فرماندار ویژه آمل:

اهمیت مدیریت بحران در پیشگیری از حوادث/ آمادگی کیله دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با هر نوع حادثه احتمالی الزامی است

تاریخ انتشار : پنجشنبه - ۲۰ / مهر / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
فرماندار ویژه آمل با اعلام اینکه موارد مطرح شده در بحث مدیریت بحران کمتر در حالت عادی کمتر به چشم می آید خاطرنشان کرد: این موارد در زمان برخورد با بحران بسیار کارآمد و کمک کننده هستند و از ضروریات مدیریت بحران است.
اهمیت مدیریت بحران در پیشگیری از حوادث/ آمادگی کیله دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با هر نوع حادثه احتمالی الزامی است
 

به گزارش سفیر هراز، سید جعفر رسولی در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان آمل با اشاره به اهمیت "پیش‌بینی و پیش‌گیری" قبل بحران اشاره کرد و گفت: اقداماتی چون اصلاح شاخه‌های درختان در مسیر خطوط انتقال برق و یا کابلی کردن این خطوط، نصب ژنراتور برای ساختمان‌های عمومی و اداری، چاه‌های آب شرب و منبع مخازن برای تامین آب در مواقع اضطراری، تهیه سوخت و وسایل گرمایشی جایگزین، لایروبی انهار و مدیریت منابع و تجهیزات امدادی و عمرانی در شهرداری‌ها، اداره راه و هلال احمر و اقداماتی از این قبیل، مصداق 2 اصل اولیه پیش‌بینی و پیش‌گیری در مدیریت بحران است.

 

وی با اعلام اینکه موارد مطرح شده در بحث مدیریت بحران کمتر در حالت عادی کمتر به چشم می آید خاطرنشان کرد: این موارد در زمان برخورد با بحران بسیار کارآمد و کمک کننده هستند و از ضروریات مدیریت بحران است.


 فرماندار ویژه آمل با توجه به فرارسیدن فصل پاییز و زمستان و تکثر وقوع حوادث طبیعی فصلی ناشی از بارندگی باران، برف و کولاک در مناطق کوهستانی تصریح کرد: کلیه دستگاه های اجرایی باید در راستای ارتقاء آمادگی به منظور مقابله با هر نوع حادثه احتمالی اقدامات لازم را انجام دهند.

 

وی پاکسازی معابر، آبراهه‌ها و زیرگذر جاده‌ها را از تمهیدات قابل اجرا برای پیش‌گیری هرگونه حادثه احتمالی عنوان کرد و افزود: پاکسازی در مجموعه درون شهری بالاخص مسیل ها و رودخانه های داخل شهری توسط شهرداری‌ها و پاکسازی و لایروبی انهار توسط دهیاری‌ها و شهرداری‌ها انجام شود.


رسولی در ادامه رصد و بازبینی دوره‌ای پل‌های کم ارتفاع توسط دستگاه‌های اجرائی را ضروری دانست و متذکر شد: تامین انرژی، ذخیره سازی امکانات و سوخت مورد نیاز کشور در بخش‌های مختلف، بویژه نیروگاه‌ها، نانوایی‌ها، مراکز درمانی و خدماتی، راهدارخانه و روستاهای مناطق کوهستانی از ضروریات اقدامات پیش‌گیرانه است.


وی آمادگی و اطلاع رسانی به موقع به کشاورزان و باغداران در جهت پیشگیری از سرمازدگی را یکی دیگر از اقدامات پیش‌گیرانه دانست و ادامه داد: واحد‌های حمل و نقل جاده‌ای در مسیرهایی که احتمال سیلاب و کولاک و یخبندان و جمعیت هلال احمر در بخش‌های امداد و نجات، تجهیز پایگاه های امدادی و اسکان اضطراری بویژه در پلور و گزنک و کهرود باید آمادگی کامل را برخوردار باشند.


فرماندار آمل به تخلیه حاشیه‌نشینان رودخانه‌ها و سکونتگاه‌های پرخطر و شاخه زنی درختان در مسیرهای خطوط انتقال برق در مسیرهای شهری و روستایی اشاره کرد و گفت: کنترل و نظارت سردهنه انهار زراعی و مراقبت جنگل‌ها در برابر آتش سوزی از اهمیت بالایی در پیشگیری بحران دارد.

 

رسولی در پاییان ضمن تاکید بر آمادگی کلیه بخشداران در جهت آمادگی با هرگونه حوادث در روستاها با کمک دهیاران تصریح کرد: تمامی دستگاه های مرتبط با مدیریت بحران موظف هستند تا هرگونه کمبودی را در بخش های مختلف به فرمانداری اطلاع رسانی کرده تا در اسرع وقت نسبت به رفع آن اقدام شود.

 


 

 

کد مطلب: MTYyOTk3
 

 
کیمیا سامانه