رئیس انستیتوپاستور ایران:

تولید واکسن انسانی هاری در ایران آغاز شد/ آمل پایلوت درمان هاری در کشور

تاریخ انتشار : یکشنبه - ۱۶ / مهر / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
رئیس انستیتوپاستور ایران درباره تولید واکسن انسانی هاری گفت: تولید این واکسن در ایران آغاز شده اما شروع یک واکسن تا تولید هیچ پروسه زمان بندی ندارد و تلاش می‌کنیم در اولین فرصت واکسن‌های انسانی را به تولید برسانیم.
تولید واکسن انسانی هاری در ایران آغاز شد/ آمل پایلوت درمان هاری در کشور
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، علیرضا بیگلری در نشست خبری اعضای گروه علمی کارگاه بین المللی هاری در دانشگاه شمال آمل با اشاره به اینکه جلب همکاری انجمن‌های حمایت از حیوانات با گفت وگو و مذاکره کردن میسر می‌شود، گفت: اجتماعی کردن مبارزه با هاری موجب ارتقای سلامت می‌شود و مسلما مورد پذیرش قرار می‌گیرد.

 

وی با بیان اینکه وجود یک نمونه هاری و گزیدگی یک اورژانس کامل را در دانشگاه‌های علوم پزشکی فعال می‌کند، اظهار کرد: از 60 هزار مرگ رخ داده در دنیا بر اثر هاری فقط 9 مورد برای ایران است و این نشان می‌دهد که سیستم بهداشتی ایران در این زمینه عکس العمل‌های خوبی دارد.

 

 

رئیس انستیتوپاستور ایران با اشاره به افزایش مراودات علمی انستیتو پاستور ایران و انستیتو پاستور فرانسه تصریح کرد: تعامل خوبی با این مجموعه برقرار شده و تکمیل تعامل‌ها در دستور کار قرار دارد. در زمینه ارتقای دانش بشری میان دو موسسه ارتباط خوبی برقرار شده اما درباره پژوهش‌های علمی جای کار بیشتری با انستیتو پاستور فرانسه داریم.

 

بیگلری ادامه داد: در تعداد و عمق پروژه‌ها برای جلب حمایت تشویقی و تشخیصی در مرز دانش همکاری‌های بیشتری انجام می‌شود.

 

وی با اعلام اینکه درباره مشکل هاری وضعیت کشورها با یکدیگر متفاوت است و در ایران نیاز بود منطقه‌ای به صورت پایلوت در نظر گرفته شود، تصریح کرد: در آمل اقدامات خوبی انجام شد و برای اجرای پروتکل باید منطقه‌ای به‌عنوان پایلوت قرار گیرد که نقش پایگاه آمل در این زمینه ارزشمند بود.

 

 

رئیس انستیتوپاستور ایران درباره تولید واکسن هاری در ایران نیز اظهار کرد: تلاش می‌کنیم واکسن دامی هاری بهینه شود تا بتوانیم خدمات مناسبی ارائه دهیم.

 

بیگلری درباره تولید واکسن انسانی هاری خاطرنشان کرد: تولید این واکسن در ایران آغاز شده اما شروع یک واکسن تا تولید هیچ پروسه زمان بندی ندارد و تلاش می‌کنیم در اولین فرصت واکسن‌های انسانی را به تولید برسانیم.

 

 


 

 

کد مطلب: MTYyOTU0
 

 
کیمیا سامانه