اقتصادی
پنجشنبه - ۰۹/شهریور/۱۳۹۶

قیمت گوشت افزایش یافت

در جدیدترین گزارش بانک مرکزی ا ز قیمت کالاهای اساسی خرده فروشی، قیمت یک گروه کالایی افزایش، ۵ گروه کالایی کاهش یافت؛ در عین حال، ۵ گروه کالایی ثبات نرخ را تجربه کردند.

 
پنجشنبه - ۰۹/شهریور/۱۳۹۶

کارگران روغن نباتی جهان هم‌چنان غرق در مشکلات/ کم کاری مسئولان یا کارفرما؛ مشکل کجاست؟

با اینکه هفته دولت نیز با افتتاح و کلنگ زنی طرحهای مختلف به پایان رسید اما کارگران روغن نباتی جهان هنوز هم غرق در مشکلات به دنبال مسئولان و وعده های امیدوار کننده ها می گردند.

 
سه شنبه - ۰۷/شهریور/۱۳۹۶

فروش بی سابقه ساینا اتوماتیک

گروه خودروسازی سایپا، به مناسبت هفته‌ی دولت، پیش فروش خودروی ساینا اتوماتیک را به صورت محدود آغاز کرده است.

 
دوشنبه - ۰۶/شهریور/۱۳۹۶

جلوگیری از فرار مالیاتی در دستور کار

معاون سازمان مالیاتی گفت: جلوگیری از فرار مالیاتی به ویژه برای افراد صاحب ظرفیت و توانمندی در دستور کار است.

 
دوشنبه - ۰۶/شهریور/۱۳۹۶

کاهش ۵۸ درصدی واردات سیگار در ۵ ماهه اول سال

رییس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور واردات سیگار در پنج ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل را دارای 58 درصد کاهش اعلام کرد و گفت: تاکنون بیش از 33 هزار مجوز خرده فروشی محصولات دخانی در سراسر کشور صادر شده است.

 
دوشنبه - ۰۶/شهریور/۱۳۹۶

نقطه بحرانی بازار کار از منظر آمار/افزایش انتظار جوانان از شغل

رئیس مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار گفت:با توجه به اینکه نرخ بیکاری جمعیت جوان کشور بیش از ۲ برابر نرخ بیکاری کل است، بنابراین، وضعیت بیکاری در نقطه بحرانی قرار دارد.

 
دوشنبه - ۰۶/شهریور/۱۳۹۶

سال 91 آمریکا یک جنگ ارزی علیه ایران به راه انداخت/ نتیجه این جنگ تورم شدید در کشور بود/ بیش از آنکه اقتصاد ما از "تحریم" رنج ببرد از ناکارآمدی‌های داخلی رنجور است

عضو هیأت علمی دانشگاه های کشور گفت: اگر قوانین اقتصادی که در کشور وجود دارد به خوبی اجرا شده و همچنین مشکلات پیش پای تولیدکنندگان اندکی برطرف شود می توان گفت تاثیر اعمال تحریم‌ها بسیار کمتر از قبل خواهد بود.

 
یکشنبه - ۰۵/شهریور/۱۳۹۶

طرح کارورزی یا کار خرجی؟/ برای اشتغال سرمایه‌گذاری کنید نه برای پول‌ دادن به بیکاران

دولت اعلام کرده که تاکنون 700هزار شغل ایجاد کرده است، 700 هزار شغل ایجاد شده جزو مشاغل پایدار نیست، اینکه فردی دو ساعت کار کند که شاغل نیست.

 
یکشنبه - ۰۵/شهریور/۱۳۹۶

تیم اقتصادی دولت دوازدهم از دولت قبل ضعیف تر است/ افزودن افراد جدید به تیم اقتصادی مشکلی را حل نمی کند/ لزوم ایجاد هماهنگی از سوی رئیس جمهور در تیم اقتصادی کابینه

استاد اقتصاد دانشگاه امام صادق (ع) با اشاره به ناهماهنگی های ایجاد شده در تیم اقتصادی دولت دوازدهم با ایجاد معاونت های اقتصادی مختلف اظهارداشت: وجود نهادها و واحد های اقتصادی منسجم و هماهنگ تصمیم گیر در دولت ها می تواند کمک بازوی اقتصادی کشور باشد ولی آنچه که امروز با آن مواجه هستیم یک تیم وسیع و گسترده ناهماهنگ است.

 
شنبه - ۰۴/شهریور/۱۳۹۶

صدای پای مهر و بالا رفتن فیتیله‌‌ی قیمت البسه/ سوء استفاده برخی فروشندگان پوشاک از آغاز فصل مدرسه و دانشگاه

با نزدیک شدن به فصل شروع مدارس تب قیمت پوشاک نیز به یک‌باره بالا رفته است و عده‌‌‌ای با سوء استفاده از نیاز مردم و بدون ترس از نظارت قیمت‌‌ها را افزایش داده‌‌اند.

 
جمعه - ۰۳/شهریور/۱۳۹۶

رفع مشکلات اقتصادی و اجتماعی از دغدغه‌های مهم مردم دیار علویان

شاید دلیل تحقق نیافتن وعده‌های دولت یازدهم چیزی جز ضعف و بی‌توجهی وزرای کابینه به مشکلات اقتصادی و اجتماعی جامعه نبوده است.

 
چهارشنبه - ۰۱/شهریور/۱۳۹۶

قطع وابستگی گاز مازندران به خارج از کشور/ طلب 146 میلیارد تومانی گاز مازندران

مدیرعامل شرکت گاز مازندران با بیان اینکه سال گذشته در حوزه گازرسانی کار بزرگی در استان رقم خورد، گفت: قطع وابستگی گاز مازندران به خارج از کشور نتیجه تلاش جهادی و فعالیت‌های مستمر کارکنان و کارشناسان شرکت گاز مازندران بوده است.

 
دوشنبه - ۳۰/مرداد/۱۳۹۶

قیمت نان در آزادراه بی ثباتی/ تفاوت 2500 تومانی در یک قرص نان

قیمت متفاوت نان در نانوایی‌ها موضوعی است که خیلی اوقات با آن مواجهه هستیم از نان یارانه‌ای 500 تومانی گرفته تا نان آزاد 3 هزارتومانی و کسی هم بر این موضوع نظارتی ندارد!

 
یکشنبه - ۲۹/مرداد/۱۳۹۶

کسی نیست تا مشکلات تولیدکنندگان مازندران را حل کند/ صنعتگران تنها هستند

رئیس خانه صنعت و معدن مازندران با بیان اینکه کسی نیست تا مشکلات تولیدکنندگان را حل کند، گفت: صنعتگران با این فرض که هیچ حامی ندارند باید ادامه حیات دهند و به این یقین رسیده‌ایم که تنها هستیم.

 
شنبه - ۲۸/مرداد/۱۳۹۶

وقتی صدای پای واردات تب قیمت تخم مرغ را پایین می‌کشد/ آنفولانزای پرندگان یا احتکار؛ کدام یک باعث سیر صعودی قیمت تخم مرغ شد؟

افزایش قیمت تخم مرغ به یک باره دوباره دردهای این بازار را تازه کرده است، بازاری که هر ساله با یک تلاطم جدید در تابستان مواجه است.

 
| قبلی | | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 بعدی

 
کیمیا سامانه