جسد کوهنورد مالزیایی با تلاش 15 ساعته به پایین دست دماوند منتقل شد + تصاویر

تاریخ انتشار : شنبه - ۰۶ / آبان / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل گفت: مراحل انتقال جسد کوهنورد مالزیایی تا ساعت 19 عصر امروز پایان یافت و جسد این کوهنورد تحویل نیروی انتظامی منطقه و سازمان آرامستان شد.
جسد کوهنورد مالزیایی با تلاش 15 ساعته به پایین دست دماوند منتقل شد + تصاویر
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، جمشید نیک‌زاد از انتقال جسد کوهنورد مالزیایی با تلاش 15 ساعته به پایین دست دماوند خبر داد و گفت: پس از یازده ماه و چهار روز جسد دومین کوهنورد مالزیایی که سال گذشته مفقود شده بود کشف شد.

 

وی با اشاره به مفقودی 2 کوهنورد در دوم آذر ماه سال گذشته در مسیر قله دماوند، اظهار کرد: سال گذشته یک گروه 12 نفره از کوهنوردان مالزیایی که قصد صعود به قله دماوند را داشتند وارد منطقه شده و پس از صعود به قله و در مسیر بازگشت متوجه مفقود شدن 2 تن از همنوردان خود و بلافاصله نیروهای امدادی جهت جست‌وجو و نجات وارد منطقه شدند.

 

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل در همین زمینه ادامه داد: با توجه به شرایط نامناسب جوی، 2 کوهنورد این گروه 12 نفره از مسیر اصلی حرکت خود خارج و به سمت دره یخار منحرف شدند که با اعلام این خبر بلافاصله تیم‌های جست‌وجو و نجات جمعیت هلال احمر و یک تیم از هیئت کوهنوردی به منطقه اعزام و پس از چند روز جست‌وجو موفق به کشف جسد یک تن از این 2 کوهنورد شدند و علی رغم تلاش‌های زیاد تیم‌های جست‌وجو و نجات نفر دوم پیدا نشد.

 

نیک‌زاد با اشاره به دریافت خبری از سوی گروه کوهنوردی آرش در عصر دیروز، تصریح کرد: پس از گذشت 11 ماه و 4 روز از این حادثه و چندین مرحله جست‌وجو، عصر روز گذشته یک گروه کوهنوردی در حال صعود به قله دماوند که از مسیر دره یخار در حال عبور بودند با این جسد رو به رو شدند و خبر را به مرکز 112 اعلام کردند.

 

وی با اشاره به اعزام تیم‌های جمعیت هلال احمر به منطقه، بیان کرد: بلافاصله با دریافت خبر از سوی گروه کوهنوردی 2 تیم تخصصی با تجهیزات کامل از جمعیت هلال احمر و کارگروه جست‌وجو و نجات هیئت کوهنوردی در ساعت 2 بامداد شنبه 6 آبان از سمت منطقه ملار وارد دره یخار شده و در ارتفاع 4 هزار و 300 متری به جسد این کوهنورد دسترسی یافته و نسبت به انتقال جسد به پایین اقدام کردند.

 

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل در پایان خاطرنشان کرد: مراحل انتقال جسد تا ساعت 17 عصر امروز پایان یافت و جسد این کوهنورد تحویل نیروی انتظامی منطقه و سازمان آرامستان شد.

 

 


 

 

کد مطلب: MTYzMjMx
 

 
کیمیا سامانه