اجتماعی
شنبه - ۱۸/آذر/۱۳۹۶

گام های آهسته در سنین پیری نشانه چیست؟

طبق نتایج یک مطالعه جدید، افراد بزرگسالی که در راه رفتن مشکل دارند در معرض ریسک بالا ابتلا به بیماری های قلبی قرار دارند.

 
پنجشنبه - ۱۶/آذر/۱۳۹۶

با این عرق گیاهی، قرص‌های خواب آور را دور بریزید

اگر مشکل کم خوابی دارید حتما نیم ساعت تا 1 ساعت قبل از خواب یک لیوان عرق بهارنارنج را بنوشید.

 
پنجشنبه - ۱۶/آذر/۱۳۹۶

اکسیری برای ریه‌های سیگاری

پیاز اثر موکولیتیک (خلط آور) داشته و باعث شل شدن عضلات راه‌های تنفسی و افزایش جریان هوا به ریه‌ها می‌شود. به این ترتیب که از حفره‌ی دهان التهاب زدایی کرده و به دفع بخشی از عناصر آسیب‌رسان و بیماری‌زا کمک می‌کند

 
پنجشنبه - ۱۶/آذر/۱۳۹۶

چرا باید غذا خوردن خود را با «نمک» آغاز کنیم

امروزه بخشی از دلیل علمی چرایی توصیه به خوردن "نمک" در ابتدای غذا مشخص شده که در این مطلب به توضیح آن پرداخته‌ایم.

 
پنجشنبه - ۱۶/آذر/۱۳۹۶

هوس‌های غذایی به ما چه هشداری می‌دهند؟

هوس غذایی ناشی از میگرن ممکن است یک تا سه روز قبل از شروع سردرد‌های میگرنی شروع شود. مصرف خوراکیھای شیرین و به خصوص شکلات در افراد مبتلا شایع است.

 
پنجشنبه - ۱۶/آذر/۱۳۹۶

سندرم روده تحریک‌پذیر را جدی بگیرید

نفخ شکم حسابی کلافه‌تان کرده است؟ اسهال یا یبوست‌های دوره‌ای دست از سرتان برنمی‌دارد؟ بعضی وقت‌ها شکم‌درد آزارتان می‌دهد؟ سوء‌هاضمه دارید؟ اگر پاسخ شما به همه این سوالات مثبت است، وقت آن رسیده که به پزشک متخصص گوارش مراجعه کنید تا علت این مشکلات بررسی شود چون شاید شما هم یکی از افرادی باشید که به سندرم روده تحریک‌پذیر (‌IBS) مبتلا هستید.

 
پنجشنبه - ۱۶/آذر/۱۳۹۶

این ماهی را بخورید، آلزایمر می‌گیرید!

دکتر حمید عبدالله‌پور، عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد گیلان گفت: در بسیاری از کشور‌های جهان ماهی تیلاپیا به ماهی فقرا معروف است، چون از جیره غذایی ارزان قیمت استفاده کرده و همه چیزخوار است و تقریباً از قیمت مناسبی هم برخوردار است،

 
پنجشنبه - ۱۶/آذر/۱۳۹۶

کاهش حملات قلبی با مصرف روزانه پنیر

به گفته محققان بنیاد قلب انگلیس، با وجود اینکه پنیر چرب است، اما مصرف مقداری معین از آن می‌تواند تا حد زیادی برای در امان ماندن از بیماری‌های قلبی و سکته مغزی مؤثر باشد.

 
سه شنبه - ۱۴/آذر/۱۳۹۶

بلایی که سیگار بر سر حنجره می‌آورد

عضو انجمن رادیوتراپی و انکولوژی اروپا و ایران با اشاره به علائم ابتلا به سرطان حنجره گفت: استعمال سیگار به طور کلی عامل خطر ۳۰ درصد از سرطان ها و 95 درصد سرطان‌های حنجره است.

 
سه شنبه - ۱۴/آذر/۱۳۹۶

نرم افزار ضدتقلب امتحانی از راه رسید

تقلب امتحانی یکی از چالش های جدی در مدارس دنیاست و با پیشرفت فناوری و عرضه یک نرم افزار تازه امکان تقلب نیز به صفر رسیده است.

 
سه شنبه - ۱۴/آذر/۱۳۹۶

ماشین ظرفشویی دارها بخوانند!

ماشین ظرفشویی تقریبا در اغلب خانواده های بخصوص شهرنشین تبدیل به عضو ثابتی از آشپزخانه شده است، اما کم نیستند کسانی که از نحوه شستشوی ماشین خود رضایت کامل ندارند.

 
سه شنبه - ۱۴/آذر/۱۳۹۶

توصیه مهم به مبتلایان آسم در فصل سرما

متخصصان آسم با فرا رسیدن فصل سرما توصیه مهمی برای بیماران تنفسی و مبتلایان به آسم دارند.

 
سه شنبه - ۱۴/آذر/۱۳۹۶

دام 3 پسر هوسران برای دختر جوان

پسر جوانی که به اتهام تعرض به دخترجوان با همدستی دوستانش تحت تعقیب قضایی است زمانی که درشعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران پای میزمحاکمه ایستاد، ادعای دختر را رد کرد.

 
سه شنبه - ۱۴/آذر/۱۳۹۶

چه روزهایی در پاییز برای حجامت مناسب است

در فصل پائیز اگر هوا سرد نباشد، روزهای خوبی برای حجامت می‌توان یافت؛ در این مطلب به برخی از روزهای مناسب برای حجامت در این ماه اشاره شده است.

 
دوشنبه - ۱۳/آذر/۱۳۹۶

آمار عجیب قهوه‌خانه‌های غیرمجاز در تهران/ مهلتی که سر نمی‌آید

اخبار مربوط به تعطیلی قهوه خانه ها به ویژه قهوه خانه های غیرمجاز چند سالی است گاهی ناگهان در رسانه ها پررنگ می شود و به همان سرعت بار دیگر به سمت سردی و خاموشی می رود.

 
| قبلی | | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 بعدی

 
کیمیا سامانه