نجات یک قلاده خرس در تله نخی در منطقه نمارستاق+ عکس

تاریخ انتشار : یکشنبه - ۱۶ / مهر / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
یک قلاده خرس نر 5 ساله که از ناحیه دست در تله نخی کشاورزان گرفتار شده بود توسط ماموران محیط زیست از طریق بیهوشی و زنده‌گیری ایمن، به زیستگاه خود منتقل و به سلامت رهاسازی کردند.
نجات یک قلاده خرس در تله نخی در منطقه نمارستاق+ عکس
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، در پی تماس تلفنی اهالی منطقه نمارستاق آمل مبنی بر گرفتار شدن یک خرس در تله نخی، بلافاصله گروه امداد و نجات حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران به این منطقه اعزام شد.

 

پس از انجام بررسی‌های لازم این خرس نر 5 ساله که از ناحیه دست در تله نخی کشاورزان گرفتار شده بود از طریق بیهوشی و زنده‌گیری ایمن، به زیستگاه خود منتقل و به سلامت رهاسازی کردند.

 

بر این اساس از کشاورزان حاشیه مناطق کوهستانی درخواست می‌شود که با توجه به شروع فصل سرما و آماده شدن حیات وحش به ویژه خرس‌ها برای فصل زمستان، از پهن کردن هرگونه تله سیمی یا نخی در اطراف مزارع خود جداٌ خودداری و این اداره کل را در حفاظت از گونه‌های منحصر بفرد حیات وحش یاری کنند.

 

یادآوری می‌شود که هفته گذشته نیز یک قلاده خرس نر 4 ساله در تله سیمی در منطقه بلده نور گرفتار شد که توسط تیم امداد و نجات حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران به سلامت رها سازی و به زیستگاه خود بازگشت.

 

 


 

 

کد مطلب: MTYyOTUy
 

آخرین اخبار
 

 
کیمیا سامانه