که آمد مثل باد همه چیز را با خود نبرد اما وقتی باغ‌های سبز و نارنجی مرکبات و کیوی سپیدپوش شد، رنگی به رخسار کشاورزان نماند و آنچه که برباد رفته بود آرزوهای باغداران بود.

 
 
دوشنبه - ۱۵/آذر/۱۳۹۵

اعتماد به سرمایه های داخلی؛ تنها راه برون رفت از مشکلات کشور

ماجرای مصوبه اخیر سنای آمریکا و رای به تمدید ده ساله تحریم‌های ضد ایرانی، برای چندمین بار برجام را نقض کرد و شیفته‌ترین شیفتگان برجام و آمریکا را هم وادار به اعتراف و اقرار کرد.

 
دوشنبه - ۱۵/آذر/۱۳۹۵

افزایش نرخ دلار و وعده‌های فراموش شده رییس جمهور/ بالابردن نرخ ارز؛ تصمیم دولت در راستای جبران کسری بودجه!

یکی از وعده های حسن روحانی در تبلیغات انتخاباتی تقویت پول ملی و کاهش نرخ دلار بود که دامنه نوسانات گسترده ای در طی عمر دولت تدبیر و امید داشت و اکنون نیز بر قیمت دلار به صورت عجیبی در سکوت رسانه ای افزوده شده است.

 
دوشنبه - ۱۵/آذر/۱۳۹۵

آغاز خرید مرکبات درجه 3 باغداران مازندران +قیمت

مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی مازندران از آغاز طرح خرید مرکبات درجه 3 در این استان با حمایت از باغداران خسارت دیده، خبر داد.

 
| قبلی | | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 بعدی

آخرین اخبار
 

 
کیمیا سامانه