اقتصادی
چهارشنبه - ۱۵/دی/۱۳۹۵

حقوق 96 کارگران فعلا اعلام نشده است/ حقوقی که دولت به کارگران می دهد برای زندگی زیر خط فقر است/ دولت برای حقوق های نجومی بودجه دارد اما برای حقوق کاگران با کسری بودجه مواجه می شود

نایب رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران گفت: با توجه به این اوصاف باید به این سوال مهم پرداخت که آیا واقعا دولت بودجه کافی ندارد تا حقوقی زیر خط فقر به کارگران ندهد در حالی که اخیرا تمام رسانه ها از دریافت حقوق های نجومی توسط مدیران دولتی خبر دادند.

 
چهارشنبه - ۱۵/دی/۱۳۹۵

وزارت صنعت در چگونگی ورود شرکت‌های خارجی‌ دغدغه‌ای ندارد/پیش فروش هیوندایی غیر قانونی است

نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس با انتقاد از وزیر صنعت، معدن و تجارت به دلیل بی‌توجهی و عدم حمایت از تولیدکنندگان داخلی گفت: وزارت صنعت در چگونگی ورود شرکت‌های خارجی‌ به کشور دغدغه‌ای ندارد و این برخلاف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

 
چهارشنبه - ۱۵/دی/۱۳۹۵

دولت با واردات محصولات کشاورزی، از کشاورزان حمایت می‌کند!

آخر اون کشاورزهای بدبخت‌ خارجی هم باید اِمرار معاش کنند و اگر ما محصولاتشان را نخریم چه کسی می‌خرد؟ و این بیانگر نوع دوستی ما در سطح جهان است. و برای وجهه جهانی دولت ما، پس از ناکامی‌های هسته‌ای اخیر بسیار خوب است.

 
چهارشنبه - ۱۵/دی/۱۳۹۵

علت گرانی گوشت در بازار این روزهای مازندران

باید اذعان کنیم با گرانی گوشت، کام دلالان شیرین می‌شود اما این کام مشتریان و اقشار کم درآمد است که تلخ و تلخ‌تر می‌شود.

 
سه شنبه - ۱۴/دی/۱۳۹۵

پنج کشوری که احتمال دارد توافق نفتی اوپک را نابود کنند

لیبی، عراق، روسیه، ایران و نیجریه کشورهایی هستند که در آینده با توجه به تحولات سیاسی و منطقه‌ای احتمال دارد توافق کاهش تولیدات نفتی اوپک را نابود کنند.

 
دوشنبه - ۱۳/دی/۱۳۹۵

شیر دوباره گران شد

درحالی که سازمان حمایت صبح امروز اعلام کرد برخی صنایع لبنی را به خاطر افزایش قیمت بدون مجوز به سازمان تعزیرات حکومتی معرفی و برای آنها تشکیل پرونده داده است، باخبر شدیم، دوباره قیمت شیر کم‌چرب و پرچرب یک لیتری ۲۰۰ تومان افزایش یافت.

 
دوشنبه - ۱۳/دی/۱۳۹۵

عدم واردات مواد غذایی به بهانه حمایت از تولیدکنندگان کام دلالان را شیرین کرد/ رئیس اتحادیه بنکداران: تا ۲۰روز آینده با واردات حبوبات قیمت آن شکسته می شود

صادرات حبوبات در اوایل فصل برداشت بدون در نظر گرفتن مصرف داخلی زمینه را برای افزایش قیمت محصولات فراهم می کند و از طرفی عدم توزیع محصولات خارجی از سوی دولت به منظور حمایت از تولید کننده توان خرید را از مردم می گیرد و این یکی از بسته های حمایتی دولت از تولیدکنندگان است.

 
دوشنبه - ۱۳/دی/۱۳۹۵

رکود طلا را هم به خاک سیاه نشاند/از تعطیلی 700 واحد طلافروشی در تهران تا رد پای ظریف طلای ترکیه در ایران

گرانی بیش از حد طلا و نوسانات آن، مالیات بر ارزش افزوده و اجرت های سنگین باعث شده است این صنف دیگر رونق سابق را نداشته باشد و از یک صنف مصرفی به یک صنف لوکس تغییر جایگاه دهد.

 
یکشنبه - ۱۲/دی/۱۳۹۵

نامهربانی مسئولان در خرید مرکبات مازندران

در حالیکه طی هفته‌های گذشته از سوی مسئولان کشوری و استانی وعده خرید مرکبات سرمادیده باغ‌های مازندران به باغداران خسارت‌دیده از طوفان و سرما داده شده بود، عمل به این وعده با نامهربانی مسئولان همراه شده است.

 
یکشنبه - ۱۲/دی/۱۳۹۵

ماندگاری مرکبات ذخیره‌سازی شده برای شب عید در هاله‌ای از ابهام/ چرا در مکان‌های نصب تابلوی خرید مرکبات خریدی انجام نمی‌شود؟

مجلس حدود یک ماه پیش مصوبه پرداخت تسهیلات و یارانه را مصوب کرد که باید دولت با تأمین بودجه برای پرداخت تسهیلات مناسب، کشاورزان را حمایت کند.

 
شنبه - ۱۱/دی/۱۳۹۵

فتونیوز/بانک مرکزی بدون محاسبه رشد 94 چطور نرخ رشد 95 را محاسبه کرد؟

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه نرخ رشد ۴.۵ درصد بدون نفت بعید است، گفت: سوالی که وجود دارد این است که بانک مرکزی نرخ رشد را نسبت به کدام معیار اعلام کرده است.

 
شنبه - ۱۱/دی/۱۳۹۵

بانک مرکزی بدون محاسبه رشد ۹۴ چطور نرخ رشد ۹۵ را محاسبه کرد؟

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه نرخ رشد ۴.۵ درصد بدون نفت بعید است، گفت: سوالی که وجود دارد این است که بانک مرکزی نرخ رشد را نسبت به کدام معیار اعلام کرده است.

 
شنبه - ۱۱/دی/۱۳۹۵

نوسانات قیمت ارز در بازار صنعت گران و تولیدکنندگان را سردرگم کرده است/ دولت برای سامان بخشیدن به وضعیت اقتصادی کشور تدبیری بیندیشد

نائب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: افزایش قیمت دلار نه تنها بازار ارز را دچار مشکل کرده بلکه موجب بی ثباتی در موارد دیگر نیز شده است؛ صنعت گران، تولیدکنندگان و وارد کنندگان دچار سردرگمی شده اند و باعث شده رکودی که در کشور بود،به جای برطرف شدن، شدت بیشتری پیدا کند.

 
چهارشنبه - ۰۸/دی/۱۳۹۵

تشخیص گوشت گوسفندی با شناسنامه‌

تشخیص انواع گوشت قرمز از گوسفند تا گوساله و بز که برای برخی از مصرف‌کنندگان با سختی همراه بود و بعضا زمینه سوء استفاده برخی قصابان و عرضه‌کنندگان این محصول را فراهم می‌کرد.

 
چهارشنبه - ۰۸/دی/۱۳۹۵

زنان بهترین مجریان شعار حمایت از تولید ملی/نقش مادران در تغییر نگرش جامعه نسبت به کالای ایرانی

توسعه اقتصادی و محقق شدن عدالت اجتماعی، چنان چه به زن به عنوان نیروی فعال و سازنده نگریسته شود، قطعاً تأثیر بسیاری در روند توسعه و افزایش کمّی و کیفی نیروی انسانی آن جامعه خواهد داشت .

 
| قبلی | | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 بعدی
 
کیمیا سامانه