وقوع زمین لرزه‌ای شدید در مرز ایران و عراق

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۲۲ / آبان / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
زلزله‌ای به مقیاس 7/2 ریشتر سلیمانیه کردستان عراق را لرزاند.
 

به گزارش سفیر هراز،به نقل از مرکز زلزله نگاری کشور، زلزله‌ای به مقیاس 7/2 ریشتر سلیمانیه کردستان عراق را لرزاند. شدت این زمین لرزه به حدی بود که خاورمیانه را لرزانده است. این زمین لرزه به جز نیمی از ایران و عراق، در ترکیه، کویت، ارمنستان، اردن، لبنان، عربستان، قطر و بحرین هم حس شده است.

در بیشتر مناطق کشور نیز این زمین لرزه احساس شده است. بنا بر گزارش‌ها شهرهای زنجان، اهواز، ایلام، قم، تهران، سنندج، کرمانشاه، استان های مرکزی، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و چند شهر دیگر نیز لرزیده‌اند. همچنین خبرهایی از زلزله در شهرهای کاظمین، بغداد، اربیل، نجف و کربلای عراق هم منتشر شده است.

در مناطقی از استان مازندران نیز این زمین لرزه احساس شده و موجب ایجاد رعب و وحشت در بین خانواده‌ها شده است. هنوز از تلفات ایجاد شده از این زمین لرزه در کشور و استان خبری به دست نیامده است.

یکی از کارشناسان زمین شناسی درباره شایعات ایجاد شده در فضای مجازی در مورد فعال شدن گسل‌های  زمین لرزه در کشور گفته است: کانون زلزله در نزدیکی مرزهای ایران بوده که به علت شدت زمین لرزه، تکانه‌های آن در استان‌‌های همجوار احساس شده است.

پس لرزه‌ها ممکن است وجود داشته باشد، مردم خونسردی خود را حفظ کنند و نگرانی خاصی نیست. احساس زلزله در استان‌های مختلف به معنای فعال شدن گسل‌ها نیست و مردم به شایعات توجه نکنند.

 


 

 

کد مطلب: MTYzNDYy
 

آخرین اخبار
 

 
کیمیا سامانه