مدیر جهاد کشاورزی آمل

کشت انواع سبزیجات با سطح 360 هكتار در منطقه كوهستانی لاريجان آمل

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۲۷ / شهریور / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
مدير جهاد كشاورزی آمل گفت: در سال 96 انواع سبزيجات برگی، ريشه‌ای و غده‌ای با سطح 360 هكتار در منطقه كوهستانی لاريجان آمل کشت شد
کشت انواع سبزیجات با سطح  360 هكتار در منطقه كوهستانی لاريجان آمل
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، منطقه لاریجان یکی از بخش‌های کوهستانی شهرستان آمل که در دامنه شمالی رشته کوه البرز قرار دارد دارای دشت‌ها و مراتع زیادی است که بیش از 70 روستا و آبادی را در بر ‌می‌گیرد و شغل اصلی مردم این منطقه دامداری و باغداری است.


سیدحسین اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر هراز اظهار کرد: منطقه کوهستانی لاریجان آمل از محصولات کوهستانی و درختی نظیر گیلاس، گردو، آلبالو، هلو، گلابی، سیب و دیگر محصولات غنی است.

 

وی با بیان اینکه با تلاش و کوشش کارشناسان 2 مرکز جهاد کشاورزی منطقه لاریجان و با برگزاری 35 جلسه کلاس‌های آموزشی ترویجی برای فراگیران کشت انواع سبزیجات در این منطقه رونق گرفته است، افزود: در سال زراعی 96 در روستاهای شیخ محله، کفا، کلری و عبدالمناف در منطقه لاریجان سفلی و روستاهای فیره، زیار و منطقه ملک آباد گزنک بالا لاریجان سطح کشت سبزیجات نظیر جعفری، اسفناج، تربچه، پیاز چه، کلم بروکلی، کاهو، گشنیز و دیگر سبزیجات به 360 هکتار رسید.


مدیر جهاد کشاورزی آمل با عنوان اینکه بیش از 400 نفر از بهره برداران تاکنون در کلاس‌های آموزشی ترویجی با چگونگی کشت سبزیجات و عرضه به بازار مصرف آشنا شدند، ادامه داد: هر ساله تولیدکنندگان اوایل فروردین ماه بعد از رفع خطر سرما با ماشین آلات کشاورزی که از طریق جهاد کشاورزی همراه با جذب تسهیلات بانکی دریافت کردند اقدام به کشت سبزیجات می‌کنند.

 

اسلامی به ایجاد اشتغال مستقیم برای 40 نفر و  اشتغال غیر مستقیم برای بیش از 200 نفر اشاره کرد و گفت: 60 درصد سبزیجات کشت شده بدون استفاده از کود شمیایی است و با مصرف کودهای دامی همراه با اصلاح خاک زراعی تولید سبزیجات به صورت ارگانیک انجام می‌شود.

 

 


 

 

کد مطلب: MTYyNjgx
 

 
کیمیا سامانه