اجتماعی
سه شنبه - ۲۱/آذر/۱۳۹۶

چطور کت و شلوار دامادی بخریم

بعضی از لباس‌ها در نگاه اول چشم آدم را نمی گیرند. اما کافی است تا آنها را بپوشید تا زیبایی خاص‌شان را روی تنتان ببینید. کت و شلوارهای طوسی رنگ هم در نگاه اول همین طور است. اما کافی است ان را با بلوز سفید در نظر بگیرید تا حال و هوایتان را عوض کند.

 
سه شنبه - ۲۱/آذر/۱۳۹۶

علت این خروپف‌های عذاب آور چیست؟

خُرخُر در خواب باعث قطع تنفس حین خواب می‌شود. در واقع وقتی قطع یا کاهش تنفس به طور مکرر ایجاد شود سبب می‌شود به طور مرتب استرس خیلی زیادی به سیستم بدن وارد شود. این افراد معمولا یک خواب عمیق را تجربه نمی‌کنند، مغز آن‌ها مرتب بیدار می‌شود.

 
سه شنبه - ۲۱/آذر/۱۳۹۶

بلایی که قند خون بالا بر سر عروق می‌آورد

عروق خونی این ویژگی را به علت وجود اکسید نیتریک بدست آورده که جریان مناسب و روان خون در بدن را تسهیل می‌سازد. اما هنگامی که مقدار قند خون افزایش یابد، بر عروق خونی تأثیر گذاشته و موجب بروز عوارض متعددی می‌شود.

 
سه شنبه - ۲۱/آذر/۱۳۹۶

۹ چیز که نباید در مایکروویو قرار دهیم

درصد ظروف پلاستیکی با گرم شدن گاز‌های شیمیایی تولید می‌کنند. حتی اگر روی ظروف لیبل مخصوص مایکروویو خورده باشد باز هم آن‌ها را در مایکروفر گرم نکنید، چون مواد شیمیایی مضری را از خود تولید می‌کنند.

 
دوشنبه - ۲۰/آذر/۱۳۹۶

مضرات سیگار کشیدن زنان را بشناسید

این آگاهی عمومی وجود دارد که سیگار کشیدن برای سلامت مضر بوده و ریسک ابتلا به بیماری قلبی، سرطان، بیماری ریوی و سکته مغزی را افزایش می‌دهد.

 
دوشنبه - ۲۰/آذر/۱۳۹۶

چگونه از ایدز پیشگیری کنیم؟

استفاده از وسایل شخصی مثل تیغ، احتراز از خالکوبی و حجامت غیربهداشتی، انجام بهداشتی ختنه و ... راه‌های پیشگیری از بیماری‌اند.

 
دوشنبه - ۲۰/آذر/۱۳۹۶

کدام استان‌ها صاحب بیشترین بودجه نوسازی مدارس شدند؟

براساس لایحه بودجه سال ۹۷ میان استان‌های کشور بیشترین اعتبار مربوط به استان تهران و کمترین آن مربوط به استان سمنان است.

 
دوشنبه - ۲۰/آذر/۱۳۹۶

عاقبت اندیشی مقدمه رهایی از گرفتاری

توجه به هدف اولین نکته و از مهمترین تمرین‌هایی است که می‌تواند فکر و ذکر روز و شب مان باشد.

 
یکشنبه - ۱۹/آذر/۱۳۹۶

آلودگی خاک خطرناک‌تر از آلودگی هوا است

رئیس مرکز آموزش و تحقیقات کشاورزی مازندران با بیان اینکه آلودگی خاک خطرناک‌تر از آلودگی هوا است، گفت: اگر خاک سالمی نداشته باشیم، گیاه سالمی نخواهیم داشت و در نتیجه انسان سالمی نداریم.

 
یکشنبه - ۱۹/آذر/۱۳۹۶

توصیه‌هایی که از شما والدین خوبی می‌سازد

وقتی یک بچه دیگر خواست توپش را به زور بگیرد او ندهد، به او حالی کند با زور نمی‌توانی، اما اگر دوست داری، باهات بازی می‌کنم.

 
یکشنبه - ۱۹/آذر/۱۳۹۶

با کم‌خونی وارد اتاق عمل نشوید

مدیرعامل سازمان انتقال خون، اهدای خون محافظه‌کارانه و مدیریت خون بیماران را از مهم‌ترین اقدامات این سازمان طی چهار سال آینده دانست.

 
یکشنبه - ۱۹/آذر/۱۳۹۶

آغاز بارش‌ها از فردا در شهر‌های شمالی

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز یکشنبه ۱۹ آذرماه در اکثر نقاط کشور آسمان صاف و آفتابی خواهد بود.

 
یکشنبه - ۱۹/آذر/۱۳۹۶

تصور اشتباه مردم از داروی ایرانی

قائم مقام مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: اجازه تولید داروی داخلی زمانی داده می‌شود که از لحاظ کیفیت با برند اصلی هم‌ سطح باشد.

 
یکشنبه - ۱۹/آذر/۱۳۹۶

با همسری که اصلا نمی‌گوید دوستت دارم، چه کنم؟

قبل از هر چیز یک اصل مهم را نباید فراموش کرد و آن تفاوت زیستی- تکاملی خانم‌ها و آقایان در صحبت کردن است. خانم‌ها در صحبت کردن و کلا ارتباط کلامی، بهتر از آقایان عمل می‌کنند و به خاطر نقش‌هایشان در خانه و محیط اطرافشان این ویژگی در آن‌ها تقویت می‌شود

 
یکشنبه - ۱۹/آذر/۱۳۹۶

همایش خاک‌شناسی با چاشنی خواب

همایش خاک‌شناسی در سالن جهاد کشاورزی مازندران با چاشنی خواب همراه شد و مسئول روابط عمومی جهاد کشاورزی پشت تریبون نسبت به این موضوع اعتراض کرد.

 
| قبلی | | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 بعدی

 
کیمیا سامانه