اجتماعی
دوشنبه - ۲۶/تیر/۱۳۹۶

مریم میرزاخانی نخبه مهاجری که حتی بیمه درمانی هم نداشت/ به پدر مریم هم ویزای سفر به آمریکا ندادند

ماجرای مریم، نمونه کوچکی از بسیاری مهاجرت هاست که توسط دانشجویان نخبه ایرانی صورت می پذیرد. نخبه ای که در آمریکا حتی بیمه درمانی هم نداشت و مجبور به تشکیل کمپین برای هزینه های درمانی خود شد. زندگی در آمریکا شرایطی را فراهم کرد که حتی به پدر مریم اجازه سفر به این کشور را ندادند و حالا نخبه جوان ایرانی در غربت، مشقت های فراوان را تحمل و برای همیشه مهاجر شد.

 
یکشنبه - ۲۵/تیر/۱۳۹۶

ثبت نام پرهزینه در مدارس دولتی

مدیران مدارس دولتی به دلیل اینکه وزارت آموزش و پرورش به آنان سرانه‌ای پرداخت نمی‌کند؛ از جیب خانواده‌ها این کمبود را جبران می‌کنند.

 
یکشنبه - ۲۵/تیر/۱۳۹۶

روحانی آسیب دیده در حادثه متروی شهرری که بود؟/ آخرین جزئیات از وضعیت روحانی مصدوم/ شهادت روحانی آمر به معروف تکذیب شد

آمران به معروف هنوز هم قربانی اراذل و اوباش و مزاحمان نوامیس مردم می‌شوند. یک روحانی این بار در مترو شهرری تا مرز جان باختن در راه امر به معروف و دفاع از ناموس، پیش رفته است.

 
شنبه - ۲۴/تیر/۱۳۹۶

آلوده‌ترین عضو بدن کجاست؟

حتی زمانی که تازه حمام کرده باشید و تازه موهای خود را شسته باشید هنوز قسمتی از بدنتان همچنان کثیف است به دلیل آنکه مقدار زیادی آلودگی در آن انباشته شده است آن قسمت ناف شماست.

 
شنبه - ۲۴/تیر/۱۳۹۶

معجزه مصرف یک قاشق سرکه سیب

نوشیدن یک قاشق غذاخوری سرکه سیب آنزیم هایی که مسئول تجزیه کربوهیدارت ها هستند را غیر فعال می کند. از این رو، این محصول از انباشت گلوکز در خون و افزایش شدید قند پیشگیری می کند.

 
شنبه - ۲۴/تیر/۱۳۹۶

پدر آتنا اصلانی: هرچه زودتر قاتل دخترم را اعدام کنید

در حالی که تلاش کارآگاهان پلیس برای رمزگشایی از جنایت‌های سریالی قاتل آتنا درجریان است، پدر آتنا خواسته‌ای جز اینکه قاتل دخترش هرچه زودتر مجازات شود، ندارد.

 
شنبه - ۲۴/تیر/۱۳۹۶

مشکل‌ترین نوع جراحی تومور مغز دنیا در قائم‌شهر انجام شد

جراح مغز و اعصاب بیمارستان ولی‌عصر(عج) قائم‌شهر با اشاره به انجام جراحی تومور مغزی در این بیمارستان گفت: جراحی انجام شده بدون عارضه بوده و مهم‌ترین و در عین حال مشکل‌ترین جراحی در بین انواع تومورهای مغزی در دنیا محسوب می‌شود.

 
شنبه - ۲۴/تیر/۱۳۹۶

وضعیت واردات روغن پالم

دکتر رسول دیناروند در خصوص آمار ضد و نقیض و متفاوت از ورود پالم به کشور، اظهارداشت: کنترل واردات پالم براساس سال شمسی محاسبه می‌شود.

 
شنبه - ۲۴/تیر/۱۳۹۶

پرونده سقوط جرثقیل مکه به کجا رسید؟

دادگاهی در عربستان به ۱۳ متهم پرونده سقوط جرثقیل در مکه در سال ۲۰۱۵ مهلت داد تا به اتهامات وارد به آنها از سوی دادستان کل این کشور پاسخ دهند.

 
شنبه - ۲۴/تیر/۱۳۹۶

دموکرات های کنگره آمریکا هم برای تحریم ایران دست به کار شدند

اعضای دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا نسخه جدیدی از طرح تحریم های ایران و روسیه را ارائه کرده اند به این امید که این پیام را به ترامپ ارسال کنند که باید موضع سختگیرانه آمریکا علیه مسکو را تداوم ببخشد.

 
شنبه - ۲۴/تیر/۱۳۹۶

زائران از جدل با ماموران سعودی در بقیع پرهیز کنند/ اطلاعات شناسنامه‌ای به همراه اطلاعات کاروان‌ها در حافظه مچ‌بندهای الکترونیکی وجود دارد

مدیرکل حراست سازمان حج و زیارت گفت: زائران ایرانی در قبرستان بقیع از بحث و جدل با ماموران امر به معروف پرهیز کنند، چرا که گاها عوامل تندرو به دنبال سوء استفاده از این فضاها هستند.

 
شنبه - ۲۴/تیر/۱۳۹۶

طرح دو فوریتی ممنوعیت استفاده از مدیران بازنشسته هفته آینده تقدیم هیئت رئیسه مجلس می‌شود

نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس از تقدیم طرح دو فوریتی استفاده از مدیران بازنشسته در هفته آینده به هیئت رئیسه مجلس خبر داد.

 
چهارشنبه - ۲۱/تیر/۱۳۹۶

آقای قرائتی سرمایه‌ ملی است/ نمی‌توانیم مثل آقای قرائتی تربیت کنیم

ضرغامی در مطلبی تحت عنوان "پابرهنه‌ها" نوشت: آقای قرائتی جزو سرمایه‌های ملی است. معتقدم همانطور که نتوانسته‌ایم بهشتی و مطهری تربیت کنیم، همانطور هم نمی‌توانیم مثل آقای قرائتی، درست با همین خصوصیات و توانمندی‌ها، به راحتی تربیت کنیم و تحویل جامعه دهیم.

 
چهارشنبه - ۲۱/تیر/۱۳۹۶

نقش مردان در حجاب زنان

کارشناس مسائل دینی گفت: باید در جامعه پارک های مخصوص زنان، استخرهای مخصوص زنان، در نظر گرفته شود وقتی مخصوص گفته می شود یعنی کاملا در اختیار زنان باشد نه اینکه یک شیفت از استخر مردان به بانوان اختصاص یابد، متاسفانه در تقسیم منابع اقتصادی هرجایی که منابع اقتصای اضافه باشد به زنان سهم می رسد که این مسئله کاملا اشتباه است.

 
چهارشنبه - ۲۱/تیر/۱۳۹۶

میزان مصرف دارو در قم از کشور بالاتر است

مدیر تامین اجتماعی قم گفت: در سال 95 بیماران تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی بالای 720هزار جمعیت در استان قم بوده که از این میزان 62هزار نفر در بیمارستان های سطح شهر بستری شدند و 12هزار و 700نفر در بیمارستان امام رضا(ع) بستری شدند، که این بار مراجعه تقریبا با سطح کشوری برابری می کند و شرایط استان قم نسبتا خوب است

 
| قبلی | | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 بعدی
 
کیمیا سامانه