اقتصادی
شنبه - ۲۸/مرداد/۱۳۹۶

راس کل خطاها، خام‌فروشی نفت است

یک اقتصاددان می‌گوید اگر نگاهی به اقتصاد بعد جنگ بیندازیم می‌بینیم هرچه به جلوتر می‌آییم فساد افسانه‌ای‌تر می‌شود. به نظر من بین قیمت نفت و فساد رابطه وجود دارد و هر چه قیمت نفت بالاتر می‌رود فساد بیشتر می‌شود و البته راس کل خطاها همین خام‌فروشی نفت است.

 
شنبه - ۲۸/مرداد/۱۳۹۶

تخم مرغ هم به لیست سیاه خانوار پیوست!

به دنبال افزایش قیمت برخی از کالاهای اساسی خانوار همچون مرغ، گوشت و لبنیات اینک شاهد گران شدن تخم مرغ هستیم این درحالی است که برخی از مغازه دار ها از خرید و فروش این سبد کالای خانوار امتناع می کنند.

 
شنبه - ۲۸/مرداد/۱۳۹۶

راهنمای خرید بهترین گوشی های زیر ۸۰۰ هزار تومان

امروزه خرید تلفن هوشمند به یکی از وسواسی‌ترین خریدهای کاربران تبدیل شده و از اهمیت بالایی برخوردار است و هرکس متناسب با اطلاعات خود اقدام به خرید گزینه موجود در بازار می کند.

 
سه شنبه - ۲۴/مرداد/۱۳۹۶

ضعف وزیر پیشنهادی نفت در تجارت گاز

صادرات روزانه تنها 3 درصد از گاز تولیدی کشور نشان از عملکرد ضعیف وزیر پیشنهادی نفت در این حوزه طی 4 سال گذشته دارد، اما وی در برنامه های خود برای مدیریت وزارت نفت وعده احیای قراردادهای گذشته را داده است.

 
سه شنبه - ۲۴/مرداد/۱۳۹۶

نرخ مکالمه تلفن همراه کاهش می‌یابد؟

معاون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات از بازنگری روی نرخ استفاده از خدمات اینترنت و مکالمه موبایل خبر داد و گفت: در نیمه دوم سال جاری به یک جمع بندی در این زمینه می رسیم.

 
شنبه - ۲۱/مرداد/۱۳۹۶

گرما و آنفلو‌آنزای مرغی، عوامل اصلی افزایش قیمت تخم مرغ در بازار مازندران

رئیس اتحادیه مرغ و تخم مرغ مرکز مازندران، گرما و آنفلوآنزای مرغی سال گذشته را از عوامل اصلی افزایش قیمت مرغ و تخم مرغ طی ماه‌های اخیر عنوان کرد.

 
شنبه - ۲۱/مرداد/۱۳۹۶

هواپیمای ATR هم نیامده دچار نقص فنی شد/ عمر 3 ماهه هواپیماهای جدید هم مانع فرود اضطراری نشد

بعد از گذشت 3 ماه هواپیماهایی که با تبلیغات زیاد وارد کشور شدند به مشکل برخوردند پیش از این نیز مشکلات فنی برای ایرباس های نو به وجود آمده بود تا جایی که در ماه گذشته هواپیمای ایرباس 321 تازه خریداری در مسیر تهران آمستردام دقایقی پس از بلند شدن از باند فرودگاه به دلیل نقص فنی هواپیما مجبور به بازگشت به باند فرودگاه مبدا شد.

 
شنبه - ۲۱/مرداد/۱۳۹۶

صنایع کوچک مازندران، تحقق‌بخش اقتصاد مقاومتی

صنايع كوچک و متوسط با برخورداری از ایده‌های نو و تکیه‌بر خودباوری می‌توانند توسعه اقتصادی و پيشرفت جامعه را محقق کنند.

 
پنجشنبه - ۱۹/مرداد/۱۳۹۶

افزایش صادرات غیرنفتی به کشورهای آسیای میانه از اولویت‌های سازمان صنعت و معدن

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی افزایش صادرات غیر نفتی به کشورهای آسیای میانه و کشورهای همسایه‌ در حوزه توسعه تجارت و توسعه کشورهای هدف صادراتی و افزایش سبد کالای صادارتی به کشورهای مختلف را از اولویتهای توسعه تجارت خارجی سازمان صنعت و معدن خواند.

 
چهارشنبه - ۱۸/مرداد/۱۳۹۶

قیمت طلا به ۱۲۵۹ دلار رسید

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۲۵۹ دلار و ۴۳ سنت رسید.

 
چهارشنبه - ۱۸/مرداد/۱۳۹۶

قیمت نفت اُفت کرد

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۳ سنت، معادل ۰.۴ درصد کاهش به ۵۲ دلار و ۱۴ سنت رسید.

 
چهارشنبه - ۱۸/مرداد/۱۳۹۶

صادرات زعفران از رونق افتاد

نایب رئیس شورای ملی زعفران ضمن اعلام نرخ های جدید طلای سرخ؛ اظهارداشت: روند صادرات نسبت به گذشته مقداری کندتر شده چراکه همه منتظر ورود محصول نو به بازار هستند.

 
چهارشنبه - ۱۸/مرداد/۱۳۹۶

واردات برنج ممنوع شد؟!

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس از ممنوع شدن واردات برنج تا پایان فصل برداشت خبر داد.

 
دوشنبه - ۱۶/مرداد/۱۳۹۶

حذف صفر پول فعلاً منتفی شد

بانک مرکزی در حالی ماموریت دفاع از لایحه تغییر نام واحد پولی در مجلس را عهده‌دار شده که سیف از تعیین تکلیف پدیده استثنایی دو اسمی بودن پول ملی یعنی ریال و تومان در آینده نزدیک خبرداده است.

 
دوشنبه - ۱۶/مرداد/۱۳۹۶

بانک‌ها امسال چقدر وام می‌دهند؟

در حالی مجموع تسهیلات پرداختی بانک‌ها به بخش‌های اقتصادی در سال گذشته تا ۵۴۸ هزار میلیارد تومان پیش رفت که پیش‌بینی رییس کل بانک مرکزی برای سال جاری تا حدود ۶۷۰ هزار میلیارد تومان است. البته فقط ۲۳۰ هزار میلیارد تومان از این رقم تزریق جدید خواهد بود.

 
| قبلی | | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 بعدی

 
کیمیا سامانه