اقتصادی
چهارشنبه - ۲۴/آذر/۱۳۹۵

آغاز خرید توافقی و تضمینی کیوی و پرتقال در مازندران

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از آغاز خرید توافقی و تضمینی کیوی و مرکبات از باغداران استان خبر داد.

 
سه شنبه - ۲۳/آذر/۱۳۹۵

تداوم توقف نمادهای مهم بازار سرمایه

امروز بورس تهران روز آرامی را طی کرد که در پایان معاملات تقریبا تحرک خاصی را نسبت به روز قبل‌تر شاهد نبود. در این بازار، گروه قندی‌ها برخلاف چند روز گذشته شاهد افت قیمت بودند و از طرف دیگر گروه ساتخراج زغال سنگ با اقبال سهامداران روبه‌رو شد که البته هر سه نماد این گروه از سوی ناظر بازار بسته شدند.

 
سه شنبه - ۲۳/آذر/۱۳۹۵

افزایش قیمت نفت با اتحاد جهانی برای کاهش تولید

با موافقت تولید کنندگان مستقل به رهبری روسیه برای پیوستن به طرح کاهش میزان تولید نفت اوپک، قیمت نفت خام به اوج خود از اواسط سال 2015 رسید. این اولین توافق تولید کنندگان عضو و غیر عضو اوپک برای کاهش میزان تولید از سال 2001 است.

 
دوشنبه - ۲۲/آذر/۱۳۹۵

این قسمت؛ واردات بیش از 15 تن دندان مصنوعی به کشور

بر اساس آمار رسمی گمرک در هشت ماهه منتهی به آبان امسال، بیش از 15 تن دندان مصنوعی و پروتزهای دندان به کشور وارد شده است.

 
دوشنبه - ۲۲/آذر/۱۳۹۵

روی خوش یلدا به آجیل فروش‌ها

رئیس اتحادیه فروشندگان آجیل و خشکبار گفت: بازار فروش آجیل در آستانه شب یلدا با توجه به گذشت 9 ماه از عید نوروز و انتظار مغازه‌ دارها، رونق فراوانی می‌گیرد و رقابت در بازار مانع افزایش قیمت انواع آجیل خواهد شد.

 
دوشنبه - ۲۲/آذر/۱۳۹۵

فرودگاه رامسر زمین‌گیر باند کوتاه شده خود شد/ مردم غرب مازندران در انتظار اقدام مسؤولان

هزینه‌ای بالغ بر 100 میلیارد تومان فقط برای توسعه باند فرودگاه رامسر صرف شده است و با توجه به اعلام مسئولین فرودگاهی کشور در حال حاضر قابل استفاده نیست.

 
دوشنبه - ۲۲/آذر/۱۳۹۵

رپورتاژ زنجیره‌ای‌ها برای قراردادی با سرنوشت نامعلوم+ تصاویر

رسانه های زنجیره ای این بار هم در یک رپورتاژ قوی برای وزارت راه، سعی در به حاشیه راندن موضوعاتی مانند برخورد دو قطار و همچنین بدعهدی آمریکا در ماجرای برجام داشته اند تا از این طریق هم آخوندی را از مسیر استیضاح نجات دهند و هم دولت را از دست انتقاد ها درباره اجرایی نشدن برجام زا سوی آمریکا رهایی بخشند.

 
دوشنبه - ۲۲/آذر/۱۳۹۵

از یک طرف می‌گویند بیکاری داریم از آنطرف کارها را به خارجی‌ها می‌دهند!

به قول «گری سیک» مشاور امنیتی اسبق آمریکا؛ ما با نماز و روزه مردم ایران کاری نداریم، آنقدر نماز بخوانند و تسبیح بگردانند که پیشانی و نوک انگشتانشان ضخیم شود. آنچه با آن مخالفیم تکیه آنان بر عقایدی است که مانع همراهی ایران با آمریکا - بخوانید بردگی و ذلت و تن دادن به غارتگری آمریکا- است، نظیر آنچه در رژیم طاغوت بود.

 
یکشنبه - ۲۱/آذر/۱۳۹۵

عدم رضایت باغداران از جمع‌آوری مرکبات یخ‌زده در مازندران

عدم رضایت باغداران خسارت دیده مازندرانی از جمع آوری مرکبات یخ زده توسط مسئولان به خوبی مشخص است.

 
یکشنبه - ۲۱/آذر/۱۳۹۵

واردات بی رویه چای قاچاق دردناکترین معضل صنعت چای کشور

کارشناس و پژوهشگر اقتصادی به حمایت های ویژه دولت در خصوص احیای صنعت چای اذعان داشت و گفت: اکنون واردات بی رویه چای قاچاق خارجی و بی کیفیت از دردناکترین معضل صنعت چای در کشور است.

 
 
یکشنبه - ۲۱/آذر/۱۳۹۵

آیا پس از توافق هسته‌ای معیشت مردم بهتر شد؟

برجام که به عنوان امید دولت برای بهبود اوضاع اقتصادی کشور مطرح بود،‌ نتوانست جلوی افزایش قیمت ها را بگیرد.

 
شنبه - ۲۰/آذر/۱۳۹۵

بانک‌ها که به بنگاه تبدیل شدند، تولیدکننده به عنوان رقیب باید از گردونه خارج شود

چرا بانک‌ها به‌جای حمایت از تولید به بنگاه‌داری می‌پردازند؟ چرا حمایت از تولید به یک معضل تبدیل شده؟ چالش‌های تأمین مالی بخش تولید چیست؟ دلیل سرازیر شدن نقدینگی به بخش‌های سوداگری چیست؟ مشکلات و آسیب‌های موجود در درون نظام بانکی چیست؟ مشکلات و آسیب‌های موجود در بیرون از نظام بانکی چیست؟

 
شنبه - ۲۰/آذر/۱۳۹۵

کسی از باغداران مازندران حمایت نمی‌کند/ فکر واردات، خیانت به جامعه باغداران است

از 4 میلیون و 700 هزار تن ظرفیت مرکبات تولیدی در کشور، میزان 2 میلیون و 700 هزار تن مرکبات سهم تولید در مازندران است که با اصرار و پافشاری برخی دلالان و سودجویان جهت انجام واردات، باغداری مازندران در ورطه نابودی است.

 
جمعه - ۱۹/آذر/۱۳۹۵

کش و قوس باغداران مازندرانی برای دریافت خسارت مرکبات

شرکت‌های بیمه، ورود جدی به بحث بیمه محصولات کشاورزی ندارند این امر سبب شده رغبت کشاورزان به بحث بیمه کاهش یابد و منتظر اقدامات دولت باشند تا حمایت از این بخش احساس کنند.

 
| قبلی | | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 بعدی

آخرین اخبار
 

 
کیمیا سامانه