اجتماعی
شنبه - ۱۳/آبان/۱۳۹۶

چطور پاسپورت بگیریم؟

گذرنامه‌ها اغلب برای هر فردی به صورت مجزا صادر می‌شوند، اما افراد زیر ۱۸ سال به عنوان همراه در گذرنامه یکی از اقوام (اقوامی که در قانون اجازه این کار را داشته باشند) ثبت می‌شوند. اعضای خانواده‌ای هم که بخواهند گذرنامه‌شان را با یکدیگر بگیرند، می‌توانند چنین کاری را انجام دهند و در این صورت نام زن و اولاد کمتر از ۱۸ سال به عنوان همراه ثبت می‌شود.

 
شنبه - ۱۳/آبان/۱۳۹۶

ژن درمانی با بازگشت سرطان مغز مقابله می‌کند

به گفته محققان، نوع جدید ژن درمانی در مقابله با عود مجدد سرطان مغز امیدوارکننده است.

 
شنبه - ۱۳/آبان/۱۳۹۶

قیمت گوشت ثابت می‌ماند

رییس اتحادیه گوشت گوسفندی قیمت گوشت و دام زنده در اربعین حسینی را پیش بینی کرد و گفت: با توجه به عرضه مناسب دام در میادین، نوسان خاصی نخواهیم داشت.

 
شنبه - ۱۳/آبان/۱۳۹۶

به این دلایل خطرناک با موهای خیس نخوابید!

خوابیدن با موی خیس یکی از بدترین عادت هایی است که افراد بخصوص زنان دارند. اگر شما هم جزء آن دسته از آدم ها هستید که با موهای خیس به رخت خواب می روید بهتر است این عادت بد و مضر را به دلایل زیر ترک کنید.

 
چهارشنبه - ۱۰/آبان/۱۳۹۶

عوارض دندان‌های هالیوودی

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: حساس شدن دندان‌ها، پوسیدگی‌های مجدد و تغییر رنگ لبه‌ای در دندان‌ها از عوارض دندان‌های هالیوودی است.

 
چهارشنبه - ۱۰/آبان/۱۳۹۶

ماسال طبیعتی بکر و ناشناخته در شمال ایران

ماسال شهری است در استان گیلان که در جوار کوه‌های تالش قرار گرفته است. این منطقه‌ی کوهپایه‌ای با توجه به موقعیت جغرافیایی‌اش، ییلاقات متعددی دارد. از طرفی رودخانه‌ی «خالکایی» که از ارتفاعات «شاه معلم» سرچشمه می‌گیرد، از این منطقه می‌گذرد.

 
چهارشنبه - ۱۰/آبان/۱۳۹۶

چرا در آخر نماز سلام می‌گوییم؟

معنى سلام در آخر هر نماز امان است، یعنى کسى که امر پروردگار متعال را به جا آورد و به سنت پیغمبر خدا به حال خضوع و خشوع عمل کند پس او از بلاء دنیا و از عذاب آخرت در امن مى‌شود.

 
چهارشنبه - ۱۰/آبان/۱۳۹۶

باهوش‌ها بیشتر مضطربند

پژوهشگران آمریکائی در مطالعات جدید خود دریافتند بین افزایش ضریب هوش و بالا بودن احتمال بروز بیماری های روحی مانند اضطراب؛ رابطه مستقیمی بوده و افراد با هوش دو تا چهار برابر بیش از سایرین در معرض بیماری های روحی هستند.

 
چهارشنبه - ۱۰/آبان/۱۳۹۶

راهکارهای حفظ سلامت چشم

موسسه ملی پیری آمریکا در مورد نحوه حفظ سلامت بهتر چشم ها توصیه های زیر را ارائه می کند:

 
چهارشنبه - ۱۰/آبان/۱۳۹۶

این ۵ ماده غذایی را جایگزین مولتی ویتامین‌ها کنید!

سیب دارای فیبر زیاد است؛ بخصوص فیبر محلول که می‌تواند قند و کلسترول خون را تنظیم کند. سیب همچنین منبع خوبی از پتاسیم است که برای کاهش فشار خون تاثیر زیادی دارد.

 
چهارشنبه - ۱۰/آبان/۱۳۹۶

مردان بعد از پدر شدن چه تغییراتی می‌کنند؟

بین خانم‌ها و آقایان یک تفاوت بزرگی وجود دارد. اغلب مرد‌ها از وضعیت موجودشان راضی هستند و از اینکه شرایط بدون تغییر باشد خوشحال شده و احساس راحتی می‌کنند. مرد‌ها با نوسانات و تغییرات زندگی تحت تاثیر قرار نمی‌گیرند و ترجیح می‌دهند بدون کوچکترین تغییری زندگی شان را ادامه دهند.

 
چهارشنبه - ۱۰/آبان/۱۳۹۶

نیمه گمشده‌تان این ۷ وجه اشتراک را با شما دارد

ما می‌گوییم برای هر فرد چندین نیمه گمشده در دنیای واقعی وجود دارد و تنها کاری که باید بکنیم این است که یکی از آن‌ها را برای خودمان پیدا کنیم. قطعاً فکر می‌کنید کار سختی است و نمی‌دانید چطور می‌توانید تشخیص دهید که کسی نیمه گمشده شما هست یا نه.

 
چهارشنبه - ۱۰/آبان/۱۳۹۶

سامانه بارشی آخر هفته وارد می‌شود

احد وظیفه درباره وضعیت جوی روزهای آتی کشور اظهار کرد: توده گرد و خاکی که امروز از عراق وارد کشورمان شده در طی ساعات آتی نیز مرزهای غربی کشور، خوزستان، ایلام، کرمانشاه، لرستان، همدان، کردستان، آذربایجان غربی و شرقی را در برمی‌گیرد.

 
چهارشنبه - ۱۰/آبان/۱۳۹۶

این قرص از ابتلا به انواع سرطان‌ جلوگیری می‌کند

تحقیقات اخیر دانشمندان نشان می‌دهد مصرف روزانه یک قرص آسپرین می‌تواند شما را از ابتلا به انواع سرطان‌ها باز دارد.

 
سه شنبه - ۰۹/آبان/۱۳۹۶

با این ۱۰ عادت شب‌ها وزن کم کنید

چای بابونه حاوی مواد شیمیایی گیاهی است که به بهبود خواب کمک می‌کند. همچنین مطالعات نشان داده که چای بابونه به عنوان یک عامل ضد التهابی در بدن عمل می‌کند و اختلالات گوارشی و ناراحتی معده را کاهش می‌دهد ضمن به کاهش موثر وزن کمک می‌کند.

 
| قبلی | | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 بعدی
 
کیمیا سامانه