اقتصادی
یکشنبه - ۱۱/تیر/۱۳۹۶

آینده‌نگری رونق اقتصاد مازندران با تدوین سند راهبردی کشاورزی/ اقتصاد مقاومتی، مفهومی که با مبانی متفاوت در جهان تجربه شده است

با پشت سر گذاشتن تمام رویدادهای اخیر کشور نباید فراموش کرد که مسائل اقتصادی با محوریت تولید و اشتغال همچنان اولویت کشور بوده و کشاورزی مازندران در این زمینه نیاز به نگاهی راهبردی دارد.

 
یکشنبه - ۱۱/تیر/۱۳۹۶

عملکرد تیم اقتصادی دولت یازدهم قابل قبول نبود/ در چهار سال گذشته شاهد مشکلات اقتصادی مانند رکود، ورشکستگی موسسات مالی و بیکاری بودیم/ لزوم تجدید نظر در تیم اقتصادی دولت

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهارداشت: تیم اقتصادی که در حال حاضر روی کار است تجربه نشان داد که توانایی حل برخی از مشکلات اقتصادی کشور را ندارد بنابراین باید تیم اقتصادی دولت دچار تغییر و تحول اساسی گردد و برنامه مدونی برای چهار سال اینده کشور از سوی دولت و تیم اقتصادی مربوطه تنظیم شود.

 
شنبه - ۱۰/تیر/۱۳۹۶

افزایش عبور پروازهای قطری از آسمان ایران

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از افزایش 17 درصدی عبور پروازهای قطری از آسمان ایران خبر داد و گفت : 10 شرکت هواپیمایی جدید به مجموع ایرلاین های کشور افزوده می‌شود.

 
شنبه - ۱۰/تیر/۱۳۹۶

بی ضابطگی ادامه دار بازار مسکنِ استیجاری/ افزایش تقاضا، صاحبخانه ها را به طمع می اندازد

ساماندهی بازار مسکن استیجاری از ضروریاتی است که در طول سالهای گذشته مورد بی توجهی قرار گرفته ،در ذیل این گزارش،راهکارهای ساماندهی مناسب این بخش مورد بحث قرار می گیرد.

 
شنبه - ۱۰/تیر/۱۳۹۶

نگرانی سیاستمداران غرب از نقض برجام توسط آمریکا/ اقدام متقابل ایران در قبال آمریکا چیست؟

نقض برجام با تحریم های اخیر آمریکا علیه ایران تا حدی آشکار بود که صدای غرب را هم در آورده است؛ با وجود اذعان غربی ها به این موضوع باید دید اقدام موثر کمیته نظارت بر برجام و تیم مذاکره کننده در قبال این بدعهدی آمریکا چه خواهد بود.

 
شنبه - ۱۰/تیر/۱۳۹۶

افزایش چشمگیر سهم ایرانی‌ها در بازار جمهوری آذربایجان/ تجارتی پرسود برای تاجران وطنی!

علاوه بر افزایش حجم مبادلات تجاری بین جمهوری آذربایجان و ایران در سال های گذشته، همکاری در زمینه های مختلف از جمله اجرای پروژه های عمرانی، همکاری در زمینه بهداشت، کشاورزی و آموزش نیز سیر صعودی داشته است

 
جمعه - ۰۹/تیر/۱۳۹۶

امنیت سرمایه‌گذار کلید توسعه پایدار اقتصادی مازندران/ استانی با ظرفیت‌های بی‌نظیر ناشکفته

جلب سرمایه و سرمایه‌گذاری راهی برای تسریع حرکت اقتصاد به‌سوی توسعه و ایجاد اشتغال است و می‌تواند به‌عنوان اهرمی برای شتاب توسعه و رشد اقتصادی به کار گرفته شود.

 
پنجشنبه - ۰۸/تیر/۱۳۹۶

رونق بازار مسکن بدون گرانی در راه است؟

بعد از ۴ سال رکود در بازار مسکن زمزمه‌های بهبود این بازار به گوش می رسد که به گفته بسیاری از کارشناسان افزایش قیمتی چندانی در این رونق دیده نمی شود.

 
چهارشنبه - ۰۷/تیر/۱۳۹۶

خواب رمضانی بازار ارز

صرافان بازار ارز پیش بینی می کنند با آغاز هفته آینده و کاهش مسایل مربوط به انتخابات ریاست جمهوری و همچنین ماه مبارک رمضان، رونق دوباره به بازار ارز بازگردد و این بازار تا پایان سال جاری با همین روند ادامه یابد.

 
یکشنبه - ۰۴/تیر/۱۳۹۶

مبلغ زکات فطره "حداقل ۷هزار تومان" اعلام شد

دفتر مقام معظم رهبری مبلغ زکات فطره برای سال ۱۳۹۶ را حداقل ۷۰۰۰ تومان اعلام کرد.

 
یکشنبه - ۰۴/تیر/۱۳۹۶

فساد ریشه‌دار توتال/ فرانسوی‌ها چه امتیازاتی گرفته‌اند؟

در حالی که موضوع فساد و رشوه توتال در ایران به اثبات رسیده، قرار است توسعه فاز۱۱پارس جنوبی در قالب قراردادهایIPC به توتال واگذار شود؛ حال آنکه چارچوب این قراردادها نیز اشکالات متعددی دارد.

 
یکشنبه - ۰۴/تیر/۱۳۹۶

یک عدد انجیر ۵ هزار تومان!

گشت مشترک تعزیرات حکومتی با حضور در یکی از هایپرهای بزرگ و معروف تهران، با کلکسیونی از تخلفات صنفی و بهداشتی در این فروشگاه مواجه شده که عرضه گران میوه و فروش هر عدد انجیر به قیمت ۵ هزار تومان از جمله اینها بود.

 
یکشنبه - ۰۴/تیر/۱۳۹۶

مردم رامهرمز در دمای بالای 50 درجه خوزستان با مشکل کمبود آب و قطعی برق مواجه اند/کاهش آب های زیرزمینی خوزستان زیر سایه اقدامات غیر کارشناسی دولت

نماینده مردم رامهرمز در مجلس گفت: با کاهش سطح آب های زیر زمینی در منطقه خوزستان امروز کشاورزی استان با مشکل و بحران کم آبی مواجه شده است؛ کشاورزی این استان در حال نابودی است و فکری اساسی برای تامین آب شرب و کشاورزی این استان انجام نشده است.

 
یکشنبه - ۰۴/تیر/۱۳۹۶

تغییر نظام بانکی کشور بعد از 30 سال/ اقدامات قابل توجهی برای اصلاح نظام بانکی شده است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت متاسفانه بعد از مهلت مقرر برای ارائه لایحه اصلاح نظام بانکی کشور پیش نویس لایحه اصلاح نظام بانکی را تنها و بعد مدت سه ماه یعنی اواخر سال گذشته به مجلس تقدیم کرد، ماهم در مجلس با توجه به پیش نویس لایحه دولت و طرح نمایندگان در این خصوص جمع بندی را انجام دادیم.

 
شنبه - ۰۳/تیر/۱۳۹۶

پرداخت سپرده‌های تا سقف ۵۰ میلیون کاسپین از ۴ تیر

رئیس‌کل بانک مرکزی از احتمال حضور نماینده سپرده‌گذاران تعاونی‌های منحله در هیات تصفیه خبر داد و گفت: پرداخت سپرده‌های تا سقف ۵۰ میلیون تومان موسسه کاسپین، از چهارم تیرماه آغاز خواهد شد.

 
| قبلی | | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 بعدی

 
کیمیا سامانه