اقتصادی
جمعه - ۱۲/خرداد/۱۳۹۶

جزئیات پرداخت وام ۵ میلیون تومانی/پذیرش یارانه نقدی بعنوان ضامن

یک مسئول در بانک مرکزی با بیان اینکه سرپرستان خانوار می‌توانند حساب یارانه نقدی خود را بعنوان ضمانت وام ۵ میلیون تومانی معرفی کنند، گفت: بازپرداخت این تسهیلات ۵ساله و نرخ سود ۱۸ درصد است.

 
پنجشنبه - ۱۱/خرداد/۱۳۹۶

تعیین تکلیف ۸۷ درصد سپرده گذاران کاسپین

معاون نظارتی بانک مرکزی گفت: ۸۷ درصد سپرده گذاران کاسپین زیر ده میلیون سپرده داشتند که تسویه شدند و ۹۰ درصد کار تسویه سپرده گذاران زیر ۲۰ میلیون انجام شده است.

 
چهارشنبه - ۱۰/خرداد/۱۳۹۶

شاخص رشد رفاه مردم در ۷ دولت/"رفاه" تنها در ۱ دولت بیشتر شد + نمودار

مرکز پژوهشهای مجلس در گزارشی از شاخص رفاه خانوارها در ۷ دولت نشان داد، رفاه مردم تنها در یک دولت بیشتر شد.

 
چهارشنبه - ۱۰/خرداد/۱۳۹۶

مشتریان کاسپین مانند گذشته به ما اعتماد کنند/ کاهش سود سپرده گذاران «فرشتگان» تصمیم بانک مرکزی است

مدیر امور شعب ناحیه 6 موسسه اعتباری کاسپین در نشست خبری با اصحاب رسانه به شبهات پیش آمده پاسخ داد.

 
سه شنبه - ۰۹/خرداد/۱۳۹۶

فرزندان میرزاده در امور دانشگاه آزاد دخالت می‌کردند/ دخالت آنها در انعقاد قراردادهای مالی کلان است/ اگر خاموش بنشینم گناه است

بخشی از مشکل اصلی در این میان دخالت فرزندان آقای میرزاده در امور دانشگاه ‌آزاد و دخالت آنها در انعقاد قراردادهای مالی کلان است که اسناد همه اینها موجود است. حتی اظهارات بعضی از روسای واحدهای دانشگاه آزاد موجود است که با امضاء خط خود دراین‌باره نوشته‌اند.

 
دوشنبه - ۰۸/خرداد/۱۳۹۶

شیر و لبنیات گران نمی‌شود

دبیر انجمن صنایع فرآورده های لبنی ایران گفت: ماه مبارک رمضان امسال، قیمت شیر و محصولات لبنی هیچ گونه افزایشی نخواهد داشت.

 
دوشنبه - ۰۸/خرداد/۱۳۹۶

جزئیات رشد اقتصادی کشور در ۹ ماهه ۹۵/ استمرار کاهش شدید سرمایه‌گذاری

براساس محاسبه بانک مرکزی در ۹ ماهه سال گذشته تشکیل سرمایه ثابت ناخالص ۹.۹ درصد نسبت به مشابه سال ۹۴ منفی بوده است.

 
دوشنبه - ۰۸/خرداد/۱۳۹۶

روایت بانک مرکزی از گرانی و ارزانی کالاها/۴ گروه کالایی گران شدند

تازه‌ترین گزارش بانک مرکزی از متوسط قیمت خرده فروشی ۱۱ گروه از مواد خوراکی در تهران، از افزایش قیمت در ۴ گروه کالایی، کاهش در سه گروه و ثبات قیمتها در ۴ گروه کالایی حکایت دارد.

 
دوشنبه - ۰۸/خرداد/۱۳۹۶

تعرفه واردات مواد اولیه سال ۹۶ آب پاکی را روی دست صنایع تکمیلی ریخت

اتفاقات مناسبی در کتاب تعرفه های سال ۱۳۹۶ در حال وقوع بود که امیدی را در خصوص موضوع واردات مواد اولیه و تامین خوراک صنایع لوله و پروفیل به‌وجود آورد، اما متاسفانه در تاریخ ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ با دستور معاون اول رئیس جمهوری ( آقای جهانگیری) قرار بر این شد که تعرفه‌هایی که برای سال ۱۳۹۵ در نظر گرفته بودند در کتاب تعرفه‌های سال ۱۳۹۶ تکرار شود.

 
دوشنبه - ۰۸/خرداد/۱۳۹۶

هیچ نهادی تا کنون گزارش روشنی از وضعیت موسسه کاسپین و آرمان در اختیار مجلس قرار نداده است/ درخواست کمیسیون اقتصادی از هیئت رئیسه برای رسیدگی به وضعیت این 2 موسسه در صحن علنی

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در جلسه مورخه 96/3/7 کمیسیون اقتصادی اغلب مباحث و گفت‌وگو های این جلسه در خصوص رسیدگی به وضعیت موسسه کاسپین و آرمان بود و در این جلسه به گزارشاتی که از نهاد های مختلف در این باره به دست ما رسیده بود پرداختیم.

 
دوشنبه - ۰۸/خرداد/۱۳۹۶

دولت در چهار سال دوم تمام توان و ظرفیت خود را در زمینه "تولید" بکارگیری کند/اگر مسئله "تولید" در کشور رفع شد مشکل بیکاری نیز حل می شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت باید در چهار سال آینده تمام توان خود را در زمینه تولید بکارگیری کند.

 
دوشنبه - ۰۸/خرداد/۱۳۹۶

باغداران مازندرانی همچنان اندرخم دریافت تسهیلات خسارت سرما زمستان

در حالی که قرار بود تسهیلات ناشی از خسارت به باغداران مازندرانی قبل از عید پرداخت شود، استاندار مازندران در جلسه شورای اداری اعلام کرد که باید تلاش کنیم که اعتبار باقی مانده پیگیری، تامین و جذب شود.

 
یکشنبه - ۰۷/خرداد/۱۳۹۶

صدور گاز مجانی به ترکیه تاوان کدام فساد اقتصادی است؟!

وزیر نفت سرانجام به صدور گاز مجانی به ترکیه اعتراف کرد تا زوایای دیگری از پرونده فساد اقتصادی کرسنت و میلیاردها دلار هزینه‌ای که به ملت تحمیل شد، آشکار شود.

 
شنبه - ۰۶/خرداد/۱۳۹۶

اصلی ترین مشکل کشور بیکاری است/ دولت وظیفه دارد سالانه یک میلیون شغل ایجاد کند

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به برنامه های دولت در چهار سال آینده و اولویت های اقتصادی کشور گفت: یکی از مهم ترین مسائل اقتصادی کشور ایجاد 950هزار شغل سالانه در کشور است که باید توجه ویژه ای به این موضوع شود و دولت تمام سعی خود را در وهله اول برای تحقق این وعده و در وهله دوم افزایش آن به میزان یک میلیون و بیشتر از آن کند.

 
شنبه - ۰۶/خرداد/۱۳۹۶

شکاف طبقاتی در چند کیلومتری/ کسی هم به فکر فقرا هست؟

از باغمیشه تا حاشیه‌های کوه عون‌بن علی و ایده‌لو فقط چند کیلومتر راه است، همین چند کیلومتر را قدم بزنید تا معنای شکاف طبقاتی را بهتر درک کنید.

 
| قبلی | | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 بعدی

 
کیمیا سامانه