اقتصادی
پنجشنبه - ۱۲/مرداد/۱۳۹۶

ناکارآمدی‌ اقتصادی نتیجه ناهماهنگی میان تیم اقتصادی دولت/ اصلاح نظام بانکی مهم‌ترین چالش دولت دوازدهم

علت ناکارآمدی‌هایی که امروز در بدنه اقتصاد کشور شاهد آن هستیم نبود هماهنگی میان تیم اقتصادی دولت است.

 
پنجشنبه - ۱۲/مرداد/۱۳۹۶

دولت در تسهیل شرایط خانه‌دار شدن مردم اقدام قابل قبولی نداشت/ شرایط دشوار ارائه وام مسکن نسخه شفا بخشی برای رفع مشکل متقاضیان خرید خانه نیست

نماینده مردم آمل در مجلس با عنوان اینکه دولت در تسهیل شرایط خانه‌دار شدن مردم اقدام قابل قبولی نداشت، گفت: باتوجه به اینکه وام مسکن بخش کوچکی از هزینه خرید را تامین می‌کند، نسخه شفا بخشی برای رفع مشکل متقاضیان خرید خانه نیست.

 
چهارشنبه - ۱۱/مرداد/۱۳۹۶

تورم و بیکاری، پیامدهای قطعی افزایش حجم نقدینگی

عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور گفت: افزایش حجم نقدینگی مانند یک حباب پوشالی، بدون آنکه هیچ کمکی به افزایش تولید، عرضه و ایجاد اشتغال کند، صرفا منجر به افزایش قیمت و یا همان تورم می‌شود.

 
چهارشنبه - ۱۱/مرداد/۱۳۹۶

گرما، عامل اصلی قیمت نجومی مرغ در بازار/ مرغ کیلویی 8300 تومان

رئیس اتحادیه مرغ و تخم‌مرغ مرکز مازندران گفت: به‌دلیل گرمای غیرمنتظره هوا، بسیاری از واحدهای مرغداری به‌دلیل کاهش تلفات، از حداکثر ظرفیت خود استفاده نمی‌کنند و این عامل، موجب کاهش عرضه و در نهایت افزایش قیمت شده است.

 
چهارشنبه - ۱۱/مرداد/۱۳۹۶

پرونده تغییر نرخ سود بانکی در دولت یازدهم بسته شد/ مردم تمایلی به سپرده‌گذاری ندارند

هنوز شورای پول و اعتبار نسبت به تغییر در نرخ سود بانکی تصمیم نگرفته که باجه‌نشینان، از کاهش تمایل مردم به سپرده‌گذاری خبر می‌دهند؛ در این شرایط پرونده تغییر نرخ در دولت یازدهم هم، بسته شد.

 
چهارشنبه - ۱۱/مرداد/۱۳۹۶

چراغ سبز مسئولان به چشم بادامی ها برای صید فانوس ماهیان!

بنا بر شنیده ها به تازگی برنامه ای از سوی سازمان شیلات ابلاغ شد که متقاضیان صید فانوس باید با آورده 200میلیاردی و تهیه کشتی های صنعتی تقاضای خود را به سازمان شیلات ارائه دهند که در صورت اخذ گواهینامه های خاص مجوز صید فانوس ماهیان را دریافت می کنند.

 
سه شنبه - ۱۰/مرداد/۱۳۹۶

وعده های پوچی که به داد بازار مسکن نرسید/ افزایش 25 درصدی قیمت مسکن در اوج رکود بازار

در حالی که مسئولان دولتی وعده های مختلفی برای جان گرفتن دوباره بازار مسکن داده بودند اما به نظر می رسد این وعده ها نه تنها به مرحله عمل نرسیده بلکه زمینه ساز افزایش قیمت نیز شده است.

 
دوشنبه - ۰۹/مرداد/۱۳۹۶

گره رکود بر تار و پود فرش هم نشست/ هنرمندان پشت دار قالی از عدم تامین معیشت رنج می‌‌برند

فرشبافان تبریز به امید بازگشت رونق بر بازارشان پشت دار قالی نشسته‌‌اند و گره می‌‌زنند تا گرهی از مشکلات‌‌شان باز شود.

 
یکشنبه - ۰۸/مرداد/۱۳۹۶

مسکن در دولت یازدهم متری یک میلیون تومان گران شد+ نمودار

براساس گزارش بانک مرکزی، بازار مسکن در ۴ سال گذشته با سقوط سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در ساخت و ساز، نیمه‌کاره ماندن مسکن مهر، رشد منفی و تحمیل گرانی مسکن و اجاره‌بها به مردم بوده است.

 
یکشنبه - ۰۸/مرداد/۱۳۹۶

رابطه تنگاتنگ مهارت و بیکاری/واکاوی علت استقبال کم جوانان از مراکز فنی و مهارتی

امروزه با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه تولید و اشتغال می بایست اصل تخصص و مهارت را در همه امور به کار بست چرا که آمار و ارقام نشان می دهد نبود مهارت و تخصص باعث شده است که بیکاری و مهاجرت در منطقه افزایش یابد.

 
یکشنبه - ۰۸/مرداد/۱۳۹۶

پایان مهلت بانک مرکزی/ نمایندگان تکلیف موسسات پولی بلاتکلیف را روشن کنند

آیا دستوری به نمایندگان مجلس داده شده است تا از پیگیری موضوع موسسات پولی بلاتکلیف عقب نشینی کنند؟ این پرسشی است که باید به آن پاسخی شفاف و قانع کننده داده شود.

 
شنبه - ۰۷/مرداد/۱۳۹۶

شعبده‌بازی «مرکز آمار» برای دورقمی کردن نرخ رشد اقتصادی

مرکز آمار در ادامه اقدامات سیاسی‌کارانه خود در ماه‌های اخیر، اکنون با تغییر سال پایه آماری محاسبه تولید ناخالص داخلی کشور، در یک شعبده‌بازی جدید، نرخ رشد اقتصادی سال 95 را نزدیک به 4 درصد بالا برد.

 
شنبه - ۰۷/مرداد/۱۳۹۶

کابوس واردات برنج‌های خارجی در فصل برداشت محصول

برداشت محصول برنج برای کشاورزان آنچنان حائز اهمیت است که برای حمایت از تولیدات داخلی، واردات برنج خارجی به کشور در فصل برداشت ممنوع شده‌ بود. اما با اتخاذ تصمیم جدید از سوی مسؤولان، این مدت ممنوعیت کاهش یافت.

 
پنجشنبه - ۰۵/مرداد/۱۳۹۶

پیشنهاد گرانی ۱۰درصدی آب‌وبرق در راه است/آزادسازی قیمت تا ۱۴۰۰

وزیر نیرو با بیان اینکه "هم‌اکنون درصددیم تا پیشنهاداتی برای افزایش ۱۰درصدی قیمت آب‌وبرق مطرح کنیم"، گفت: مطابق قانون برنامه ششم وزارت نیرو باید به تعدیل قیمت آب‌وبرق اقدام کند لذا تا پایان برنامه باید به قیمت واقعی برسیم.

 
پنجشنبه - ۰۵/مرداد/۱۳۹۶

دست مافیای کشاورزی در افزایش قیمت پیاز/ افزایش قیمت و خاکسپاری محصولات دستاوردِ نبود الگوی کشت

در حالی عدم توجه مسئولین به الگوی کشت سبب شده تا بسیاری از کشاورزان از کشت محصول پیاز خودداری کنند که این محصول در روز های اخیر رکوردار افزایش قیمت در کشور شده است.

 
| قبلی | | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 بعدی
 
کیمیا سامانه