پشت‌پرده حمله یک کانال تلگرامی به رئیس قوه قضائیه

تاریخ انتشار : یکشنبه - ۱۶ / مهر / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
یک کانال ضد انقلاب مدعی است که زهرا لاریجانی اطلاعات حساس و فوق سری نظام را که ریاست محترم قوه در منزل نگهداری می‌کرده عکس‌برداری کرده و این عکس‌ها را در اختیار سفارتخانه‌های ایتالیا و نیوزیلند در تهران و همچنین سفارت انگلستان در یکی از سه کشور لبنان، ارمنستان یا ترکیه قرار داده است.
پشت‌پرده حمله یک کانال تلگرامی به رئیس قوه قضائیه
 

به گزارش سفیر هراز، در طول یک هفته گذشته یکی از کانال‌های تلگرامی ضد انقلاب که سعی دارد خود را امنیتی نشان داده و هدف اصلیش هم افشاگری علیه نظام است اتهاماتی به دختر رئیس قوه قضائیه وارد ساخته و وی را متهم به جاسوسی کرده است.


این کانال مدعی است که زهرا لاریجانی اطلاعات حساس و فوق سری نظام را که ریاست محترم قوه در منزل نگهداری می‌کرده عکس‌برداری کرده و این عکس‌ها را در اختیار سفارتخانه‌های ایتالیا و نیوزیلند در تهران و همچنین سفارت انگلستان در یکی از سه کشور لبنان، ارمنستان یا ترکیه قرار داده است.

این اطلاعات فوق سری حاوی اطلاعات مهم هسته‌ای، نظامی، مفاسد کلان اقتصادی مقامات، امنیتی و غیره بوده است.

بنابر ادعای این کانال هدف زهرا لاریجانی از این کار گرفتن تابعیت انگلیسی و ویزای این کشور برای حضور و مهاجرت به آنجا است. این در حالی است که پیش از این همین کانال تلگرامی ادعا کرده بود که علی لاریجانی رئیس مجلس و پسرانش دارای تابعیت کانادایی هستند. ادعایی که توسط علی مطهری نائب رئیس مجلس که نسبت سببی با لاریجانی دارد تکذیب شد.

با نگاهی به عملکرد این کانال تلگرامی در طی یک سال گذشته نکات جالبی به دست می‌آید که نیت گردانندگان آن را به خوبی مشخص می‌سازد. این کانال تلگرامی که ادعا می‌کند به همه جای نظام نفوذ کرده و به راحتی می‌تواند اخبار محرمانه کشور را نشر دهد در حال حاضر شدیدا به دنبال افشاگری از نهاد‌های انقلابی است.

این افشاگری‌ها شامل نهادهای همچون شورای نگهبان، قوه قضائیه و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می‌شود. نکته جالب در این بین عدم بیان مطلبی در مورد دولت یازدهم و دوازدهم است که موجب ایجاد پرسش‌های زیادی در ذهن مخاطبین می‌شود.

این در حالی است که تیم مذاکره‌کنندگان ایران در برجام دچار رسوایی جاسوسی شده، به نحوی که یکی از مهم‌ترین اعضا این تیم که در بخش مالی و بانکی گروه کار می‌کرد جاسوس در آمده و دستگیر شده است.

این خبر در این کانال نه تنها بازتابی نداشته بلکه این کانال تلاش کرده با پررنگ‌تر کردن و اتهام‌زنی گسترده به قوه قضائیه عملا این خبر مهم را حذف کرده و اذهان را منحرف سازد.

همچنین حمایت بی‌چون و چرا از افراد ضدانقلابی، منافقین و فتنه‌گران از مهم‌ترین سیاست‌های این کانال تلگرامی است.

نکته مهم در مورد این کانال، سناریونویسی بسیار دقیق و حرفه‌ای این کانال است که در اکثر مواقع دروغ بوده و بنا به گفته دکتر گوبلز وزیر تبلیغات هیتلر که معتقد بود دروغ هر چقدر بزرگتر باشد قبول کردن و باورپذیری آن بیشتر خواهد بود، عمل می‌کند.

دلیل انتخاب قوه قضائیه برای هدفگذاری توسط گردانندگان این کانال در این روزها برخورد قاطع این قوه با فتنه‌گران، مفاسد اقتصادی، جرائم امنیتی و جاسوسی بوده که توانسته ضربات سنگینی به جریان ضد انقلاب وارد کند.

نکته گفتنی این اتفاق برای جریان‌های رسانه‌ای انقلابی در کشور است. این کانال از ضعف اطلاع‌رسانی نهادهای انقلابی نیز نهایت بهره‌برداری را انجام می‌دهد و زنگ خطر را برای نهادهای انقلابی به صدا در می‌‌آورد که بحث فضای مجازی و حضور در آن را جدی گرفته و سعی کنند به صورت هدفمند از عملکرد خود دفاع کرده و اطلاع‌رسانی مناسبی داشته باشند.

این نهادها باید بدانند که کار رسانه‌ای را نباید دست‌کم گرفت و با کم‌کاری از گل به خودی زدن و سوء‌استفاده کردن دشمنان جلوگیری کنند.

پاسخ به یاوه‌گویی‌های این کانال هر چند به صورت محدود و دیر توسط رئیس سازمان اطلاعات سپاه و مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه انجام شده اما به گستردگی اقدامات ضدامنیتی کانال مزبور نیست و جای فراوانی برای کار کردن دارد که امیدواریم در روزهای آینده بدان توجه شود.

 

رضا سیفایی

 

 


 

 

کد مطلب: MTYyOTUx
 

آخرین اخبار
 

 
کیمیا سامانه