اقتصادی
دوشنبه - ۲۹/آذر/۱۳۹۵

صادرات برنج باعث تضمین تولید پایدار و خوداتکایی در این محصول می‌شود/ مرکز بین‌المللی تجارت برنج ایران زمینه‌ای برای ایجاد اقتصاد مقاومتی و امنیت غذایی

مدیرعامل مرکز بین‌المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران گفت: مرکز بین‌المللی تجارت برنج ایران به دنبال ارتباط مستقیم با کشاورز، بازار و فعالان این عرصه است تا ساماندهی لازم را صورت دهد و زمینه‌ای برای اقتصاد مقاومتی و امنیت غذایی باشد.

 
یکشنبه - ۲۸/آذر/۱۳۹۵

خالی شدن 20نفر نیرو از مدارس داخل کشور در میان سال تحصیلی/ ایجاد پست های من دراوری/ حذف ساعات اضافه کار نیروها

حرف زیبایتان در حوزه پرورشی نیز اگر چه در حرف باقی خواهد ماند جای تقدیر دارد چراکه دیگر اعتقاد ی وانگیزه ونیروی کارامدی در حوزه امورتربیتی باقی نمانده است.

 
یکشنبه - ۲۸/آذر/۱۳۹۵

جای لایحه بودجه بیمه زراعت و باغبانی در میان دولت و مجلس خالی است/ حق‌الناسی بر گردن مسئولان

دولت باید در مرحله لایحه تأمین بودجه بیمه زراعت و باغ را طراحی و به شکل طرح در مجلس مطرح کند و این نیاز به موافقت دولت دارد.

 
پنجشنبه - ۲۵/آذر/۱۳۹۵

ورود سریالی کالاهای غیرضروری/ واردات 84 میلیارد ریال غذای سگ و گربه در سال 95

در صورتی که کشور با مشکل رکود در تولید دست و پنجه می زند ورود کالاهای لوکس، غیرمصرفی و کالاهایی که امکان تولید آن در کشور وجود دارد می تواند اوضاع تولید را آشفته تر کند.

 
پنجشنبه - ۲۵/آذر/۱۳۹۵

برخی واردکنندگان تبدیل به سلطان واردات شده‌اند/ سود تولید 15 اما سود واردات 200 درصد است/ بهبود وضعیت اقتصادی با حذف مدیران لیبرال میسر می‌شود

یک کارشناس مسائل اقتصادی گفت: شیوه عمل در اقتصاد مانند مقاومت در برابرتهاجم نظامی است،ما بایدبه فرماندهان و انسان هایی که قابل اعتماد در این عرصه تکیه کنیم،اما در حال حاضر فساد مدیران را ببینید ما مدیرانی انتخاب کرده ایم که اول به فکر خود هستند و غول آن فساد مدیران است و یا باید آن را ریشه کن کنیم یا آن ها ما را ریشه کن خواهند کرد.

 
پنجشنبه - ۲۵/آذر/۱۳۹۵

مهندسی معکوس؛ رمز موفقیت کشتیرانی در ایران/ امکان صادرات قطعات کشتی به سایر کشورها در ایران

درحالیکه جوانان تحصیلکرده و خلاق ایرانی تشنه موقعیت‌های شغلی هستند، دولت با هدف نوسازی ناوگان دریایی کشور با اختصاص بودجه‌ای بالغ بر 2.5 میلیارد دلار، وارد قرارداد با صنایع کشتی سازی کره جنوبی شده است.

 
پنجشنبه - ۲۵/آذر/۱۳۹۵

قیمت خرید انواع پرتقال‌ها در مازندران

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران، قیمت پرتقال‌های درجه 1، 2 و 3 را اعلام کرد.

 
چهارشنبه - ۲۴/آذر/۱۳۹۵

چرا اقتصاددانان ثروتمند نیستند؟

شاید با وجود ثروت مفرطی که امروزه وجود دارد، فکر کنید ثروتمندترین اقتصاددان هنوز در قید حیات است. اما اشتباه می‌کنید. و حالا میخواهیم بدانیم چرا اقتصاددان ها ثروتمند نیستند؟

 
چهارشنبه - ۲۴/آذر/۱۳۹۵

آغاز خرید توافقی و تضمینی کیوی و پرتقال در مازندران

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از آغاز خرید توافقی و تضمینی کیوی و مرکبات از باغداران استان خبر داد.

 
سه شنبه - ۲۳/آذر/۱۳۹۵

تداوم توقف نمادهای مهم بازار سرمایه

امروز بورس تهران روز آرامی را طی کرد که در پایان معاملات تقریبا تحرک خاصی را نسبت به روز قبل‌تر شاهد نبود. در این بازار، گروه قندی‌ها برخلاف چند روز گذشته شاهد افت قیمت بودند و از طرف دیگر گروه ساتخراج زغال سنگ با اقبال سهامداران روبه‌رو شد که البته هر سه نماد این گروه از سوی ناظر بازار بسته شدند.

 
سه شنبه - ۲۳/آذر/۱۳۹۵

افزایش قیمت نفت با اتحاد جهانی برای کاهش تولید

با موافقت تولید کنندگان مستقل به رهبری روسیه برای پیوستن به طرح کاهش میزان تولید نفت اوپک، قیمت نفت خام به اوج خود از اواسط سال 2015 رسید. این اولین توافق تولید کنندگان عضو و غیر عضو اوپک برای کاهش میزان تولید از سال 2001 است.

 
دوشنبه - ۲۲/آذر/۱۳۹۵

این قسمت؛ واردات بیش از 15 تن دندان مصنوعی به کشور

بر اساس آمار رسمی گمرک در هشت ماهه منتهی به آبان امسال، بیش از 15 تن دندان مصنوعی و پروتزهای دندان به کشور وارد شده است.

 
دوشنبه - ۲۲/آذر/۱۳۹۵

روی خوش یلدا به آجیل فروش‌ها

رئیس اتحادیه فروشندگان آجیل و خشکبار گفت: بازار فروش آجیل در آستانه شب یلدا با توجه به گذشت 9 ماه از عید نوروز و انتظار مغازه‌ دارها، رونق فراوانی می‌گیرد و رقابت در بازار مانع افزایش قیمت انواع آجیل خواهد شد.

 
دوشنبه - ۲۲/آذر/۱۳۹۵

فرودگاه رامسر زمین‌گیر باند کوتاه شده خود شد/ مردم غرب مازندران در انتظار اقدام مسؤولان

هزینه‌ای بالغ بر 100 میلیارد تومان فقط برای توسعه باند فرودگاه رامسر صرف شده است و با توجه به اعلام مسئولین فرودگاهی کشور در حال حاضر قابل استفاده نیست.

 
دوشنبه - ۲۲/آذر/۱۳۹۵

رپورتاژ زنجیره‌ای‌ها برای قراردادی با سرنوشت نامعلوم+ تصاویر

رسانه های زنجیره ای این بار هم در یک رپورتاژ قوی برای وزارت راه، سعی در به حاشیه راندن موضوعاتی مانند برخورد دو قطار و همچنین بدعهدی آمریکا در ماجرای برجام داشته اند تا از این طریق هم آخوندی را از مسیر استیضاح نجات دهند و هم دولت را از دست انتقاد ها درباره اجرایی نشدن برجام زا سوی آمریکا رهایی بخشند.

 
| قبلی | | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 بعدی

 
کیمیا سامانه