قانون بانکداری کشور نیازمند تغییر است/ از سال 63 تا کنون در نظام بانکی کشور تغییری ایجاد نشده است

تاریخ انتشار : شنبه - ۰۴ / آذر / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
مدیر عامل بانک توسعه صادرات با اشاره به موضوع اصلاح نظام بانکداری کشور اظهارداشت: بحث اصلاح قانون بانکداری کشور در مجلس مطرح است و کمیسیون اقتصادی مجلس نیز کمیته ای را برای این موضوع تعیین کرده است تا قانون را اصلاح کنند.
 

به گزارش سفیر هراز،

علی صالح آبادی ، مدیر عامل بانک توسعه صادرات در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی با اشاره به موضوع اصلاح نظام بانکداری کشور اظهارداشت: بحث اصلاح قانون بانکداری کشور در مجلس مطرح است و کمیسیون اقتصادی مجلس نیز کمیته ای را برای این موضوع تعیین کرده است تا قانون را اصلاح کنند.

 

وی در ادامه با اشاره به لزوم اصلاح قانون بانکداری کشور اظهارداشت : امروز با توجه به تحولاتی که در دهه های اخیر در سیستم بانکی دنیا اتفاق افتاده ضرورت دارد قانون بانکداری کشور نیز اصلاح و با متد های روز بانکداری جهان تغییراتی اساسی در انها رخ دهد که هم مطابق با بانکداری بدون ربا و اسلامی باشد و هم متناسب با تحولات بانکداری جهانی اصلاحات لازم بر قانون بانکداری کشور صورت پذیرد.

 

مدیر عامل بانک توسعه صادرات در خصوص زمان ارائه نظام بانکداری جدید در کشور تصریح کرد: هنوز اخبار قطعی در این رابطه دریافت نکرده ایم و باید مجلس هرچه سریعتر نسبت به اصلاح قانون بانکداری کشور که از سال 63 تا کنون تغییری در ان ایجاد نشده است اقدامات لازم را انجام دهد.

 


 

 

کد مطلب: MTYzNjI2
 
 
کیمیا سامانه