تحقیق و تفحص از اتاق بازرگانی باید توسط خود اعضا درخواست شود/ درآمدهای اتاق باید افزایش پیدا کند

تاریخ انتشار : یکشنبه - ۱۶ / مهر / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران گفت: اتاق به عنوان پارلمان بخش خصوصی خودگردان است و باید توسط خود اعضا مورد سوال و جواب قرار بگیرد که تا کنون این کار صورت گرفته است.
 

به گزارش سفیر هراز،

دکتر ابوالفضل روغنی رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران در گفت‌وگو با تهران نیوز در خصوص تحقیق و تفحص از اتاق بازرگانی ایران گفت: اتاق بازرگانی نماینده بخش خصوصی است و درخواست تحقیق و تفحص باید از سوی اعضای رسمی اتاق صورت بگیرد، اینطور نیست که یک گروه از بیرون در خواست این کار را داشته باشند.

روغنی افزود: تمامی هزینه‌های اتاق و درآمد‌های آن طی یک سال به تایید و تصویب نمایندگان می‌رسد و اگر انحرافی داشته باشند اعضای هیات نمایندگان اعتراض می‌کنند و  اگر بودجه توسط هیات نمایندگان تصویب نشود قطعا هیات رئیسه اتاق باید پاسخگو باشد.

وی تصریح کرد: تا کنون در اتاق هفتم و هشتم که بنده حضور داشتم مورد حادی وجود نداشته که بخواهند از آن تحقیق و تفحصی انجام گیرد.

رئیس کمیسیون اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه درآمدهای اتاق کاملا مشخص است عنوان کرد: درآمد و هزینه‌ها باید شفاف در اختیار نمایندگان قرار بگیرد و هم اکنون این اتفاق صورت می‌گیرد و در این مدت که بنده حضور داشتم موردی سراغ ندارم که خلاف این واقعه انجام شده باشد.

روغنی به قانون اصلاح درآمد‌های اتاق اشاره کرد و گفت: هزینه‌های اتاق نسبت به سال‌های گذشته بالاتر رفته است، حقوق پرسنل هر ساله متوسط ۱۷تا ۱۸ درصد افزایش پیدا می‌کند و از طرف دیگر در دولت یازدهم اتفاقی به نام برجام روی داد که باعث شکل‌گیری ارتباطات با دنیا شد به همین منظور برای مراودات بیشتر با کشورهای آسیایی و اروپایی سفرهای متعددی صورت می‌گیرد و از طرفی مهمان‌های خارجی نیز برای تجارت وارد ایران می‌شوند به همین منظور باید درآمدهای اتاق افزایش پیدا کند.

وی اظهار کرد: هرساله تایید و تصویب بودجه داریم که در قالب یک برنامه به هیات نمایندگان داده می‌شود و اتاق به عنوان پارلمان بخش خصوصی خودگردان است و باید توسط خود اعضا مورد سوال و جواب قرار بگیرد که تا کنون این کار صورت گرفته است.

 


 

 

کد مطلب: MTYyOTQx
 
 
کیمیا سامانه