اقتصادی
دوشنبه - ۲۹/آذر/۱۳۹۵

افزایش 100درصدی برخی اقلام آجیل/ رکود بازار آجیل در آستانه شب یلدا

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار گفت: در سه قلم نخودچی، فندق و بادام هندی افزایش 100درصدی قیمت وجود دارد که علت آن ممنوع شدن واردات بادام هندی و کمبود نخودچی و فندق است.

 
دوشنبه - ۲۹/آذر/۱۳۹۵

افزایش میزان رقم اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان به 12 هزار میلیارد تومان/ دریافت وام 3 هزار میلیاردی با وثیقه 30 میلیاردی/ یک نفر 1000 میلیارد بدهکار است!

وزیر اسبق آموزش و پرورش با بیان اینکه دولت در مسئله صندوق ذخیره فرهنگیان فرافکنی می کند عنوان کرد: هر چه تحقیقات از این صندوق بیشتر می شود، رقم اختلاس بالاتر می رود تا جایی که شواهد نشان می دهد، رقم اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان تا 12 هزار میلیارد تومان نیز رسیده است.

 
دوشنبه - ۲۹/آذر/۱۳۹۵

توزیع نامتوازن بودجه شهرداری ها در کشور/ بیش از 50درصد درآمد شهرداری ها به ساخت و ساز اختصاص دارد

قائم مقام ریاست سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشوربا اشاره به توزیع نامتوازن بودجه شهرداری ها در کشور گفت: 60 هزار میلیارد تومان بودجه شهرداری های کشور از 200 هزار تومان درشهرهای مرزی تا 3 میلیون برای هر نفر در کلانشهرهایی چون تهران و مشهد به صورتی نامتوازن توزیع شده است.

 
دوشنبه - ۲۹/آذر/۱۳۹۵

کشف 163 هزار لیتر سوخت قاچاق در یک بندر جنوبی

ماموران انتظامی میناب 163 هزار و500 لیتر سوخت قاچاق در میناب کشف کردند.

 
دوشنبه - ۲۹/آذر/۱۳۹۵

آشفته بازاری که یلدایی نیست/ یلدای سرد باغداران مازندران

یک‌شب به یلدا باقی‌مانده اما پرتقال و مرکبات مازندران که باید روی سفره مردم جا خوش کند، در صف کارخانه‌ها برای تبدیل به کنسانتره معطل مانده است.

 
دوشنبه - ۲۹/آذر/۱۳۹۵

شرایطی که برای خرید محصولات یخ‌زده در نظر گرفته‌ شده، برای کشاورز به‌صرفه نیست

قائم‌مقام خانه کشاورز گفت: شرایطی که برای خرید محصولات یخ‌زده در نظر گرفته‌شده، اصلاً برای کشاورز به‌صرفه نیست.

 
دوشنبه - ۲۹/آذر/۱۳۹۵

«ویلاسازی» راهی کوتاه برای نابودی حیات/ مازندران همچنان زیر تیغ تبدیل و تغییر اراضی کشاورزی

مهم‌ترین عوامل تخریب جنگل قاچاق چوب، قطع درختان و تبدیل جنگل به زمین زراعی برای کشت و زرع، چرای بی‌رویه دام‌ها و نیز آتش‌سوزی است.

 
دوشنبه - ۲۹/آذر/۱۳۹۵

صادرات برنج باعث تضمین تولید پایدار و خوداتکایی در این محصول می‌شود/ مرکز بین‌المللی تجارت برنج ایران زمینه‌ای برای ایجاد اقتصاد مقاومتی و امنیت غذایی

مدیرعامل مرکز بین‌المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران گفت: مرکز بین‌المللی تجارت برنج ایران به دنبال ارتباط مستقیم با کشاورز، بازار و فعالان این عرصه است تا ساماندهی لازم را صورت دهد و زمینه‌ای برای اقتصاد مقاومتی و امنیت غذایی باشد.

 
یکشنبه - ۲۸/آذر/۱۳۹۵

خالی شدن 20نفر نیرو از مدارس داخل کشور در میان سال تحصیلی/ ایجاد پست های من دراوری/ حذف ساعات اضافه کار نیروها

حرف زیبایتان در حوزه پرورشی نیز اگر چه در حرف باقی خواهد ماند جای تقدیر دارد چراکه دیگر اعتقاد ی وانگیزه ونیروی کارامدی در حوزه امورتربیتی باقی نمانده است.

 
یکشنبه - ۲۸/آذر/۱۳۹۵

جای لایحه بودجه بیمه زراعت و باغبانی در میان دولت و مجلس خالی است/ حق‌الناسی بر گردن مسئولان

دولت باید در مرحله لایحه تأمین بودجه بیمه زراعت و باغ را طراحی و به شکل طرح در مجلس مطرح کند و این نیاز به موافقت دولت دارد.

 
پنجشنبه - ۲۵/آذر/۱۳۹۵

ورود سریالی کالاهای غیرضروری/ واردات 84 میلیارد ریال غذای سگ و گربه در سال 95

در صورتی که کشور با مشکل رکود در تولید دست و پنجه می زند ورود کالاهای لوکس، غیرمصرفی و کالاهایی که امکان تولید آن در کشور وجود دارد می تواند اوضاع تولید را آشفته تر کند.

 
پنجشنبه - ۲۵/آذر/۱۳۹۵

برخی واردکنندگان تبدیل به سلطان واردات شده‌اند/ سود تولید 15 اما سود واردات 200 درصد است/ بهبود وضعیت اقتصادی با حذف مدیران لیبرال میسر می‌شود

یک کارشناس مسائل اقتصادی گفت: شیوه عمل در اقتصاد مانند مقاومت در برابرتهاجم نظامی است،ما بایدبه فرماندهان و انسان هایی که قابل اعتماد در این عرصه تکیه کنیم،اما در حال حاضر فساد مدیران را ببینید ما مدیرانی انتخاب کرده ایم که اول به فکر خود هستند و غول آن فساد مدیران است و یا باید آن را ریشه کن کنیم یا آن ها ما را ریشه کن خواهند کرد.

 
پنجشنبه - ۲۵/آذر/۱۳۹۵

مهندسی معکوس؛ رمز موفقیت کشتیرانی در ایران/ امکان صادرات قطعات کشتی به سایر کشورها در ایران

درحالیکه جوانان تحصیلکرده و خلاق ایرانی تشنه موقعیت‌های شغلی هستند، دولت با هدف نوسازی ناوگان دریایی کشور با اختصاص بودجه‌ای بالغ بر 2.5 میلیارد دلار، وارد قرارداد با صنایع کشتی سازی کره جنوبی شده است.

 
پنجشنبه - ۲۵/آذر/۱۳۹۵

قیمت خرید انواع پرتقال‌ها در مازندران

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران، قیمت پرتقال‌های درجه 1، 2 و 3 را اعلام کرد.

 
چهارشنبه - ۲۴/آذر/۱۳۹۵

چرا اقتصاددانان ثروتمند نیستند؟

شاید با وجود ثروت مفرطی که امروزه وجود دارد، فکر کنید ثروتمندترین اقتصاددان هنوز در قید حیات است. اما اشتباه می‌کنید. و حالا میخواهیم بدانیم چرا اقتصاددان ها ثروتمند نیستند؟

 
| قبلی | | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 بعدی

آخرین اخبار
 

 
کیمیا سامانه