اقتصادی
یکشنبه - ۰۲/مهر/۱۳۹۶

بدون سهمیه بندی بنزین مصرف سوخت در کشور قابل کنترل نیست/ تاکید مجلس بر ادامه استفاده از کارت های سوخت

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس در خصوص افزایش قیمت بنزین در سال جاری اظهارداشت: تا کنون جلسه ای در کمیسیون انرژی مجلس و در صحن مبنی بر ارائه نظرات درباره افزایش قیمت بنزین در سال جاری نداشته ایم و احتمال افزایش قیمت بنزین در سال چاری وجود ندارد.

 
یکشنبه - ۰۲/مهر/۱۳۹۶

آیا جریان های سیاسی و «ژن های خوب» سرمایه بازنشستگان را نابود می کنند؟

مدیریت سیاسی و خارج از قاعده سیاسی، ضرر دهی شرکت های زیر مجموعه و به طور کلی احتمال اخلال در فعالیت آنها از جمله مواردی است که میراث مدیریت سیاسی مدیریت جدید این صندوق است.

 
شنبه - ۰۱/مهر/۱۳۹۶

امکان افزایش قیمت سوخت در سال جاری وجود ندارد/ لزوم حفظ سهمیه بندی بنزین و کارت سوخت برای کنترل مصرف بنزین

نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به موضوع سهمیه بندی بنزین و افزایش قیمت سوخت در کشور گفت: سهمیه بندی سوخت و حفظ کارت سوخت در کشور یکی از مهم ترین دغدغه های نمایندگان مردم در مجلس است ، زیرا که یکی از مهم ترین عوامل افزایش مصرف سوخت در کشور حفظ کارت سوخت در کشور بوده است.

 
شنبه - ۰۱/مهر/۱۳۹۶

مشکلات کارگران هپکو و آذراب هنوز حل نشده است/ مسئولان نمک بر زخم کارگران نپاشند/ استاندار مرکزی به ریاست جمهوری برود و تا مشکل کارگران را حل نکرده به استان باز نگردد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس همچنین با بیان اینکه مسئولان نمک بر زخم کارگران نپاشند گفت: انتظار داریم که مسئولان نسبت به حل مشکلات کارگران هپکو و آذراب اقدامات جدی انجام دهند و نمک بر زخم آنها نپاشند.

 
شنبه - ۰۱/مهر/۱۳۹۶

سود ۴۲ میلیونی یک جوان در عرض ۱۸ ماه/ مهندس کامپیوتری که غاز می چراند!

«حمید یزدانی» جوان آذربایجانی ای است که بعد از پایان تحصیلات دانشگاهی به سراغ پرورش غاز رفته و حالا جوجه غازهایش را از بناب به عراق صادر می کند.

 
پنجشنبه - ۳۰/شهریور/۱۳۹۶

۳۱ شهریور آخرین مهلت تسویه اقساط سهام عدالت/ زمان تمدید نمی‌شود

سازمان خصوصی سازی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: پایان مهلت قانونی تسویه باقیمانده اقساط سهام عدالت توسط مشمولان ۳۱ شهریورماه امسال خواهد بود و این زمان از نظر قانونی امکان تمدید نخواهد داشت.

 
چهارشنبه - ۲۹/شهریور/۱۳۹۶

سهم ایران از بازار چادرهای مشکی چند درصد است؟

متاسفانه کشور ما بعنوان یکی از بزرگترین مصرف کنندگان چادر مشکی، تاکنون توانسته تنها ۱۰ درصد سهم بازار کشورمان را در اختیار خود بگیرد.

 
چهارشنبه - ۲۹/شهریور/۱۳۹۶

راهکارهایی برای رونق بازار مسکن

رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: از آنجا که سررسید بانکها در حوزه ارایه تسهیلات تا پایان سال در حال افزایش است، شاهد تحریک تقاضا در بازار خواهیم بود که خود، از عوامل موثر افزایش معاملات است.

 
سه شنبه - ۲۸/شهریور/۱۳۹۶

تکمیل 538 پروژه از 6200 طرح عمرانی تعریف شده در 15 سال!

تامین اعتبارات عمرانی،یکی از مهمترین عوامل در رسیدن به توسعه پایدار بوده،اما در سال های گذشته چندان محقق نشده است.

 
سه شنبه - ۲۸/شهریور/۱۳۹۶

افزایش 1.4 نرخ بیکاری در کشور/ افزایش بزهکاری های اجتماعی زیر سایه کم توجهی دولت به آمار بیکاران

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به آمار اشتغال و بیکاری موجود در کشور و پیامد های این پدیده اظهارداشت: نرخ بیکاری در کشور در سال جاری با رشد 1.6 روبرو بوده است و بنابر اعلام مرکز آمار کشور در سال جاری 12.6 درصد از جمعیت فعال کشور در لیست افراد بیکار محسوب می شوند.

 
دوشنبه - ۲۷/شهریور/۱۳۹۶

قیمت بنزین در ایران واقعی نیست/ افزایش هزینه سبد خانوار به پول بنزین ارتباطی ندارد

رییس هیات مدیره کانون انجمن صنفی جایگاه داران اختصاصی کشور با انتقاد از واقعی نبودن ارزش بنزین در ایران ،خواستار افزایش قیمت این فرآورده نفتی شد.

 
یکشنبه - ۲۶/شهریور/۱۳۹۶

قیمت جهانی شکر افزایش یافت

شورای جهانی غلات، نرخ جدید مواد غذایی در هفته منتهی به ۸ سپتامبر اعلام کرد و از افزایش قیمت روغن پالم در این هفته خبر داد.

 
یکشنبه - ۲۶/شهریور/۱۳۹۶

خجالت آور است که عده ای حقوق نجومی می گیرند ولی بازنشستگان در تهیه حداقل اقلام زندگی خود مانده اند

بمناسبت روز بازنشستگان و تکریم این عزیزان در این روز به مشکلات سد راه آنانست می پردازیم و پای درددل عده ای از این بازنشستگان می نشینیم شاید صدایشان به گوش برسد.

 
یکشنبه - ۲۶/شهریور/۱۳۹۶

«استاندارد» بهانه گرانی خودرو در سال 97!/ مردم منتظر خرید خودرو کمتر از 30 میلیون تومان نباشند

سازمان استاندارد، خودروسازان را ملزم به رعایت برخی استانداردهای جدید کرده است که کارشناسان معتقدند با تحقق این امر، قیمت خودرو افزایش خواهد یافت.

 
یکشنبه - ۲۶/شهریور/۱۳۹۶

ماجرای بنزین هایی که 4 سال آلوده بودند و یک شبه سالم شدند/ وزیر نفت؛ اولین مشتری خرید بنزین تولید داخل

نیمه دوم سال 92 بود که بحث آلاینده بودن بنزین داخل بر سر زبان ها افتاد. عده ای از کارشناسان و دوستاران محیط زیست از سرطان‌زا بودن بنزین های داخلی که در پتروشیمی های داخل و تحت شرایط تحریم تولید شده بودند، سخن گفتند تا جایی که واردات بنزین افزایش و تولید بنزین داخلی به شدت کاهش یافت.

 
| قبلی | | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 بعدی

 
کیمیا سامانه