اقتصادی
چهارشنبه - ۱۶/فروردین/۱۳۹۶

رزاقی: 60 تا 70 درصد تولید کنندگان داخلی ورشکسته‌اند/ نماینده دولت: عملکرد ما در اقتصاد مقاومتی درخشان است

ابراهیم رزاقی گفت: ۶۰ تا ۷۰درصد تولیدکنندگان داخلی ورشکسته، بیکار،فقیر و درمانده اند، ۱۲میلیون نفر بیکارند، ۲۰ تا۳۰میلیون نفر احتیاج به غذا دارند.

 
چهارشنبه - ۱۶/فروردین/۱۳۹۶

وقتی خودکفایی با واردات 90 درصدی روغن یک آرزوست/ وابستگی شرم‌آور پس از 24 سال تولید

واردات 90 درصدی روغن خوراکی، اکنون پس از گذشت حدود 24 سال از تولید محصول کلزا در کشور، هم خودکفایی این محصول را به یک آرزو بدل کرده و هم زمینه مناسبی را برای ایجاد یک جهش در تولید و رونق اشتغال فراهم ساخته است.

 
سه شنبه - ۱۵/فروردین/۱۳۹۶

بارندگی عامل گرانی این روزهای سیب‌زمینی در بازار مازندران

رییس میدان میوه و تره‌بار مرکز مازندران گفت: دلیل افزایش قیمت این روزهای سیب‌زمینی در بازار استان، بارندگی روزهای اخیر در استان‌های جنوبی کشور است.

 
سه شنبه - ۱۵/فروردین/۱۳۹۶

گرانی ۱۹ درصدی میوه در سال جدید

گزارش جدید بانک مرکزی از گرانی ۱۹ درصدی میوه و تخم مرغ در هفته منتهی به ۲۷ اسفند حکایت دارد.

 
سه شنبه - ۱۵/فروردین/۱۳۹۶

کلاهبرداری با عنوان پرداخت وام

قاضی رسیدگی‌کننده به پرونده کلاهبرداری شرکت جعلی پرداخت وام با حکم به انتشار تصویر متهم، از کسانی که نسبت به وی شکایت دارند خواست به دادسرای ناحیه چهار کرج مراجعه کنند.

 
سه شنبه - ۱۵/فروردین/۱۳۹۶

اختلاف 180 درجه ای عملکرد دولت با الگوی اقتصاد مقاومتی/ورشکستگی بیش از 60 درصد از تولیدکنندگان داخلی

یکی از مشکلات کنونی و اصلی کشور اقتصاد است که مقام معظم رهبری چند سالی است که اقتصاد مقاومتی و راهکارهای پیاده سازی آن را در جهت رفع این مشکلات اقتصادی را برای مسئولین دولتی مطرح کرده اند اما باگذشت چندین سال ازتاکیدات مکرر مقام معظم رهبری متاسفانه هنوز مسئولین الگوهای اقتصاد لیبرالی و سرمایه داری را در کشور پیاده می کنند که موجب فقیر تر شدن عده ای و ثروتمندتر شدن عده ای دیگر شده و بسیاری از مشکلات اقتصادی دیگر شده است که امیدواریم با آغاز سال جدید مسئولین کمی به فکر پیاده کردن الگوهای اقتصاد مقاومتی در کشور باشند.

 
سه شنبه - ۱۵/فروردین/۱۳۹۶

خسارت 70 میلیارد تومانی یک بانک به مردم

ضعف فنی یک شرکت پرداخت الکترونیک وابسته به یکی از بانک‌های خصوصی موجب بروز اختلال میلیون‌ها خرید در مرحله پرداخت شده به نحوی که برآوردهای اولیه حاکی از ایجاد ۷۰ میلیارد تومان خسارت است.

 
سه شنبه - ۱۵/فروردین/۱۳۹۶

چرا شعار سال 1396 به سال قبل نزدیک است؟

در مورد شعار سال جاری علاوه بر توجه به مضمون و محتوای آن باید به این سؤال جواب داد که چرا رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال 1396 تقریبا همان شعار سال 1395 را با تاکید بر یک بخش خاص از اقتصاد مقاومتی انتخاب کرده‌اند...

 
دوشنبه - ۱۴/فروردین/۱۳۹۶

وعده های پوچ دولتی هایی که خود انتقاد می کردند/ وقتی کارگر چینی باید بگوید: روحانی مچکریم!

اعضای دولت یازدهم که خود در دوران رقابت های انتخاباتی به واردات از چین در گذشته انتقاد می کردند، وارداتش بر اساس آمار مقامات چینی در 2 ماهه نخست سال جاری میلادی رشد چشمگیری داشته است.

 
دوشنبه - ۱۴/فروردین/۱۳۹۶

چرا مرزها برای داعش غیرقابل نفوذ ولی برای هزاران تریلی قاچاق باز است؟/تورم غذایی ۳۰درصد است/مدیران انقلابی باید برگردند

یحیی آل اسحاق وزیر اسبق بازرگانی گفت: چرا مرزها برای داعش غیر قابل نفوذ ولی برای ورود هزاران تریلی قاچاق باز است؟

 
دوشنبه - ۱۴/فروردین/۱۳۹۶

واردات اقتصاد کشور را فلج می کند/ منابع صندوق توسعه ملی صرف هزینه های جاری دولت می شود/ دولت منابع صندوق را در اختیار تولید و اشتغال قرار دهد

استاد دانشگاه تهران توجه به تولید داخلی را یکی از اصلی ترین شاخصه های نظام اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: اغلب کشور های مدرن و ابر قدرت دنیا علت پیشرفت اقتصادی آنها توجه به تولید داخل و تعصب بر واردات بی رویه و کالاهای غیر ضروری به کشورشان است که باعث شده است این کشور ها از لحاظ اقتصادی حرف اول را در جهان بزنند.

 
یکشنبه - ۱۳/فروردین/۱۳۹۶

دلایل نامگذاری ۱۳ سال با موضوعات اقتصاد/۴ راهکار برای افزایش تولید و اشتغال

کارشناس مطالعات استراتژیک اقتصادی با اشاره به ۴ راهکار برای افزایش تولید و اشتغال ، به تبیین مزایا و معایب طرح سرباز صنعت پرداخت.

 
جمعه - ۱۱/فروردین/۱۳۹۶

قاچاق 3هزار کانتینر در روز فلج کننده تولید داخلی/ضرورت اصلاح نظام بانکی برای خدمت به تولید داخلی/مهار واردات بی رویه از طریق افزایش تعرفه‌ها

برخی از نمایندگان استان همدان معتقدند که وارادات بی رویه، ضربه مهلکی در سال های اخیر به تولید و اشتغال کشور وارد کرده است و می گویند سکوت دولتمردان در برابر قاچاق کالا قابل تأمل است.

 
چهارشنبه - ۰۹/فروردین/۱۳۹۶

دولت موانع کار و تولید را از سر راه برنمی‌دارد/ضرورت اصلاح نظام بانکداری برای خدمت به تولید داخلی/دولت باید از واردات بی‌جا جلوگیری کند/رئیس‌جمهور پاسخگوی وعدهایش باشد

پس از اعلام شعار سال از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر "اقتصاد مقاومتی، تولید ـ اشتغال"، مسئولان کشوری از نمایندگان گرفته تا از نمایندگان مجلس گرفته تا اساتید دانشگاه ها و اقتصاددانان، بر این نکته تأکید داشتند که با دولتمردان برای تحقق عنوان سال، تنها شعار ندهند و با مبارزه با فساد مالی و اصلاح قانون حمایت از کار، در تولید کشور نقش آفرین شوند.

 
چهارشنبه - ۰۹/فروردین/۱۳۹۶

واردات مداد تراش و سنگ قبر از چین

رئیس کمیسیون آموزش عالی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مدادتراش و سنگ قبر را نیز برای ما از چین وارد می‎کنند، افزود: بر این باور هستیم که ملت این دولت را به عنوان دولتی که وفا به عهد کند نمی‎شناسد.

 
| قبلی | | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 بعدی

 
کیمیا سامانه