رئیس جمعیت هلال احمر آمل خبر داد

رهاسازی ۶۰ خودرو از برف در عملیات ۱۷ ساعته محور هراز+ عکس

تاریخ انتشار : پنجشنبه - ۱۳ / مهر / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
رئیس جمعیت هلال احمر آمل با اشاره به رهاسازی ۶۰ خودرو در عملیاتی ۱۷ ساعته گفت: با ادامه بارش‌های برف و مسدود شدن محورهای مواصلاتی روستاهای لاریجان، ۷ اکیپ امدادرسانی در نقاط مختلف عملیات رهاسازی را آغاز کردند.
رهاسازی ۶۰ خودرو از برف در عملیات ۱۷ ساعته محور هراز+ عکس
 

جمشید نیکزاد در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر هراز اظهار کرد: پس از آغاز بارش شدید باران در شهرستان آمل و بارش برف در محور هراز، کلیه نیروهای امدادی پایگاه‌‌های امداد جاده‌ای پلور، رینه، گزنک و کهرود به صورت آماده باش درآمدند تا در صورت نیاز عملیات امدادرسانی فوری انجام شود.

 

وی با اشاره به شروع برف سنگین از بامداد امروز در محور هراز، گفت: با ادامه بارش‌های برف و مسدود شدن محورهای مواصلاتی روستاهای کوهستانی نشل، اندوار، مریجان، لوط، نمارستاق، و رینه به لار، ۷ اکیپ امدادرسانی در نقاط مختلف لاریجان عملیات رهاسازی را آغاز کردند.

 

 

.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل با تاکید بر ساعت‌ها گرفتار بودن خودروها در محورهای مواصلاتی، بیان کرد: پس از رهاسازی خودروها از برف، نیروهای امدادی، ۲۰۰ قرص نان، ۲۰ شیرینگ آب معدنی، ۱۰ کیلو خرما در میان سرنشینان خودروها توزیع کردند.

 

نیکزاد با اشاره به رهاسازی ۶۰ خودرو در این عملیات ۱۷ ساعته، تصریح کرد: در این عملیات ۲ بیمار قلبی نیاز فوری به امدادرسانی داشتند که بلافاصله به مرکز درمانی منتقل شدند.

 

 

وی در همین زمینه ادامه داد: طی این عملیات یک مورد آتش‌سوزی خودروی پراید در مسیر لار و سُرخوردگی در شهر رینه اتفاق افتاد که بلافاصله اقدامات امدادی انجام شد و مصدومان به مرکز درمانی منتقل شدند.

 

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل به حادثه ریزش سنگ در منطقه شنگلده محور هراز اشاره کرد و گفت: بر اثر این حادثه و سقوط سنگ بر روی خودروی پراید یک خانم ۲۳ ساله از تهران دچار مصدومیت شدید شد که بلافاصله با کمک نیروهای امدادی هلال احمر و ۱۱۵ به درمانگاه گزنک منتقل و علی رغم تلاش تیم پزشکی مصدوم این حادثه بر اثر شدت جراحات فوت کرد.

 

 

 

نیکزاد با تاکید بر اینکه در حال حاضر مشکل خاصی در حوزه امداد و نجات در محور هراز وجود ندارد و تردد در مسیر امکان پذیر است؛ به هموطنان توصیه کرد: هموطنان با توجه به شرایط جوی از سفرهای غیرضروری خودداری کنند و نسبت به ذخیره سوخت در مناطق کوهستانی اقدامات لازم را انجام دهند.


وی در ادامه تاکید کرد: اگر چنانچه فردی دچار حادثه شد بلافاصله با شماره ۱۱۲ ندای امداد جمعیت هلال احمر تماس برقرار کرده و درخواست کمک کند.

 

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل در پایان از تلاش تمامی دستگاه‌های امدادرسان، بخشداری امام‌زاده عبدالله، بخشداری لاریجان، نیروی انتظامی و سپاه، راهداری، ۱۱۵، دهیاران و بخش خصوصی که در عملیات امدادرسانی امروز حضور داشتند، تقدیر و تشکر کرد.

 

 

 


 

 

کد مطلب: MTYyOTA2
 

 
کیمیا سامانه