رئیس اداره انتقال خون شهرستان آمل خبر داد

استقبال کم‌نظیر مردم آمل از اهدای خون به زلزله‌زدگان/ نیاز خونی مرتفع شد/ نیاز گروه خونی AB+ برای بیمارن سرطانی

تاریخ انتشار : سه شنبه - ۲۳ / آبان / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
رئیس اداره انتقال خون شهرستان آمل گفت: بر اساس اعلام مدیرکل سازمان خون کشور نه تنها در مناطق زلزله‌زده بلکه در هیچ نقطه از کشور در حال حاضر نیاز به منابع خونی وجود ندارد.
استقبال کم‌نظیر مردم آمل از اهدای خون به زلزله‌زدگان/ نیاز خونی مرتفع شد/ نیاز گروه خونی AB+ برای بیمارن سرطانی
 

سعیدمفتاح در گفت‌و‌گو با خبرنگار سفیر هراز به استقبال کم‌نظیر مردم آمل در اهدای خون به زلزله‌زدگان مناطق غرب کشور اشاره کرد و گفت: پس از فاجعه زلزله غرب کشور و نیاز فراوان آسیب‌دیدگان این حادثه به خون، مردم آمل با استقبال کم‌نظیر خود با مراجعه به پایگاه انتقال خون از این طریق به هم‌وطنان زلزله‌زده یاری رسانند.

 

وی با بیان اینکه تاکنون هزار نفر به انتقال خون شهرستان برای اهدا خون مراجعه کردند، خاطرنشان کرد: از این تعداد 500 نفر موفق به خون‌دهی شدند.

 

رئیس اداره انتقال خون شهرستان آمل با اشاره به اینکه در حال حاضر نیاز خونی زلزله‌زدگان مرتفع شده است، خاطرنشان کرد: بر اساس اعلام مدیرکل سازمان خون کشور نه تنها در مناطق زلزله‌زده بلکه در هیچ نقطه از کشور در حال حاضر نیاز به منابع خونی وجود ندارد.

 

مفتاح یکی از دلایل تامین دخایر بانک خونی را تمهیدات ویژه سازمان خون در اربعین دانست و یادآور شد: مردمی که برای اهدا خون به پایگاهای انتقال خون مراجعه می کنند لازم است با همکاران سازمان انتقال خون همکاری کرده و اسامی و اطلاعات خود را در لیست ذخیره یادداشت کنند تا در موقع لزوم از این افراد استفاده شود.

 

 

وی دریافت هزینه از اهدا کنندگان خون را شایعه دانست و افزود: اهدا خون در تمامی پایگاه‌های استان و سراسر کشور رایگان و بدون هیچ هزینه انجام می‌شود.

 

رئیس انتقال خون آمل در پایان در این زمان سازمان انتقال خون نیاز به پلاکت AB+ دارد لذا جهت پلاکت فریز برای بیماران سرطانی استان مازندران نیاز مبرم داریم لذا از همشهریان عزیز برای اهدا این خون دعوت می‌شود.

 


 

 

کد مطلب: MTYzNDk0
 

آخرین اخبار
 

 
کیمیا سامانه