هم صدا شدن برخی رسانه‌های داخلی با دشمن در مقوله بی‌حجابی

سیاسی کردن حجاب و وادادگی دستگاه‌های فرهنگی دو عامل بی‌حجابی در کشور

تاریخ انتشار : جمعه - ۰۷ / مهر / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
دلیلِ عدم بهبود وضعیت حجاب وادادگی دستگاه‌های فرهنگی است که دغدغه اصلی مسئولان امر برگزاری کنسرت است نه بهبود وضعیت حجاب.
سیاسی کردن حجاب و وادادگی دستگاه‌های فرهنگی دو عامل بی‌حجابی در کشور
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، متاسفانه امروزه بحث بی‌حجابی به مفسده‌ای در اجرای مراسمات ماه محرم تبدیل شده و عده‌ای منتقدان این اوضاع را که با انتقاد از روند پیش رو به متولیان حجاب در کشور گوشزد می‌کنند تا به‌دنبال راه حلی برای جلوگیری از این بلای خانمان‌سوز باشند، دلواپس می‌خوانند و هم صدا با رسانه‌های غربی در زمین دشمن بازی می‌کنند.

 

امروزه اینگونه شعارها را بعضا از زبان رسانه‌های بیگانه می‌شنویم و یک کلمه دلواپس را قبل از ادبیات هنجار شکن‌شان اضافه کرده و بیش از حفظ حرمت مراسم اهل بیت، دنبال اهداف سیاسی خودشان هستند.

 

و دقیقا موضوع از همین جا آغاز می‌شود که عده‌ای مقوله حجاب را در سال‌های اخیر به یک مقوله سیاسی تبدیل کردند و اینگونه عنوان می‌شود که هر کس با نظام مخالف است، حجابش را بر‌دارد.

 

دشمنان هم که برای فرهنگ عفاف و حجاب برنامه‌‌های بلند مدت دارند و با تمام توان علیه این موضوع کار می‌کنند از این فرصت‌ها سو استفاده کرده و خوشحال می‌شوند.

 

کمپین آزادی‌های یواشکی یا چهارشنبه‌های سفید از سوی چه کسانی و با چه زمینه و هدفی مطرح می‌شود؟

 

به زنان جامعه ما القا می‌شود که آزادی حجاب یک نوع آزادی همچون آزادی بیان و قلم است و ما با برداشتن حجاب، آزادی‌هایی که از ما سلب شده را به دست می‌آوریم و با حکومتی که این آزادی را از ما سلب کرده، مقابله می‌کنیم.

 

 وقتی این امر غیرسیاسی را به یک امر سیاسی و تقابلی تبدیل می‌کنند، مهمترین خطرها متوجه خانواده می‌شود و برای فرد زیاد مهم نیست که از این منظر خانواده‌اش دچار چه آسیب‌هایی می‌شود.

 

خود نگارنده این مطلب هم آگاه است که بسیاری از مراسم‌های این ایام در آمل تبدیل به نیمچه پارتی برای جوانان و حتی نوجوانان برخی گروه‌ها و طوایف شده که با یک نگاه اجمالی به این مراسم پر واضح است که نحوه پوشش‌ها بیشتر شبیه به جشن شده نه عزای سالار شهیدان که نماد شیعه‌گری و اسلامیت شیعه هست.

 

مجالس امام حسین در حال حاضر هم انحصاری نیست و غرض از طرح این نقص، رعایت هنجارها و حرمت‌های این مراسم است.

 

قطعا این افراد اگر عزیزی از خانوادشان به رحمت خدا برود میهمان‌هایی با این طرز پوشش را بر نمی‌تابند و آن را نوعی بی‌حرمتی قلمداد می‌کنند.

 

جالب است که شاه ملعون در ایام عزای حسینی دستور تعطیلی کاباره‌ها را می‌داد و خود نیز این موارد را رعایت می‌کرد، حال جای تعجب و وااسفا بر چه کسی مصداق دارد خدا می‌داند.

 

هیچ کس پیشنهاد طرحی مثل گشت ارشاد را نداده و اصلا این را راهکار نمی‌دانند، دلیلِ عدم بهبود وضعیت هم وادادگی دستگاه‌های فرهنگی است که در حال حاضر در اختیار اصلاح طلبان است و دغدغه اصلی آنها برگزاری کنسرت است نه بهبود وضعیت اسفناک حجاب.

 

آری در شهری که امام‌زاده بانک ملی محل تجمع عزاداریِ عزاداران در روز عاشورا شده و وضع آن نیز سال به سال وخیم‌تر می‌شود و علَم‌ها در آن مکان سلام می‌دهند و همان مردم در آن مکان قربانی نیز می‌کنند (اجرکم عندالله) حجابِ مورد تائید روشنفکران اصلاح طلب دور از انتظار نبوده و نیست.

 


 

 

کد مطلب: MTYyODM3
 
واعظی وزنا
یکشنبه ۲۳/مهر/۱۳۹۶ ۱۱:۲۰:۵۰
فعلا که همه خوابند نه از غیرت دینداران خبری است و نه از دغدغه مسئولان ونه حتی مراجع و علما
 

آخرین اخبار
 

 
کیمیا سامانه