سیاسی
چهارشنبه - ۱۲/مهر/۱۳۹۶

مادر بزرگ‌‌ تحریم‌‌ها این‌‌بار با «کاتسا» از راه می‌‌رسد!/ چرا ایرانی‌‌ها نمی‌‌توانند از اعتراضات‌‌شان به نقض برجام نتیجه بگیرند؟

مفاد ۳۶ و ۳۷ برجام به‌‌ گونه‌‌ای تنظیم شده‌‌اند که اعتراض ایران به نقض برجام را بیهوده جلوه می‌‌دهند و در نهایت هیچ اتفاق خاصی رخ نمی‌‌دهد.

 
چهارشنبه - ۱۲/مهر/۱۳۹۶

استیضاح وزیر جهاد کشاورزی با 15 محور کلید خورد/از سیاسی کاری در انتصابات و خستگی وزیر تا عدم توجه به جوانگرایی و نارضایتی شدید کشاورزان

یک نماینده مجلس از آغاز طرح استیضاح محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی با 15 محور در مجلس شورای اسلامی خبر داد.

 
سه شنبه - ۱۱/مهر/۱۳۹۶

ادبیات لات‌گونه ترامپ شیوه جدید گاوچران‌ها برای تعامل با دنیا

با روی کارآمدن دونالد ترامپ در آمریکا و تصمیمات لحظه‌ای او عده‌ای معتقد هستند که این نوع ادبیات متفاوت با رویکرد آمریکا است و عده‌ای نیز نظری برخلاف آن دارند.

 
دوشنبه - ۱۰/مهر/۱۳۹۶

بیم و امیدهای اوپک

در حالی که تصمیم اوپک مبنی بر کاهش تولید با هدف ایجاد توازن در بازار به سالگرد خود نزدیک می‌شود، صاحب نظران نفتی هنوز در مورد تاثیر این تصمیم به نتیجه نرسیده‌اند و در حالی که برخی آینده روشن برای تصمیم اوپک ترسیم می‌کنند برخی دیگر بر این باورند رشد قیمتها پایدار نخواهد بود و مشکل افزایش عرضه به قوت خود باقی خواهد ماند.

 
دوشنبه - ۱۰/مهر/۱۳۹۶

«ظریف» فردا به عمان می رود

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان فردا به عمان سفر می‌کند.

 
دوشنبه - ۱۰/مهر/۱۳۹۶

تیم مذاکره کننده هسته ای ایران نامزد دریافت جایزه صلح نوبل

یک رسانه آمریکایی اعلام کرد که تیم مذاکره کننده هسته ای جمهوری اسلامی ایران که توافق برجام را به امضاء رساند از نامزدهای دریافت جایزه صلح نوبل است.

 
دوشنبه - ۱۰/مهر/۱۳۹۶

یهودیان حسابشان را از صهیونیست‌ها جدا کنند/ اگر جنگی آغاز شود فرصت ترک فلسطین را هم ندارند

دبیر کل حزب‌الله لبنان در روز عاشورا برای عزاداران حسینی در جنوب بیروت سخنرانی کرد و بشدت درباره آغاز هر جنگ جدیدی به رژیم صهیونیستی هشدار داد.

 
چهارشنبه - ۰۵/مهر/۱۳۹۶

شیر خان طومان که بود؟

تک پسر پرشروشور خانواده آقاعبدالهی وقتی لباس رزم پوشید ، وقتی هوای مبارزه با ظلم به سرش زد، وقتی راهی سوریه شد، اسمش علی بود؛ علی آقاعبدالهی . اما از وقتی که ایستاد مقابل تکفیری ها ، وقتی جنگید با دشمن، رودررو و نفس به نفس، شد شیر خان طومان. کسی که ماجرای رشادت هایش هنوز در سوریه نقل زبان هاست. همان رزمنده جوانی که عکسش را بزرگ در جبهه مقاومت سوریه زده اند و محال است فرمانده ای از شجاعت بگوید و اسم او را نیاورد؛ اسم شهید مدافع حرمی را که شباهت زیادی به شهید صیاد شیرازی داشت و حالا مایه افتخار و سربلندی پدر و مادرش است.

 
چهارشنبه - ۰۵/مهر/۱۳۹۶

همه پرسی اقلیم کرد در عراق وجاهت قانونی ندارد/مردم کرد در عراق نسبت به همه پرسی نگرانی هایی جدی دارند

کارشناس مسائل منطقه اظهار داشت: همه پرسی که در مناطقی از عراق در حال برگزاری است از وجاهت قانونی برخوردار نیست.

 
چهارشنبه - ۰۵/مهر/۱۳۹۶

همه پرسی تنش‌زا

پیامدهای همه‌پرسی استقلال کردستان عراق از همین حالا قابل رؤیت هستند. آقای بارزانی با وجود تأکید چندماهه بر غیرالزام‌آور بودن نتایج همه‌پرسی کردستان، یک روز قبل از برگزاری آن، طوری سخن گفت که تنها برداشت ممکن از آن این بود که کردستان پس از این همه‌پرسی از عراق مستقل خواهد شد.

 
چهارشنبه - ۰۵/مهر/۱۳۹۶

ممنوعیتی برای آزمایش موشک‌های ایران وجود ندارد

مدیر بخش عدم اشاعه سلاح‌های اتمی وزارت خارجه روسیه گفت: «منع قانونی در مسیر آزمایش‌های موشکی ایران وجود ندارد.»

 
چهارشنبه - ۰۵/مهر/۱۳۹۶

سیاسی شدن سپاه "حرف مزخرف" است/تبعات همه پرسی استقلال کردستان عراق

سردار حسین دهقان مشاور فرماندهی کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی و وزیر سابق دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با حضور در برنامه دستخط، به سوالات متعددی پاسخ داد.

 
چهارشنبه - ۰۵/مهر/۱۳۹۶

پایان فتنه داعش، آغاز فتنه تجزیه طلبی/ لابی صهیونیست پشت پرده آتش فتنه کردستان عراق

یک تحلیل گر مسائل سیاسی کشورمان گفت: از آنجا که آتش فتنه در یمن، عراق و سوریه در حال فروکش شدن است، سیاست صهیونیستی ـ امریکایی بر این شد تا آتش فتنه را در کردستان عراق روشن کنند و این آشوب و فتنه پیش زمینه آشوبی بزرگ در ترکیه و سوریه است.

 
سه شنبه - ۰۴/مهر/۱۳۹۶

اظهارات ترامپ از یک سیاستمدار تازه کار کاسب کار نامتعادل بعید نبود/سند تحول آموزش باید به مرحله اجرا درآید/ دفاع مقدس، الگویی برای پیروزی در همه میدان‌ها است

رئیس قوه قضاییه، دفاع مقدس و مجاهدت ملت ایران در این دوران را بهترین الگو برای پیروزی در همه میدانها و جبهه های نبرد دانست و گفت: اگر فرهنگ جهادی دوران دفاع مقدس را در همه میدانها از جمله میدان اقتصاد و فرهنگ نهادینه کنیم در این ساحت‌ها هم پیروز خواهیم بود.

 
سه شنبه - ۰۴/مهر/۱۳۹۶

روحانی «قانون مقابله با نقض حقوق بشر و اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه» را ابلاغ کرد

رییس جمهور در نامه‌‌های جداگانه ای به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت امور خارجه ، 2 قانون مصوب مجلس شورای اسلامی را جهت اجرا ابلاغ کرد.

 
| قبلی | | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 بعدی

 
کیمیا سامانه