چشمی؛ آچار فرانسه عصبی و کُند/ روزبه آدم را یاد کریم باقری می‌اندازد

تاریخ انتشار : یکشنبه - ۲۱ / آبان / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
دو تن از پیشکسوتان جام جهانی رفته استقلال در خط دفاع حضور اشتباهات روزبه چشمی در خط دفاع و پنالتی دادن او را عادی دانسته و تصمیم کی روش و شفر را محترم دانستند.
 

به گزارش سفیر هراز،در حد فاصل روزهای پنجشنبه 4 آبان تا پنجشنبه 18 آبان (15 روز) روزبه چشمی مدافع ملی پوش و جوان تیم استقلال با انجام دو خطای منجر به پنالتی در محوطه جریمه دو بار باعث تنبیه شدن تیمی شد که برایش بازی می کرد. بار اول در دربی 85 که در نهایت تیم استقلال با همان تک گل نتیجه را به پرسپولیس رقیب سنتی اش واگذار کرد و بار دوم در مصاف تیم ملی با پاناما که نتیجه 2 بر صفر تیم ملی را با نتیجه دو بر یک عوض کردیم.

در این ارتباط با دو تن از مدافعان اسبق تیم های ملی و هم باشگاهی های روزبه چشمی در استقلال حرف زدیم که متن صحبت های شان ر ادامه می آید:

زرینچه: هافبک دفاعی با دفاع میانی تفاوت دارد/لابد کی روش و شفر به چشمیِ مدافع اعتقاد دارند

جواد زرینچه در گفت و گو با مشرق، در ارتباط با مصاف تیم ملی برابر پاناما گفت که بازی را ندیده است ولی از اینکه چشمی بار دیگر پنالتی داده چندان تعجب نکرد. وی در این باره اظهار داشت:« این موضوع تا حدی جای بحث دارد. در این ماه ها سرمربیان استقلال و تیم ملی از روزبه چشمی در پست دفاع میانی استفاده می کنند و او را به جای مهره های اصلی در این پست به میدان می فرستند. قطعا کی روش و شفر  به این بازیکن در این پست اعتقاد دارند که او را به میدان فرستادند وگرنه این اتفاق رخ نمی داد. جای هیچ بحثی هم نیست».

 

کاپیتان اسبق تیم ملی در این باره که گفته می شود چشمی هافبک دفاعی است ولی از او در دفاع میانی استفاده می شود افزود:« قطعا این دو پست با هم تفاوت دارند. هافبک دفاعی بی پرواتر بازی می کند و در تکل ها و تنه به تنه شدن ها با بازیکنان حریف ملاحظه کمتری در کارش لحاظ می کند. از این رو با توجه به خصوصیات فردی چشمی در نوع بازی اش که هم عصبی است هم کمی کُند، می طلبد تا این بازیکن در روند بازی اش این دو مورد را بازبینی کند».

ارسال کننده پاس گل تیم ملی به آمریکا در جام جهانی 1998 فرانسه در این باره که چشمی چطور می تواند در دفاع میانی موفق باشد توضیح داد:« پست دفاع میانی به همان اندازه اهمیت دارد که دیگر پست ها در تیم اهمیت دارند. این موضوع باید از سوی کادر فنی تیم ملی و استقلال رعایت شود. آنچه مسلم است اینکه هر دو کادر مورد اشاره به توانایی های چشمی در این پست اعتقاد دارند که از او استفاده می کنند و فقط امیدواریم که چشمی در رقابت های رسمی بیشتر مراقب باشد چون ممکن است باز هم این اشتباهات کار دست خودش و تیم ملی بدهد».

زرینچه درباره نتیجه برد تیم ملی در مصاف با پاناما گفت:« از برد تیم ملی خوشحال شدم. هر بازی تیم ملی در راه رسیدن به جام جهانی می تواند معایب کار را بیش از پیش نمایان کرده و در نهایت تیم با ایرادهای کمتری به جام جهانی برسد. البته شنیدم تیم پاناما با نفرات دوم خود به مصاف ما آمده ولی باز هم این بازی برای تیم ملی خوب بود».

صادقی: مگر مهاجمان پنالتی نمی دهند؟/چشمی مثل آچار فرانسه است

امیر حسین صادقی در گفت و گو با مشرق، درباره حضور چشمی در دفاع میانی و اینکه آیا قابلیت بازی در این پست را دارد اظهار داشت:« مدافع میانی باید قدرت سرزنی و پخش کنندگی توپ را داشته باشد که چشمی هر دو را دارد. اصلا بحث تخریبی بازی کردن مطرح نیست. اتفاقا هر دو پست مدافع میانی و هافبک دفاعی شبیه به هم هستند. چشمی در تیم امید هم در این پست بازی می کرد».

 

مدافع تیم ملی در جام جهانی 2014 برزیل با انتقاد از اینکه به چشمی و بازی اش در دفاع ایراد گرفته می شود ادامه داد:«  مگر فورواردها در محوطه پنالتی نمی دهند؟ دروازه بان هم پنالتی می کند. این حرفها نیست. او یک بازیکن تواناست و هوشمندانه بازی می کند. چشمی حکم آچار فرانسه را دارد و از آن دسته بازیکنانی است که شبیه به کریم باقری فوتبال بازی می کند. به یاد دارم کریم باقری هم مدتی در دفاع میانی تیم ملی بازی می کرد».

کاپیتان اسبق تیم استقلال خاطر نشان کرد:« روزی که داشتم از استقلال می رفتم به چشمی گفتم "چهارِ مرا بپوش و با این لباس خوب بازی کن" ...چون در او دیدم که بازیکن قابلی است. الان هم او جوان است و باید از این پنالتی ها بدهد تا تجربه کسب کند. کدام مدافعی در عمر بازی اش پنالتی نداده که او ندهد؟ او جسارت این کار را دارد و باید به او فرصت داد»

 


 

 

کد مطلب: MTYzNDQ4
 

آخرین اخبار
 

 
کیمیا سامانه