اقتصادی
دوشنبه - ۲۰/دی/۱۳۹۵

افزایش خود سرانه قیمت لبنیات

درحالی که سازمان حمایت از مصرف کننده و تولید کننده هرگونه افزایش قیمت محصولات لبنی را تخلف اعلام کرده است، این روزها بازار محصولات لبنی بی اجازه از جاده افزایش قیمت بالا می رود.

 
یکشنبه - ۱۹/دی/۱۳۹۵

زوایای پنهان اجرای هدفمندی یارانه‌ها

«نگاهی به اصلاحات یارانه ها در ایران؛ موفقیت‌ها، مشکلات، مناقشات و اشکالات در سال‌های 2014 - 2010 و درس‌هایی برای اصلاحات آینده » عنوان مقاله‌ای است که توسط دکتر رومن زایتک (roman zytek) و دکتر محمدرضا فرزین به رشته تحریر درآمده است.

 
یکشنبه - ۱۹/دی/۱۳۹۵

"گور خوابی" نتیجه تفکر لیبرابی در کشور است/ دولت سازندگی می گفت اگر در فرآیند تعدیل عده‌ای زیر چرخ‌های توسعه له شوند، اشکال ندارد/ رسیدگی به افراد محروم در حاشیه شهر ها وظیفه دولت است

کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به پدیده گور خوبی و علل ایجاد و پیدایش چنین مشکلاتی در کشور گفت: این نوع سبک زندگی ها نتیجه تنفکر سرمایه داری و لیبرالی برخی از مسئولین است.

 
یکشنبه - ۱۹/دی/۱۳۹۵

افزایش قیمت گوشت در آمل خودسرانه است/ جلوگیری از فعالیت دلالان عرضه دام زنده در آمل/ گلخانه‌داران و مرغداران نسبت به تامین سوخت جایگزین اقدام کنند

معاون فرماندار ویژه آمل گفت: پس از هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های نظارتی و کشتارگاه شهرستان آمل تا چند روز آینده از فعالیت واسطه‌ها و دلالان عرضه دام زنده در این شهرستان جلوگیری می‌شود.

 
شنبه - ۱۸/دی/۱۳۹۵

افزایش خودسرانه قیمت شیر تخلف است

در حالیکه صنایع لبنی افزایش قیمت شیر را به علت افزایش قیمت پاکت‌های بسته‌بندی، بی‌نیاز از تایید ستاد تنظیم بازار دانسته‌اند و خودسرانه قیمت شیر را در بازار مصرف تغییر داده‌اند، مدیر کل نظارت بر محصولات کشاورزی و مواد غذایی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت که تغییر قیمت، فرآیند خاص خود را دارد و هیچکس از این فرآیند مستثنی نیست و تخطی از این فرآیند، تخلف است.

 
شنبه - ۱۸/دی/۱۳۹۵

قیمت مرغ کاهش یافت

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی گفت: نرخ مرغ از ابتدای هفته جاری نسبت به هفته گذشته 200 تومان کاهش یافته است.

 
پنجشنبه - ۱۶/دی/۱۳۹۵

تسهیلات بی‌نظیری برای جبران خسارت ناشی از برف به مازندران ارائه شد

استاندار مازندران گفت: برای اولین بار در تاریخ استان، تسهیلات بی‌نظری برای جبران خسارت‌های ناشی از برف به کشاورزان استان ارائه شد.

 
چهارشنبه - ۱۵/دی/۱۳۹۵

حقوق 96 کارگران فعلا اعلام نشده است/ حقوقی که دولت به کارگران می دهد برای زندگی زیر خط فقر است/ دولت برای حقوق های نجومی بودجه دارد اما برای حقوق کاگران با کسری بودجه مواجه می شود

نایب رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران گفت: با توجه به این اوصاف باید به این سوال مهم پرداخت که آیا واقعا دولت بودجه کافی ندارد تا حقوقی زیر خط فقر به کارگران ندهد در حالی که اخیرا تمام رسانه ها از دریافت حقوق های نجومی توسط مدیران دولتی خبر دادند.

 
چهارشنبه - ۱۵/دی/۱۳۹۵

وزارت صنعت در چگونگی ورود شرکت‌های خارجی‌ دغدغه‌ای ندارد/پیش فروش هیوندایی غیر قانونی است

نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس با انتقاد از وزیر صنعت، معدن و تجارت به دلیل بی‌توجهی و عدم حمایت از تولیدکنندگان داخلی گفت: وزارت صنعت در چگونگی ورود شرکت‌های خارجی‌ به کشور دغدغه‌ای ندارد و این برخلاف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

 
چهارشنبه - ۱۵/دی/۱۳۹۵

دولت با واردات محصولات کشاورزی، از کشاورزان حمایت می‌کند!

آخر اون کشاورزهای بدبخت‌ خارجی هم باید اِمرار معاش کنند و اگر ما محصولاتشان را نخریم چه کسی می‌خرد؟ و این بیانگر نوع دوستی ما در سطح جهان است. و برای وجهه جهانی دولت ما، پس از ناکامی‌های هسته‌ای اخیر بسیار خوب است.

 
چهارشنبه - ۱۵/دی/۱۳۹۵

علت گرانی گوشت در بازار این روزهای مازندران

باید اذعان کنیم با گرانی گوشت، کام دلالان شیرین می‌شود اما این کام مشتریان و اقشار کم درآمد است که تلخ و تلخ‌تر می‌شود.

 
سه شنبه - ۱۴/دی/۱۳۹۵

پنج کشوری که احتمال دارد توافق نفتی اوپک را نابود کنند

لیبی، عراق، روسیه، ایران و نیجریه کشورهایی هستند که در آینده با توجه به تحولات سیاسی و منطقه‌ای احتمال دارد توافق کاهش تولیدات نفتی اوپک را نابود کنند.

 
دوشنبه - ۱۳/دی/۱۳۹۵

شیر دوباره گران شد

درحالی که سازمان حمایت صبح امروز اعلام کرد برخی صنایع لبنی را به خاطر افزایش قیمت بدون مجوز به سازمان تعزیرات حکومتی معرفی و برای آنها تشکیل پرونده داده است، باخبر شدیم، دوباره قیمت شیر کم‌چرب و پرچرب یک لیتری ۲۰۰ تومان افزایش یافت.

 
دوشنبه - ۱۳/دی/۱۳۹۵

عدم واردات مواد غذایی به بهانه حمایت از تولیدکنندگان کام دلالان را شیرین کرد/ رئیس اتحادیه بنکداران: تا ۲۰روز آینده با واردات حبوبات قیمت آن شکسته می شود

صادرات حبوبات در اوایل فصل برداشت بدون در نظر گرفتن مصرف داخلی زمینه را برای افزایش قیمت محصولات فراهم می کند و از طرفی عدم توزیع محصولات خارجی از سوی دولت به منظور حمایت از تولید کننده توان خرید را از مردم می گیرد و این یکی از بسته های حمایتی دولت از تولیدکنندگان است.

 
دوشنبه - ۱۳/دی/۱۳۹۵

رکود طلا را هم به خاک سیاه نشاند/از تعطیلی 700 واحد طلافروشی در تهران تا رد پای ظریف طلای ترکیه در ایران

گرانی بیش از حد طلا و نوسانات آن، مالیات بر ارزش افزوده و اجرت های سنگین باعث شده است این صنف دیگر رونق سابق را نداشته باشد و از یک صنف مصرفی به یک صنف لوکس تغییر جایگاه دهد.

 
| قبلی | | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 بعدی

 
کیمیا سامانه