امام جمعه لاریجان گفت:

لزوم اتمام حجت مسئولین با اروپایی‌ ها درباره تهدیدهای رئیس جمهور آمریکا/ امروز قدرت و اقتدار سپاه در دنیا به اندام دشمنان ما لرزه انداخته است

تاریخ انتشار : جمعه - ۲۱ / مهر / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
امام جمعه لاریجان گفت: امروز آمریکا، دنبال منافع خودش است. اگر مذاکره و برجام را آورد بخاطر این بود که بتوانند در پرتو آن نفوذ کند و حالا که می بیند آن نفوذ به آن شکل عملیاتی نشده به شکل دیگری عمل می‌کند.
لزوم اتمام حجت مسئولین با اروپایی‌ ها درباره تهدیدهای رئیس جمهور آمریکا/ امروز قدرت و اقتدار سپاه در دنیا به اندام دشمنان ما لرزه انداخته است
 

به گزارش سفیر هراز، حجت‌الاسلام حمید‌رضا شکری با بیان اینکه انتظار برای اعلام نظر ترامپ درباره برجام بیهوده و کاری اشتباه است و متذکر شد: باید گفت نظر آمریکا درباره برجام از قبل مشخص بوده است و اوباما هم اگر تا به امروز سر کار بود همان نظری که ترامپ امروز بیان می‌کند با لعاب‌کاری و با فضای تلطیف شده‌ای اعلام می‌کرد.


وی أساس ذات آمریکا را جنگ با ملت‌های مظلوم جهان و بردن منافع آنان و إستثمار آنها دانست و افزود: در کشور ما هم از سال ۳۲ تا به امروز آمریکا، دنبال منافع خودش است. اگر مذاکره و برجام را آورد بخاطر این  بود که بتوانند در پرتو آن نفوذ کند و حالا که می‌بیند آن نفوذ به آن شکل عملیاتی نشده به شکل دیگری عمل می‌کند.


خطیب جمعه لاریجان با اشاره به اینکه عهد شکنی آمریکا دفعه اولش نیست، یادآور شد: آمریکاه در همه  قرار دادها عهد شکنی کرده  و عهد شکن بوده است. بعضی ها می گویند برویم  در موشک  و حقوق بشر مذاکره  کنیم و تاکتیکی با آمریکا کنار بیاییم! با کی  و با چه  کسی؟ با چه برنامه ای؟ با فردی که نمی خواهد سر به تن ما باشد بنشینیم مذاکره کنیم؟!


وی با بیان اینکه آمریکا حتی برای حفظ منافعش از ملت خود هم می‌گذرد و کشته شدن مردمش مانعی برای او ندارد، تصریح کرد: چنین حکومتی چگونه می‌خواهد به کشور دیگری مانند یمن و سوریه و عراق و افغانستان و پاکستان رحم داشته باشد.

 

حجت‌الاسلام شکری با اعلام اینکه مسئولین ما باید با اروپایی‌‌ها اتمام حجت کنند و مواضع شفاف خود درباره تهدیدهای رئیس جمهور آمریکا را بیان کنند متذکر شد: اینکه منتظر بمانند اروپایی‌‌ها و یا‌ کنگره آمریکا چه می‌گویند نوعی تلف‌کردن وقت است! هیأت نظارت بر برجام نیز با تشکیل جلسه فوری پاسخ محکمی به آمریکایی‌‌ها بدهد.


وی با تشکر از حضور فرمانده جدید سپاه آمل در نماز جمعه لارجان با اشاره به اینکه سپاه یک نهاد فرا نظامی است به ‌طوری که در هر جایی انقلاب اسلامی  احساس نیاز و سپاه احساس تکلیف کند حاضر می‌شود خاطرنشان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خط مقدم دفاع از انقلاب و أرزش‌های انقلابی است.


امام جمعه لاریجان به نقش بی‌نظیر سپاه پاسدران درعرصه‌‌های مختلف فرهنگی، سیاسی، محرومیت‌زدایی و دفاع جانانه و مخلصانه از جبهه مقاومت و مظلومان  در منطقه و ایجاد امنیتِ محسوس در کشور و مبارزه با استکبار جهانی اشاره کرد و گفت: امروز قدرت و اقتدار سپاه در دنیا به اندام دشمنان ما لرزه انداخته است  و همه ما با تمام وجود از این نهاد مقدس و با ارزش دفاع خواهیم کرد و خود دشمنان اسلام به خوبی می‌دانند اگر اقدامی علیه جمهوری اسلامی ایران بکنند جوابی  قاطع و دندان‌شکن دریافت خواهند کرد.

 

وی در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه متأسفانه یکی از پدیده‌هایی مورد توجه اسلام که کمتر مورد پردازش قرار دادیم مسئله تربیت بدنی و ورزش است، خاطرنشان کرد: ورزش جزئی از اسلام و فرهنگ و پیکره دین ما است . انسان از نظر اسلام موجودی دو نیمه است نیمی از وجود جسمش است و نیم دیگر جان او است؛ همانطور که جان ما باید تربیت و پرورش پیدا کند جسم ما هم باید تربیت و پرورانده شود.

 

حجت الاسلام شکری عوامل شاد بودن جسم از منظر امام رضا (ع) را برشمرد و تصریح کرد: از نگاه ایشان هشت چیز جسم انسان را شاد می‌کند که دنیای امروز تازه به آن رسیده است اول قدم زدن و پیاده روی، دوم شنا کردن، سوم نگاه کردن به طبیعت و جنگل، چهارم هم صحبت شدن با دیگران که یکی از بزرگ‌ترین عبادات اسلامی است و در روایات ما بسیار داریم که با یکدیگر بگویید و بخندید.

 

امام جمعه لاریجان، خوردن، خوابیدن و آشامیدن معتدل، آمیزش جنسی و استعمال کردن بوی خوش را از دیگر عوامل شادی جسم عنوان کرد و افزود: پوشیدن لباس های نرم، زرد و روشن از توصیه‌های اسلام است.

 


 

 

کد مطلب: MTYzMDAy
 

 
کیمیا سامانه