اجتماعی
دوشنبه - ۱۵/آبان/۱۳۹۶

شناسایی پروتئینی که به درمان ام اس کمک می کند

طبق نتایج یک مطالعه جدید، پروتئین لخته کننده خون از ترمیم مغز پیشگیری کرده و ممکن است به بیماران مبتلا به ام اس کمک کند.

 
دوشنبه - ۱۵/آبان/۱۳۹۶

علت مرگ صد‌ها عروس دریایی در بندرعباس چیست؟

مدیرکل زیست بوم دریایی سازمان حفاظت محیط زیست علت مرگ عروس های دریایی را گرمای هوا و افزایش مواد مغذی در دریا اعلام کرد.

 
دوشنبه - ۱۵/آبان/۱۳۹۶

جناب آشنا راست، به راست نمی پیچد

جناب آشنا معتقد است شاید راست به سمت روحانی گردش کند اما روحانی به سمت راست گردش نمی کند و تاج زاده هم گفته روحانی باهوش تر از آن است که به سمت راست گردش کند.

 
دوشنبه - ۱۵/آبان/۱۳۹۶

دیابتی‌ها هندوانه بخورند یا نخورند؟

هندوانه نیز مانند همه میوه های دیگرحاوی مقدار زیادی قند طبیعی است. اگرچه معمولا خوردن هندوانه برای افراد دیابتیک به عنوان بخشی از رژیم غذایی شان ایرادی ندارد و بی خطر است.

 
دوشنبه - ۱۵/آبان/۱۳۹۶

در حالات روحی مختلف چه غذاهایی بخوریم؟

حتما برای شما هم پیش آمده که در زمان خوشحالی یا ناراحتی، سریع به سراغ یخچال رفته‌اید؛ آیا می‌دانید که در این زمان‌ها بهتر است چه چیزی بخورید؟

 
دوشنبه - ۱۵/آبان/۱۳۹۶

در هر ساعت چند طلاق در کشور رخ می‌دهد؟

قائم مقام مشارکت‌های اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: روزانه 493 طلاق ثبت می‌شود. یعنی هرساعت 21طلاق در کشور به ثبت می‌رسد که بخشی از این زنان مطلقه دچار آسیب شده و نیازمند حمایت بهزیستی می‌شوند.

 
دوشنبه - ۱۵/آبان/۱۳۹۶

هویت عامل حمله تگزاس شناسایی شد

تارنمای خبری ای ‌بی‌ اس گزارش داد؛ «دوین کلی» 26 ساله و عضو پیشین نیروی هوایی آمریکا به عنوان ضارب حادثه تیراندازی کور روز یکشنبه در ایالت تگزاس این کشور شناخته شد.

 
دوشنبه - ۱۵/آبان/۱۳۹۶

احیای دریاچه ارومیه با آب سدهای کردستان و دیگر استانها اشتباه است

رئیس مجمع نمایندگان کردستان درمجلس وضعیت کنونی دریاچه ارومیه رانتیجه مدیریت نامناسب آب در این منطقه خواندو گفت:حال می خواهند با آب سدهای کردستان ودیگر استان ها این دریاچه را احیاکنند.

 
یکشنبه - ۱۴/آبان/۱۳۹۶

این ۱۰ نشانه عجیب کلسترول بالا را نادیده نگیرید!

یکی از علائم اولیه کلسترول بالا، تورم و بی حسی اندام است. این واکنش اتفاق می‌افتد چون لیپیدهای انباشته از گردش خون موثر جلوگیری می‌کنند و این کار باعث کاهش اکسیژن و مواد مغذی عضلات می‌شود.

 
یکشنبه - ۱۴/آبان/۱۳۹۶

وقتی دوش حمام را باز می‌کنید چه اتفاقی می‌افتد؟

محققان معتقدند دوش حمام محیط مناسبی برای رشد باکتری‌ها است و توصیه ای هم در این باره دارند.

 
یکشنبه - ۱۴/آبان/۱۳۹۶

استفاده از دستمال کاغذی در سر شیرهای سنتی

رئیس انجمن علوم و صنایع غذایی ایران گفت: به منظور حفظ ضخامت و حالت سفتی در سرشیر هتای سنتی از دستمال کاغذی استفاده می‌شود این در حالی است که این مواد سلولزی به هیچ عنوان در بدن هضم نمی شوند.

 
شنبه - ۱۳/آبان/۱۳۹۶

سردرد، خوش‌خیم یا خطرناک؟

آنها که زندگی‌شان با طعم ناخوشایند سردرد‌های تنشی یا میگرنی در هم آمیخته است بخوبی می‌دانند این بیماری چگونه می‌تواند آنان را در انجام معمول فعالیت‌ها ناتوان کند. در واقع ناتوانی‌های ناشی از سردرد بر کیفیت درس خواندن، کار کردن، غذا خوردن، تفریح کردن و خوابیدن افراد تاثیر منفی می‌گذارد.

 
شنبه - ۱۳/آبان/۱۳۹۶

تنهایی غذا خوردن برای سلامتی مضر است

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که خوردن غذا به تنهایی توسط افراد، به ویژه مردان، آنان را در معرض خطر سندرم متابولیک قرار می‌دهد. آیا این موضوع نشان دهنده این است که تنهایی غذا خوردن به عنوان یک مسئله معضل سلامت عمومی مطرح است؟

 
شنبه - ۱۳/آبان/۱۳۹۶

توپ‌های پنیری یک میان‌ وعده خوشمزه

در یک بشقاب عمیق، یک قاشق غذاخوری موسیر، یک قاشق غذاخوری ریحان و جعفری را با یکدیگر مخلوط کنید و کنار بگذارید. در یک کاسه متوسط، پنیر خامه‌ای و پنیر بز را با یکدیگر با هم‌زن برقی مخلوط کنید.

 
شنبه - ۱۳/آبان/۱۳۹۶

لقمه‌های قارچ یک غذای ساده و خوشمزه

فر را با دمای ۱۸۰ درجه‌ی سانتیگراد گرم کنید و سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید. آن گاه پایه‌ی قارچ‌ها را در آورید و داخلشان را اندکی خالی کنید.

 
| قبلی | | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 بعدی
 
کیمیا سامانه