شهردار آمل گفت:

ضرورت بازنگری طرح‌های جامع و تفضیلی شهر آمل/ توزیع مالیات بر ارزش افزوده از مرکز حق شهرهای با درآمد بالا را ضایع می‌کند

تاریخ انتشار : سه شنبه - ۱۶ / آبان / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
شهردار آمل گفت: توزیع سهم شهرداری‌ها از مالیات بر ارزش افزوده از مرکز حق و تلاش شهرهایی که گردش اقتصادی بالا و از سویی دیگر هزینه‌های بالایی دارند را ضایع می‌کند.
ضرورت بازنگری طرح‌های جامع و تفضیلی شهر آمل/ توزیع مالیات بر ارزش افزوده از مرکز حق شهرهای با درآمد بالا را ضایع می‌کند
 

به گزارش سفیر هراز،  احمد امیر سلیمانی در جلسه امروز با انجمن صنفی انبوه‌سازان شهرستان آمل، با بیان اینکه در برنامه توسعه ششم این بحث که سهم شهرداری‌ها از مالیات بر ارزش افزوده باید به مرکز رود به ضرر شهرهای با گردش بالای اقتصادی است تصریح کرد: توزیع سهم شهرداری‌ها از مالیات بر ارزش افزوده از مرکز حق و تلاش شهرهایی که گردش اقتصادی بالا و از سویی دیگر هزینه‌های بالایی دارند را ضایع می‌کند.


وی با اشاره به اینکه شهر آمل بیش‌ترین فعالیت اقتصادی را نسبت به سایر شهرهای مازندران با توجه به حجم صادرات ، ایجاد اشتغال و ارتباط گسترده با شهرها و استان‌های اطراف دارد تصریح کرد: سهم شهرداری‌ها از مالیات بر ارزش افزوده، بسیاری از هزینه‌های جاری شهرداری‌های بزرگ در استان مازندران را جبران می‌کند که با تغییر رویه در پرداخت سهم شهرداری‌ها، علاوه بر ضایع شدن حق آنها مشکلات ملی عدیده‌ای را ایجاد می‌کند.


شهردار آمل اداره راه‌و‌شهرسازی‌، نظام‌مهندسی و انبوه‌سازان را از حلقه‌های صنعت ساختمان دانست و گفت: ما باید با ایجاد همایش‌های علمی و کاربردی این حلقه‌ها را متصل کنیم تا رونق ساخت‌و‌ساز را در شکل‌های مختلف شاهد باشیم.


وی با بیان اینکه شهرداری آمل از هر سرمایه‌گذاری با استقبال برخورد می‌کند، تصریح کرد: اولویت شهرداری در سال جاری وصول بدهی‌های معوق است و برای وصول حق خود که همان حق شهروندان است اقدامات موثری تاکنون انجام شد.


امیر سلیمانی روند اداری تاسیس سازمان سرمایه‌گذاری را مثبت ارزیابی کرد و گفت: با احداث این سازمان، انبوه‌سازان تاثیر‌گذاری بیشتری بر ساخت‌و‌سازهای شهری خواهند داشت.


شهردار آمل به ضرورت بازنگری طرح‌های جامع و تفضیلی اشاره کرد و گفت: متاسفانه کارشناسانی که اظهار نظر در طرح جامع و تفضیلی دارند کمتر به اوضاع اقتصادی و اجتماعی شهرها توجه می‌کنند.


وی در پایان از اعزام تیم کارشناسی به شهرهای بزرگ ایران برای تحقیق و ایجاد راهکارهای تشویقی و تخفیفی به انبوه‌سازان و سرمایه‌گذران خبر داد و یادآور شد: انجمن انبوه‌سازان شهرستان آمل نیز می‌تواند در این هیات اعزامی نمایندگانی داشته باشد.

 


 

 

کد مطلب: MTYzMzk2
 

آخرین اخبار
 

 
کیمیا سامانه