اقتصادی
پنجشنبه - ۱۶/شهریور/۱۳۹۶

کاهش نرخ سود تسهیلات در گام دوم

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه کاهش نرخ سود تسهیلات در گام دوم اجرا می‌شود گفت: اجازه تخلف را به بانک‌ها نمی‌دهیم.

 
پنجشنبه - ۱۶/شهریور/۱۳۹۶

کدام نجومی‌بگیران تبرئه شده‌اند؟

مستشار دیوان محاسبات چگونگی رسیدگی به پرونده حقوق‌های نجومی در این دیوان را تشریح کرد.

 
پنجشنبه - ۱۶/شهریور/۱۳۹۶

لرزه کاهش نرخ سود بانکی بر اندام بازار ارز/جوانان بیکار تاوان نرخ بالای سود تسهیلات را می‌دهند

راغفر گفت: نرخ بالای سود تسهیلات منجر به بالا رفتن هزینه‌های تولید و ورشکستگی تولیدکنندگان داخلی می‌شود که به تبع آن شاهد رکود، بیکاری جوانان و افزایش فقر در کشور خواهیم بود.

 
پنجشنبه - ۱۶/شهریور/۱۳۹۶

مطالبه رهبر انقلاب برای اصلاح نظام بانکی 6 ساله شد

از 17 شهریور 90 که رهبر انقلاب از حوزه علمیه درخواست کردند به مسائل مربوط به پول و بانکداری اسلامی پاسخ‌های عملیاتی بدهند 6 سال می‌گذرد، اما همچنان نظام بانکی با انتقادات فراوانی روبه روست.

 
چهارشنبه - ۱۵/شهریور/۱۳۹۶

دو نفر از نجومی بگیر ها گفته اند باید پول هایی که به خزانه واریز کرده اند را به آنها پس بدهند/ در گزارش اول دیوان محاسبات 400 نجومی بگیر داشتیم، در گزارش اخیر همه تبرئه شدند

مدیرکل سابق برنامه‌ریزی دیوان محاسبات کشور در ادامه گفت: دیوان محاسبات باید توضیح بدهد چگون در گزارش اول اعلام کرد که حدود ۴۰۰ مدیر، رقم هایی را به عنوان حقوق نامتعارف دریافت کرده اند و براساس نامه نگاری هایی که دیوان محاسبات انجام داده است حدود ۲۳ میلیارد تومان میزان اضافه پرداختی به این افراد بوده که از آنها پس گرفته شده است، اما اکنون در گزارشی که ما داریم همه نجومی بگیران تبرئه شده اند.

 
چهارشنبه - ۱۵/شهریور/۱۳۹۶

برابری درآمد پرورش ماهی در قفس با درآمد نفت در مازندران/ لزوم سرمایه‌گذاری در این طرح پرسود

استعدادی که برای پرورش ماهی در قفس در سواحل دریای خزر بررسی و مطالعه شده، بالغ بر 350 هزار تن ظرفیت تولید است که حدود 60 درصد آن در مازندران قابل تحصیل است.

 
سه شنبه - ۱۴/شهریور/۱۳۹۶

رشد تقاضای اقساطی خودرو با کاهش نرخ سود

یک کارشناس صنعت خودرو گفت: کاهش نرخ سود سپرده و به طبع آن کاهش نرخ سود تسهیلات تاثیر قابل توجهی بر شرکتهای خودروسازی نخواهد داشت اما در حوزه لیزینگ و فروش اقساطی خودرو می‌تواند باعث افزایش تقاضا در این بخش شود.

 
سه شنبه - ۱۴/شهریور/۱۳۹۶

تدابیر بانک مرکزی برای بانکهای متخلف

یک مقام مسئول در نظام بانکی از حضور بازرسان نامحسوس در شعب بانکی خبر داد و گفت: بانک مرکزی با اعزام بازرسان نامحسوس به شعب، کنترل اجرای بخشنامه کاهش نرخ سود را به دست گرفته است.

 
سه شنبه - ۱۴/شهریور/۱۳۹۶

تراریخته قادر به تأمین غذای مردم آینده نیست/کشاورزی پایدار راهکار تامین غذای گرسنگان جهان

براساس مطالعات دو دانشگاه معتبر در آمریکا تأمین غذای مردم جهان در دهه‌های آینده تنها با انجام کشاورزی پایدار امکان‌پذیر است و محصولات تراریخته این ظرفیت را ندارد.

 
سه شنبه - ۱۴/شهریور/۱۳۹۶

واکنش رئیس مجمع واردات به گلایه‌ وزیر درباره قاچاق پوشاک/قفل شدن ثبت سفارش منجر به فساد می‌شود

رئیس مجمع واردات گفت: قفل شدن سامانه ثبت سفارش پوشاک، نتیجه‌ای جز آشفتگی بازار، هدر رفتن سرمایه تجار و جرم‌خیز شدن فضای تجارت خارجی ندارد.

 
یکشنبه - ۱۲/شهریور/۱۳۹۶

قیمتگذاری برخی کالاها آزاد شد

با دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت، درج قیمت بر روی انواع محصولات کارخانه‌ای، کنسرو، کمپوت، سس، ترشی، شور، مربا و عسل دارای بسته‌بندی، الزامی نیست.

 
یکشنبه - ۱۲/شهریور/۱۳۹۶

قیمت نفت در بازارهای جهانی کاهش یافت

قیمت هر بشکه نفت برنت برای تحویل در ماه نوامبر در پایان معاملات دیروز با ۱۱ سنت کاهش به ۵۲ دلار و ۷۵ سنت رسید.

 
یکشنبه - ۱۲/شهریور/۱۳۹۶

خیز طلا به سوی رکورد ۱۳۵۰ دلار

در نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز، هر دو گروه کارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران پیش بینی کردند روند افزایش قیمت طلا در هفته جاری ادامه خواهد یافت.

 
شنبه - ۱۱/شهریور/۱۳۹۶

سود سهام عدالت به‌زودی واریز می‌شود

رئیس هیأت مدیره اتحادیه تعاونی سهام عدالت در مازندران گفت: برای سهام‌دارانی که دارای سهم یک میلیون تومان هستند مبلغ 135 هزار تومان و برای افرادی که سهام آنان 530 هزار تومان است مبلغ 65 هزار تومان سود واریز می‌شود.

 
شنبه - ۱۱/شهریور/۱۳۹۶

پای دلال ها به حوزه «آب» هم باز شد/ فروش «مایه حیات» با قیمت هنگفت به مردم روستایی!

به واسطه کمبود آب و خشک شدن چشمه ها، تعداد زیادی از افراد با برداشت آزاد و غیر قانونی آب چشمه و چاه ها و فروش آن به قیمت های بالا به مردم، باعث داغ شدن بازار دلالی آب در بشاگرد شده اند.

 
| قبلی | | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 بعدی

 
کیمیا سامانه