سیاسی
دوشنبه - ۱۳/شهریور/۱۳۹۶

چگونه گالیله خودکشی کرد!

شیخ بگفتا: در این اندیشه‌ام که در دولتی به نام تدبیر و امید، اکتشافات رو به افزایش است، و هرکه از این دولت حمایت بنُماید، در زمرۀ کاشفان قرار بگیرد.

 
دوشنبه - ۱۳/شهریور/۱۳۹۶

دستور رییس‌جمهور درباره بازبینی دستورالعمل برگزاری اردوهای دانش‌آموزی

حسن روحانی تصریح کرد: دستورالعمل اردوهای دانش آموزی، ظرف یک ماه توسط وزارت آموزش و پرورش و وزارت راه و شهرسازی بازبینی جدی شود و به تصویب برسد و تا آن زمان حرکت شبانه اتوبوس های این گونه اردوها ممنوع شود.

 
دوشنبه - ۱۳/شهریور/۱۳۹۶

جاده‌ها به قربانگاه تبدیل شده اند/ این بار آخوندی عذرخواهی می کند؟!

در تمام دنیا با سوانحی چون سقوط آنتونوف، قطار سمنان و این بار حادثه جاده ای در هرمزگان، مدیر مربوطه استعفا یا برکنار می‌شد اما در ایران برخی کک شان هم نمی گزد و اصلا به روی خودشان نمی آورند که در نتیجه راهبرد اشتباه مدیریتی خود، جاده های کشور را به قربانگاه تبدیل کرده اند.

 
دوشنبه - ۱۳/شهریور/۱۳۹۶

تقدیر اصولگرا و اصلاح طلب از خدمات یک مدیر جهادی/ رمز ماندگاری نام "قالیباف" در مدیریت شهر تهران چیست؟

عملکرد دوازده ساله قالیباف در شهرداری نیازی به کتمان، تعریف و حتی تخریب ندارد چرا که بیشتر از هر کس، مردم تهران متوجه تحولات چند ساله در تهران شده اند و قطعاً هر شهرداری که روی کار بیاید می تواند اقدامات مثبت قبلی را ادامه داده و از تجربه های قالیباف در زمینه مدیریت شهری استفاده کند.

 
دوشنبه - ۱۳/شهریور/۱۳۹۶

روحانی اصلاحیه قانون خدمت سربازی را ابلاغ کرد

رئیس‌جمهور قانون مصوب مجلس را برای اجرا به وزارت کشور و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ابلاغ کرد.

 
یکشنبه - ۱۲/شهریور/۱۳۹۶

رانت و لابی، جاذبه شورا برای منفعت‌طلبان/ وقتی همه‌چیز حتی شورا هم طعم جناحی به خود می‌گیرد

اگر هر حرکتی در این مملکت دارای رنگ و لعاب جناحی سیاسی است، شما را به‌خدا شوراهای شهر و روستا را که قانون غیرسیاسی اعلام کرده است، لااقل جناحی نکنید که با این کار کشور را همواره دچار درجازدن کرده‌اید.

 
یکشنبه - ۱۲/شهریور/۱۳۹۶

چه کسی دیوان محاسبات را سیاسی کرد؟

برای اولین بار در دوره ریاست رحمانی فضلی بود که دیوان محاسبات به طور مستقیم در عرصه تبلیغات ریاست جمهوری در سال 1388 به نفع یک نامزد و علیه نامزد دیگر وارد عمل شد.

 
یکشنبه - ۱۲/شهریور/۱۳۹۶

بارزانی: کرکوک را پس نمی‏‎دهیم

رئیس منطقه کردستان عراق هشدار داد که با هر کسی بخواهد کرکوک را از کردستان بگیرد، مقابله خواهد شد.

 
یکشنبه - ۱۲/شهریور/۱۳۹۶

قرار نبود اینطور باشد/ قرار بود عدالت اجتماعی و شایسته‌ سالاری برقرار باشد

طیبه سیاوشی گفت: در مورد وزیر زن ما همیشه تلاش می‌کنیم و این گفتمانی که در کشور آغاز شده را نمی‌خواهیم محدود کنیم چرا که مخالفت با ما زیاد است اما هیچ دلیل قانونی و مشروعی برای اینکه مانع این امر شود وجود ندارد.

 
یکشنبه - ۱۲/شهریور/۱۳۹۶

اعطای جایگاه و درآمد ویژه به برخی آقازاده های ایرانی طبق قانون نانوشته/ واکنش به ژن خوب به رسانه های بیگانه رسید

به نظر می رسد که در ایران قانون نانوشته ای وجود دارد که به سیاستمدارانش این اجازه را می دهد تا به فرزندانشان کمک کنند در جایگاه هایی با درآمد و ارزش بالا مشغول به کار شوند.

 
شنبه - ۱۱/شهریور/۱۳۹۶

سفر اتباع آمریکا به کره شمالی رسما ممنوع شد

ممنوعیت سفر اتباع آمریکایی به کره شمالی از جمعه اجرایی می‌شود.

 
شنبه - ۱۱/شهریور/۱۳۹۶

آمریکا از برجام خارج نمی‌شود

پاستوری جیانلوکا» با تاکید بر این مسئله که برجام تامین کننده منافع منطقه ای آمریکاست تهدیدات ترامپ در خصوص خروج از آن را دارای کاربرد داخلی برای وی دانست.

 
شنبه - ۱۱/شهریور/۱۳۹۶

بازداشت ۳ فعال عرفان حلقه در شیراز/ ادعای سومالی علیه ایران/ ادامه پرداخت حقوق‌های نجومی

عضو کمیسیون صنایع و معادن خانه ملت با انتقاد از ادامه پرداخت حقوق‌های نجومی به اشکال مختلف، بر ضرورت آگاهی بخشی به شهروندان پیرامون میزان دریافتی مسئولان مملکتی تاکید کرد.

 
شنبه - ۱۱/شهریور/۱۳۹۶

قانون مداری و ریسک پذیری

رئیس جمهور مدعی حقوقدانی و دولت مدعی قانون مداری، ملزم‌اند بیش از دیگران به قوانین و مقررات احترام بگذارند و از قانون تخطی نکنند. نکته دوم اینکه در چارچوب قوانین، لازم است وزیران اهل خطر وریسک باشند.

 
شنبه - ۱۱/شهریور/۱۳۹۶

سران فتنه بدترین مجرمین تاریخ انقلابند/ گرسنه خوابیدن افراد برای نظام و انقلاب ننگ است/ دولت نسبت به نفوذ فتنه‌گران در تشکیلاتش حساس باشد

رئیس مجلس خبرگان گفت: مجرمین فتنه بدترین مجرمین در طول تاریخ انقلاب اسلامی هستند، چراکه مملکت را هشت ماه در آشوب نگه داشتند و طوری وانمود کردند که انقلاب و نظام در حال نابودی است.

 
| قبلی | | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 بعدی

 
کیمیا سامانه