اجتماعی
چهارشنبه - ۱۹/مهر/۱۳۹۶

سایه شوم طلاق بر سر خانواده‌های مازندرانی/ تحکیم بنیان خانواده با استفاده از الگوی‌های اسلامی در زندگی

تحکیم بنیان خانواده با قرار دادن الگوی اسلامی در زندگی، رعایت اصول انسانی و یادگرفتن مهارت‌های زندگی پیش از ازدواج می‌تواند کانونی گرم خانواده را مستحکم‌تر کند.

 
سه شنبه - ۱۸/مهر/۱۳۹۶

شرط سربازی برای اخذ گواهینامه حذف شد

شرط داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت از سربازی برای اخذ گواهینامه رانندگی با موافقت ستادکل نیروهای مسلح حذف شد.

 
دوشنبه - ۱۷/مهر/۱۳۹۶

افزایش سگ‌های ولگرد در شهرها نگران‌کننده است/ آغاز طرح زنده‌گیری سگ‌های ولگرد

معاون مرکز مدیریت بیماری‌‌های واگیردار وزارت بهداشت با اشاره به اینکه امروزه افزایش جمعیت شهرنشینی در زمینه بیماری هاری نگران‌کننده است، گفت: وجود سگ‌های ولگرد در جمعیت شهری که روز به روز در حال افزایش است باعث نگرانی می‌شود.

 
دوشنبه - ۱۷/مهر/۱۳۹۶

چگونه آبسه دندان را درمان کنیم؟

آبسه دندان توسط نوعی باکتری ایجاد می شود که یا از طریق پوسیدگی یا از طریق ترک دندان وارد دندان شده و تا نوک ریشه گسترش می یابد. این امر منجر به بروز درد، التهاب و توده های چرکی می شود.

 
دوشنبه - ۱۷/مهر/۱۳۹۶

عزاداری، بدعت یا سنت

مقدمه هر شوری شناخت و شعور است. تا حسین را نشناسی برایش اشک نیز نخواهی ریخت. شور و شعور حسینی همزاد و همراه هستند و در کنار یکدیگر و همپای هم باید قرار بگیرند.

 
یکشنبه - ۱۶/مهر/۱۳۹۶

جزئیات مشارکت مردم در سهام عدالت/استفاده۳۹میلیون از خدمات سامانه

از تعداد کل حدود ۴۹ میلیون نفر مشمولین سهام عدالت، تا کنون حدود ۳۹ میلیون نفر یا حدود ۸۰ درصد آنان به سامانه سهام عدالت مراجعه کردند.

 
شنبه - ۱۵/مهر/۱۳۹۶

ارتقا سلامت کلیه با این مواد غذایی

فلفل های قرمز موادی ادرارآور و آنتی اکسیدانی هستند. پس از گوارش، آنها عملکرد کلیه را بهبود می بخشند. این شرایط تخلیه مایعات باقی مانده در بافت های بدن را تسریع می کند.

 
شنبه - ۱۵/مهر/۱۳۹۶

عاقبت چند درصد به حقوق کارمندان در سال 97 اضافه می‌شود؟

پیشتر نوبخت گفته بود 5 درصد از این افزایش حقوق را ما به بودجه اضافه می کنیم و 5 درصد بقیه از طریق بهره وری خود دستگاه مربوطه و توسط خود دستگاه پرداخت می شود.

 
شنبه - ۱۵/مهر/۱۳۹۶

اهانت و بی‌بند وباری در فضای مجازی آزادی مردم است یا آزادی دشمن؟!

خطیب جمعه مشهد تاکید کرد: اهانت و بی بندوباری و هتاکی و دروغگویی نسبت به مبانی اعتقادی ما در فضای مجازی، آزادی مردم است یا آزادی دشمنان مردم؟!.

 
چهارشنبه - ۱۲/مهر/۱۳۹۶

وقوع دومین بارش پاییزی به همراه کاهش شدید دما در آسمان مازندران

مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: شاهد بارش متناوب باران، وزش باد و سرد شدن هوا تا پایان روز پنج‌شنبه در آسمان مازندران خواهیم بود.

 
سه شنبه - ۱۱/مهر/۱۳۹۶

آب خوش از گلوی مردم جنوب پایین نمی رود

در حالی مصرف آب شرب طعم دار و بوی تعفن داغ کم آبی را در پایتخت اقتصاد کشور تازه می کند که علاوه بر گلایه مردم واکنش مسئولان را نیز به همراه داشته است.

 
سه شنبه - ۱۱/مهر/۱۳۹۶

سرنوشت شوم قاتلان امام حسین (ع) پس از واقعه کربلا

قاتلان امام حسین (ع) و یاران ایشان پس از واقعه کربلا دچار سخت‌ترین بلاها شدند و به سزای اعمالشان رسیدند.

 
سه شنبه - ۱۱/مهر/۱۳۹۶

پشت پرده رشد شدید بدهی بانک های خصوصی به بانک مرکزی/ معامله‌ای که دود آن به چشم مردم می‌رود

در بده و بستان های بانکی در نهایت متضرر اصلی مردم هستند؛ چرا که بانک های خصوصی در صورت افزایش بدهی های خود به ناچار سرمایه های اصلی خود که سپرده های مردم هستند را به عنوان بدهی های کلان خود یعنی بدهی به بانک مرکزی پرداخت کرده و از طرفی حقوق سهام داران خود را پرداخت می کنند

 
سه شنبه - ۱۱/مهر/۱۳۹۶

مذاکرات در کاخ سفید درباره انتخاب عبارات برای اعلام عدم پایبندی ایران به برجام

منابع آگاه آمریکایی روز دوشنبه از مذاکراتی در کاخ سفید برای انتخاب عبارت‌پردازی‌های مربوط به عدم اعلام پایبندی ایران به برجام خبر داده‌اند.

 
دوشنبه - ۱۰/مهر/۱۳۹۶

بلندمرتبه شاهی ز صدر زین افتاد...

نه این‌که امام حسین از سرنوشت این حرکت بی‌اطلاع بود؛ نه، اینها امام بودند. مسئله‌ی معرفت امام و علم امام و آگاهی وسیع امام بالاتر از این حرفهائی است که ماها در ذهنمان میگنجد؛ بلکه به معنای ترسیم یک دستورالعمل می‌ایستد، تسلیم نمیشود، مردم را به یاری میطلبد، بعد هم وقتی یک عده‌ای پیدا میشوند ـ که همان اهل کوفه باشند ـ و اظهار میکنند که حاضرند در کنار آن بزرگوار در این راه قدم بگذارند، حضرت درخواست آنها را اجابت میکند و به طرف آنها میرود؛ بعد هم در میانه‌ی راه پشیمان نمیشود.

 
| قبلی | | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 بعدی
 
کیمیا سامانه