سیاسی
چهارشنبه - ۲۲/شهریور/۱۳۹۶

لابی گری ها، حقوق های نجومی را تبرئه کرد/ طرح استیضاح عادل آذر تقدیم مجلس خواهد شد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: امروز همه دستگاه ها متوجه شدند پشمی به کلاه دیوان محاسبات اداری نیست، لذا حسابی از این ارگان نمی برند زیرا در رابطه با تخلف بزرگ حقوق های نجوی دیوان محاسبات اداری درست عمل نکرد و جرم بزرگ و تخلف چون مربوط به روسا و افرادی بود که جایگاه هایی داشتند رسیدگی نشد طبیعتا بقیه مسائل را هم قابل معامله خواهند دانست.

 
چهارشنبه - ۲۲/شهریور/۱۳۹۶

ایران تحت هیچ شرایطی اجازه بازرسی از مراکز نظامی را نخواهد داد/ بازدید از مراکز نظامی هر کشوری، نقض امنیت ملی آن کشور محسوب می‌شود

کارشناس مسائل سیاست خارجی گفت: ایران تحت هیچ شرایطی اجازه بازرسی از مراکز نظامی را نخواهد داد حتی اگر این موضوع منجر به لغو توافق ایران و 1+5 شود.

 
چهارشنبه - ۲۲/شهریور/۱۳۹۶

برخی در داخل می گویند اگر آمریکا هم از برجام خارج شود ما آن را ادامه خواهیم داد/ همین موضوع آمریکا را ترغیب می‌کند تا فشارهایش را علیه ایران افزایش دهد

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: متن برجام و مسائل مرتبط با آن طوری تنظیم شده که قابل تفسیر است و می‌توان انواع بهانه‌جویی‌ها را از آن‌ داشت.

 
سه شنبه - ۲۱/شهریور/۱۳۹۶

کمپین "سکوت انسانیت" راه‌اندازی شد

جمعی از حقوق‌دانان، فعالان سیاسی و رسانه با انتشار بیانیه‌ای از کمپین بین‌المللی"سکوت انسانیت" حمایت کردند.

 
سه شنبه - ۲۱/شهریور/۱۳۹۶

بزرگ‌ترین اشتباه تاریخ سیاسی آمریکا نزدیک است؟

رسانه‌های این روزهای آمریکا پر شده از خطر کره شمالی و برخورد اجتناب‌ناپذیر و جنگ پیشگیرانه به عنوان یگانه راه حل منطقی. جنگی که یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات تاریخ سیاسی آمریکا خواهد بود.

 
سه شنبه - ۲۱/شهریور/۱۳۹۶

اجرای بی سر و صدای FATF توسط بانک مرکزی/ خودتحریمی ایران کلید خورد

بعد از انتشار گزارش بانک مرکزی مشخص شده است که FATF قراردادی بین المللی با ابهامات گسترده که هنوز هم نظر نهایی مجلس راجع به اجرای آن مشخص نیست بدون سر و صدا در بانک های کشور در حال پیگیری و اجراست .

 
دوشنبه - ۲۰/شهریور/۱۳۹۶

راه اندازی کمپین‌های حمایت از رفراندوم اقلیم کردستان در سرزمین‌های اشغالی

سه هفته دیگر رفراندوم «استقلال کُردستان» در شمال عراق برگزار خواهد شد. مسعود بارزانی بر برگزاری این رفراندوم پافشاری می‌کند و می‌گوید: «هرگز از برگزاری رفراندوم استقلال کردستان عقب‌نشینی نخواهم کرد.»

 
دوشنبه - ۲۰/شهریور/۱۳۹۶

صدای پای یکسان‌سازی نرخ ارز/ چینش فرمانده برای بازاربدون جهش قیمتی

اگرچه دولت هنوز به صورت رسمی، اجرای یکسان سازی نرخ ارز را کلید نزده است، اما چینش صحنه از سوی فرمانده ارزی، حکایت از آن دارد که دولت در حال سبک‌سازی تعهدات خود در پرداخت ارز دولتی است.

 
دوشنبه - ۲۰/شهریور/۱۳۹۶

رای دیوان محاسبات در مورد نجومی بگیران صحیح نیست/ قوه قضائیه "جرم" نجومی بگیران را اعلام کند

عضو کمیسیون حقوقی مجلس ضمن اشاره به این که محاسبات دیوان محاسبات کشور دولتی است یادآور شد: سقف حقوق مدیران دوازده میلیون و در شرایطی خاص اندکی بیشتر در نظر گرفته شد اما شاهد هستیم دیوان محاسبات بدون توجه به فیش های نجومی چند ده میلیونی اعلام می کند نجومی بگیری وجود ندارد.

 
دوشنبه - ۲۰/شهریور/۱۳۹۶

فرآیند انتصاب‌ها در کشور "شفاف" و "واضح" نیست/ بعضی انتصاب‌ها بر اساس "پدرخواندگی" است/ در صورت نیاز برای انتخاب مدیران "قانون" تصویب می کنیم

نماینده مردم قزوین گفت: در خصوص برخی افراد این موضوع مطرح است که برای مثال فرزند یکی از مسئولان هستند و پدر یا مادرشان برای آن‌ها شغلی فراهم کرده‌اند، اما بعضی از این انتصاب‌ها بر اساس "پدرخواندگی" است و برخی افراد در پست‌ها و سمت‌های مختلف قرار می‌گیرند.

 
یکشنبه - ۱۹/شهریور/۱۳۹۶

یادآوری یک نامه به سیدحسن خمینی درباره نفاق نهضت ‌آزادی/ روایت مرحوم هاشمی از رفتار بی‌قاعده میرحسین موسوی/ خروج غیرقانونی 20 تن ذخایر آب‌سنگین از کشور!

خاطرات مرحوم هاشمی، از مزاج تندخویی و رفتارهای غیرعاقلانه میرحسین موسوی حتی در دهه 60 حکایت می‌کند.

 
یکشنبه - ۱۹/شهریور/۱۳۹۶

هر گونه تغییر در جغرافیا و مرزها، به معنی شروع تنش‌های بزرگ خواهد بود/ رایزنی رؤسای جمهور ایران و ترکیه برای کمک به مسلمانان میانمار

رؤسای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه، بر اراده دو کشور بر توسعه و تعمیق همکاری های مشترک در همه حوزه‌ها، تأکید کردند که در مسیر این روابط هیچ مانعی وجود ندارد.

 
یکشنبه - ۱۹/شهریور/۱۳۹۶

جنایت‌های میانمار جز با نیروی نظامی متوقف نمی‌شود/ مسلمانان به فکر تشکیل ناتو اسلامی باشند

مطهری با انتقاد از رویکرد کشورهای اسلامی و همچنین کشورمان در قبال کشتار مسلمانان در میانمار گفت: چرا ما مسلمانان به فکر تشکیل یک نیروی مشترک نظامی شبیه ناتو نیستیم که در اینگونه موارد وارد عمل شود.

 
یکشنبه - ۱۹/شهریور/۱۳۹۶

روایتی از محدودیت‌های آل سعود برای علما/ روحانیونی که حق پوشیدن لباس روحانیت ندارند

در سایه تبعیض مذهبی، سرکوبگری و فضای خفقان سیاسی که در عربستان سعودی موج می‌زند، روحانیون شیعی یکی از گروه هایی هستند که بیشترین فشارها و محدودیت‌ها را تحمل می‌کنند.

 
یکشنبه - ۱۹/شهریور/۱۳۹۶

انتصاب "آقازاده‌ها" باعث نارضایتی همه شده است/ این ظلم به جامعه است/ سازمان بازرسی بر روند انتصاب‌ها نظارت کند

عضو فراکسیون مستقلین مجلس در خصوص انتصاب آقازاده‌ها در پست‌های مدیریتی کشور گفت: این مسئله باعث نارضایتی همه شده، چرا این انتصاب‌ها موجب حذف شایسته‌سالاری از جامعه می‌شود و اگر شایسته‌سالاری را از جامعه حذف کنیم، مسائل و مشکلات زیادی به وجود می‌آید.

 
| قبلی | | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 بعدی

 
کیمیا سامانه